ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

kamenac was there

hate red

@kamenac

Dobro se dobrim vraća 🙂

..al uvijek se nađe neki Grinč koji bi ukrao Božić

Baltic Dry-indeksen stiger 2,0 prosent tirsdag fra 8.964 poeng mandag. 20/05 var rekorden for indeksen på 11.793 poeng.


Baltic Dry-indeksen stiger 2,0 prosent tirsdag fra 8.964 poeng mandag. 20/05 var rekorden for indeksen på 11.793 poeng.

Za one koji ne znaju švedski prijevod sa Googla:

The Baltic Dry-indeksas diže 2,0 prosent utorak fra 8.964 bodova ponedjeljak. 20/05 su evidencije za indeksas na 11.793 bodova.
[lol]

Bolje živjeti 100 godina kao milijunaš nego 7 dana u bijedi.

ili citljivije

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.


Za one koji ne znaju švedski prijevod sa Googla:

Ajd prevedi i ovo našim fondžerima:

More US coal moving to Asia
http://uk.reuters.com/article/oilRpt/idUKN0743712320080707?sp=true


Coal analysts have been watching for increased movement of U.S. coal to Asia as prices soar in a booming, coal-hungry market. Asian demand coupled with delivery problems in exporting countries has made U.S. coal attractive.

"It’s because there’s such a shortage in the world market now," said John Hanou, vice president of Hill & Associates, a coal consultancy. "It tells you how desperate people are."
..



Za one koji ne znaju švedski prijevod sa Googla:

Ajd prevedi i ovo našim fondžerima:

More US coal moving to Asia
http://uk.reuters.com/article/oilRpt/idUKN0743712320080707?sp=true


Coal analysts have been watching for increased movement of U.S. coal to Asia as prices soar in a booming, coal-hungry market. Asian demand coupled with delivery problems in exporting countries has made U.S. coal attractive.

"It’s because there’s such a shortage in the world market now," said John Hanou, vice president of Hill & Associates, a coal consultancy. "It tells you how desperate people are."
..

[/quote]

Ma nije problem, ali kod njih ti se sve dobre vijesti izgube u prijevodu… ali zato loše uvijek prolaze [angry]

Bolje živjeti 100 godina kao milijunaš nego 7 dana u bijedi.

interesantno,bez obzira kaj sam si ja piknuo atpl ovaj medo se jos uvijek iskrcava kaj sam rekel neki dan
za neverovat kak frajer nije nimalo socijalno osjetljiv
nis bum sutra probal nize kupit makar sumnjam ali moramo priznat da je frajer uporan
pofuk
prijatno poslije podne


interesantno,bez obzira kaj sam si ja piknuo atpl ovaj medo se jos uvijek iskrcava kaj sam rekel neki dan
za neverovat kak frajer nije nimalo socijalno osjetljiv
nis bum sutra probal nize kupit makar sumnjam ali moramo priznat da je frajer uporan
pofuk
prijatno poslije podne

Kaj nisi ti spominjao nekog tvog lika? Kaj ima puno, a nabavio je ispod, pa sad bi prodo, ali samo dio?

🙂



interesantno,bez obzira kaj sam si ja piknuo atpl ovaj medo se jos uvijek iskrcava kaj sam rekel neki dan
za neverovat kak frajer nije nimalo socijalno osjetljiv
nis bum sutra probal nize kupit makar sumnjam ali moramo priznat da je frajer uporan
pofuk
prijatno poslije podne

Kaj nisi ti spominjao nekog tvog lika? Kaj ima puno, a nabavio je ispod, pa sad bi prodo, ali samo dio?

