ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.09.2024. u 04:21
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
49,39
8.347
169
48,10
50,00
3,34%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

nije velika dividenda ali eto municije barem za sitan dokup a i FI za 1H 2008. je vrlo blizu a tad bi i moglo biti reakcije tržišta na cijenu ATPL naravno ukoliko bude u skladu sa očekivanjem a prema trenutnim parametrima nema razloga da ne bude.
[thumbsup]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

…..ma koliko vi zakucavali kulje, dobra dionica je dobra dionica,a kako će to vama pomoći?
[bye]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


jos malo skocile u odnosu na sinoc

Molio bih komentar priloženih FFA. Znam da slika govori tisuću riječi, ali ja više volim čitati a ne gledati analizu…
A obzirom da voliš pokazivati futures i očito znaš nešto više o tome od većine, molio bih i komentar slijedeće tablice, hvala.

Još ne mogu vjerovati da ima lovaca na dividendu od 50kn pogotovo kad znamo da atlanska u danu može gore dole 100kn …..za daytrade odlična ali za dividendu [shocked]

na 4300 sve prodajem...


Još ne mogu vjerovati da ima lovaca na dividendu od 50kn pogotovo kad znamo da atlanska u danu može gore dole 100kn …..za daytrade odlična ali za dividendu [shocked]

Kako nije bitna dividenda!? Ako imam xx dionica i 0 kn prije dividende, poslije dividende imam xx dionica i xx puta 50 kn, dakle nije za baciti!

čudni se ovdje sveci slave....

Pozdrav

Dividenda sjeda na ženinu karticu …….

Tako da je isto , ima li dividende …. ili nema dividende ……. [smiley]

Čim se pojavi na računu …… početi će pretvaranje materije u antimateriju … [smiley]

. Dr M Wagner



Drugim rječima, po dobroj staroj Hrv. navadi (dividenda od par kuna mi znači sve u životu) u čet. padamo za 50 Kn….

Ne radi se o nikakvoj Hrv. navadi nego o elementarnoj matematici, dividenda od 50 kn po dionici precizno kao žilet umanjuje vrijednost dionice za istih 50kn, end of story. Da nije tako, kupnjom danas i prodajom u četvrtak bi svi automatski zaradili 50kn, a to je perpetuum mobile.
[/quote]

Ma, mislim, radi se o špekulativnoj kupnji. Kupujem dionice da bi zaradio dividendu (ne ja, već drugi) i kupujem ih samo zato jel dividendu dobijem. Dividendu bi se trebalo gledati kao dodatni bonus atraktivnosti dionice, a ne kao primarni kriterij za kupnju dionice…

Matematika je ok, kada bi dionica padala samo 50kn – nažalost obično pada i više…

Brokerska kuća za 2 transakcijie (znači ulaz pa izlaz) uzme između 1.2% i 1.8% (zavisi od kuće do kuće), a dividenda atpl-a je trenutno nešto manja od 5% vrijednosti dionice. Pa sad kome se isplati ući samo radi dividende kad mu ostane cca 3.5% što je nerijetko dnevna oscilacija cijene?


Dividendu bi se trebalo gledati kao dodatni bonus atraktivnosti dionice, a ne kao primarni kriterij za kupnju dionice…

dividenda bi bas trebala bit primarni kriterij, kad bi ulagaci bili na toj razini edukacije da ulazu radi dividenda, tada i ne bi bilo ovakvih potopa!


Brokerska kuća za 2 transakcijie (znači ulaz pa izlaz) uzme između 1.2% i 1.8% (zavisi od kuće do kuće), a dividenda atpl-a je trenutno nešto manja od 5% vrijednosti dionice. Pa sad kome se isplati ući samo radi dividende kad mu ostane cca 3.5% što je nerijetko dnevna oscilacija cijene?

Ali relativno sigurnih 3.5%. Nemoj zaboraviti da dionica koje imaju dividendu od 5% ili više je nemali broj. Neka ih je 10-ak, na svakoj po 3.5% – može se fino skupiti…

Naravno ako govorimo o velikim iznosima…


kad bi ulagaci bili na toj razini edukacije da ulazu radi dividenda

Je, ali kad bi nakon primitka dividende računali na dividendu slijedeće godine, i one iza nje, i one iza nje…

Ali većini je draža opcija: dan – dva dana prije uđem, dan poslije izađem…



Dividendu bi se trebalo gledati kao dodatni bonus atraktivnosti dionice, a ne kao primarni kriterij za kupnju dionice…

dividenda bi bas trebala bit primarni kriterij, kad bi ulagaci bili na toj razini edukacije da ulazu radi dividenda, tada i ne bi bilo ovakvih potopa!

Samo onda dividenda mora biti osjetno veća od 5% jer toliko dobiju i oni koji oroče štednju u banci.
To opet nije najpametnije za firmu jer je uvijek bolje ulagati u razvoj, a onda dionica skače pa se više kupuje, a i prodaje.
I eto nam zatvorenog kruga [lol] [lol]

New Report

Close