🙂
[/quote]
to nije moj lik i neznam ga ali pouzdano znam da se frajer mislio iskrcati ali je prepametan da si rusi cijenu,vec se na 3000 iskrcavo,sad bu po mojem skromnom misljenju malo ipak digo letvicu jer vjerojatno i on voli novceke pa valda nebu po ovakvoj cijeni non stop davo ali bumo vidjeli
cudi me da i ti nisi cul za njega jer kad sam to napiso su me se javila dvojica i odma pofuk ovo pofuk ono pa kaj si i ti to cul
pofuk


Zagreb je ugovoren na tri godine i to,70000 prvu godinu, 60000 drugu i 50000 treću zato je rečeno da je ugovoren po prosječnoj cijeni od 60000.
Sada očekujem da me kolega Hanger "argumentirano" popljuva kao i nedavno kada sam najavio da Mljet ide u prodaju a on je rekao da se prvo prodaje Jadran,te kada sam rekao da je skupština 17.7.a on je ipak imao točniju informaciju da je skupština u kolovozu.

Prvo, nisam nikog imao namjeru popljuvati već filtrirati određene dobivene informacije.

Drugo, prodaja Mljeta je ugovorena tek prije 2 tjedna, a obzirom da se prije mjesec dana radilo o nagađanju koji će stari brod prvi biti prodan (dakle šanse za pogoditi su bile oko 25% jer su tada u floti bila ukupno 4 stara broda) i da se nigdje nije tada niti spominjala prodaja baš Mljeta, niti mogao naći podatak baš o prodaji Mljeta, logika je govorila da će se prvo prodati Jadran, jer za razliku od Mljeta za Jadran su i ranije (u 4.mj. ove godine, dok je boravio u Haldii) postojali dostupni podaci (objavljeni i na nekim internet stranicama) da je slobodan za prodaju, Znači ovdje se radilo ili o slučajnom pogotku da je Mljet prvi na prodaji (25%) ili o inside informaciji koja se nije mogla provjeriti. Pretpostavljam da je razlog ovomu što je Mljet prije našao kupca, jer Jadran je ipak relativno skuplji brod (tj. treba biti prilično likvidan za kupiti stari brod za 30mil $ i biti siguran da će ga se potom kvalitetno eksploatirati).

Treće, tada iznešene cifre o ugovorima za dva broda su možda i bile istinite (iako se jedna cifra baš nigdje nije mogla provjeriti), ali uz napisano nije postojao niti jedan podatak o kakvim se ugovorima radi, da li se radi o podnajmovima i sl. (a postignute cijene ugovora i dosadašnja politika firme nam govore upravo da to jesu bili podnajmovi), dakle na temelju toga se teško išta može zaključiti o poslovanju same firme u smislu ugovaranja novih vozarina, pa navedeno predstavlja praktički irelevantan podatak.

I četvrto, ako ćemo sitničariti, sjednica nije bila 17.7. već 18.7. Možda je razlika jedan dan i možda je i nebitno da li je razlika jedan dan ili jedan mjesec, ali podatak je pogrešno naveden.

Bez ljutnje, ali mislim da sam s pravom rekao da su navedene informacije krnje i neobrazložene. A podatak je koristan i time primjenjiv samo ako je potpun i obrazložen (pojašnjen). Sve između toga u očima malog ulagača predstavlja zaključak kojeg ograničava samo osobna mašta. Još jednom, nisam ništa zločesto mislio, svaki podatak je dobrodošao, ali mora biti konkretan da bi nosio određenu težinu!

Što se tiče ugovora Zagreba na 3 godine, ulagaču je prekomplicirano pratiti način raspodjele isplata pojedinih rata ugovora. Uostalom mislim da Atlantska bar jednom godišnje ugovara trogodišnji ugovor da bi se anuliralo eventualno prekomjerno gomilanje dobiti u jednoj kalendarskoj godini u odnosu na drugu. Prema tome najbitnija je stavka zarada od 60000$ dnevno iduće 3 godine. Ostalo nam, zajedno s ugovorima podnajmitelja, može poslužiti samo kao akademska rasprava kako bi moglo izgledati tržište za dvije ili tri godine. Kao i kod dugoročnih FFA teško je ovdje davati nekakve čvrste prognoze i po meni se ne treba time previše zamarati. Tim više što je bezbroj faktora koji mogu utjecati da se navedene trenutne procjene promijene do 2010. i 2011.

New Report

Close