ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.09.2024. u 00:14
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
49,39
8.347
169
48,10
50,00
3,34%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Drugim rječima, po dobroj staroj Hrv. navadi (dividenda od par kuna mi znači sve u životu) u čet. padamo za 50 Kn….

Evo dobio i ja pošiljku od Atlantske. Vidim da jedno pet puta ponavljaju da se treba poslati broj računa i ostale podatke, a onda napišu da netreba ako sve ispravno piše. Meni je ime i prezime, te broj računa dobro napisan, pa pretpostavljam da netrebam ništa slati.

Buni me sljedeće

"Molimo dioničare koji su već dostavljali račun da provjere račun…"

Dakle ja nisam ništa nikad dostavljajo Atlantskoj, ali sve uredno piše. Vidim u obrazcu piše da treba i presliku tekućeg poslat. Pretpostavljam da obavijest zanemarim ako su podaci ispravni?


Drugim rječima, po dobroj staroj Hrv. navadi (dividenda od par kuna mi znači sve u životu) u čet. padamo za 50 Kn….

ne bi trebala….za tu dividendu znalo se i početkom ožujka…u međuvremenu je rasla višekratno preko 3000 kn i nanovo padala, a sve unatoč dividendi, tako da ne bi rekao da je tržište jako elastično reagiralo na dividendi prinos na ATPL ove godine. ne očekujem nikakav radikalan pad u četvrtak, odnosno bude li padala , neće se to događati radi dividende.

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


Evo dobio i ja pošiljku od Atlantske. Vidim da jedno pet puta ponavljaju da se treba poslati broj računa i ostale podatke, a onda napišu da netreba ako sve ispravno piše. Meni je ime i prezime, te broj računa dobro napisan, pa pretpostavljam da netrebam ništa slati.

Buni me sljedeće

"Molimo dioničare koji su već dostavljali račun da provjere račun…"

Dakle ja nisam ništa nikad dostavljajo Atlantskoj, ali sve uredno piše. Vidim u obrazcu piše da treba i presliku tekućeg poslat. Pretpostavljam da obavijest zanemarim ako su podaci ispravni?

ako imaju ispravno tvoje ime i prezime te broj tekućeg računa odgovara, tada ne moraš ništa slati, naime to su podatci do kojih su došli preko SDA. ako te to muči, pošalji im fotokopiju kartice tekućeg računa uz popunjen popratni dopis koji si zaprimio.

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Trebam li za dividendu prebaciti dionice s Investora na SDA? Mislim da se oni brinu za takve stvari !? Molim nekoga tko se služi Investorom, a upoznat je s tim, da mi odgovori.
Unaprijed zahvalan!


Drugim rječima, po dobroj staroj Hrv. navadi (dividenda od par kuna mi znači sve u životu) u čet. padamo za 50 Kn….

Ne radi se o nikakvoj Hrv. navadi nego o elementarnoj matematici, dividenda od 50 kn po dionici precizno kao žilet umanjuje vrijednost dionice za istih 50kn, end of story. Da nije tako, kupnjom danas i prodajom u četvrtak bi svi automatski zaradili 50kn, a to je perpetuum mobile.

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off



Drugim rječima, po dobroj staroj Hrv. navadi (dividenda od par kuna mi znači sve u životu) u čet. padamo za 50 Kn….

ne bi trebala….za tu dividendu znalo se i početkom ožujka…u međuvremenu je rasla višekratno preko 3000 kn i nanovo padala, a sve unatoč dividendi, tako da ne bi rekao da je tržište jako elastično reagiralo na dividendi prinos na ATPL ove godine. ne očekujem nikakav radikalan pad u četvrtak, odnosno bude li padala , neće se to događati radi dividende.
[/quote]

Bio bih jako iznenađen ako se u četvrtak odmah po otvaranju ne srušimo za 50kn. S tim da s obzirom na volatilnost ove dionice i trenutnu podcijenjenost, ipak ostavljam mogućnost za razna čuda.

Sve gore navedeno pod uvjetom da je četvrtak zaista ex-dividend day, nisam vodio preciznu evidenciju. Dionicu sam kupio prije nekog vremena, a prodaću puno kasnije kad se ova žabokrečina od burze pretvori u pristojnu baru koja vrednuje fundamente.

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off


Trebam li za dividendu prebaciti dionice s Investora na SDA? Mislim da se oni brinu za takve stvari !? Molim nekoga tko se služi Investorom, a upoznat je s tim, da mi odgovori.
Unaprijed zahvalan!

Ne brini se ni najmanje. Dividenda će ti uredno sjesti na novčani račun na investoru istoga dana kada bude uplaćena i drugima. Ovo ti je 100% provjereno, pa možeš mirno spavati.

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off



Drugim rječima, po dobroj staroj Hrv. navadi (dividenda od par kuna mi znači sve u životu) u čet. padamo za 50 Kn….

Ne radi se o nikakvoj Hrv. navadi nego o elementarnoj matematici, dividenda od 50 kn po dionici precizno kao žilet umanjuje vrijednost dionice za istih 50kn, end of story. Da nije tako, kupnjom danas i prodajom u četvrtak bi svi automatski zaradili 50kn, a to je perpetuum mobile.
[/quote]
ja bi prije rekao da se radi o ulagačkoj gluposti…
pod 1. dnevna oscilacija ATPL zna biti i preko 100 kn
tako da ovih 50 kn ne znam šta predstavljaju u tome
pod 2. da sam uzimao ATPL radi 50 kn dividende doma bi skočio pod 1. vlak jer će mi takvim ulaganjem, skok pod vlak, kad tad biti solucija.
kak ti kažeš
end of story

Poruka brokerima, nećete dobiti moj HT nikada, možda od mojih unuka



Drugim rječima, po dobroj staroj Hrv. navadi (dividenda od par kuna mi znači sve u životu) u čet. padamo za 50 Kn….

Ne radi se o nikakvoj Hrv. navadi nego o elementarnoj matematici, dividenda od 50 kn po dionici precizno kao žilet umanjuje vrijednost dionice za istih 50kn, end of story. Da nije tako, kupnjom danas i prodajom u četvrtak bi svi automatski zaradili 50kn, a to je perpetuum mobile.
[/quote]
Dividenda od 5o kn po dionici je dobit dioničarima ,a smanjenje BV po dionici.Međutim,daleko je
važnije da ova isplata ne smanjuje likvidnost i buduće zarade,tj da se isplaćuje od viška ,a ne od
usta.S obzirom na situaciju u kojoj se nalazi ATPL dividenda je mogla biti i veća s obzirom na
rezerve gotovine,a i velike tekuće prihode.

A kako će tržište reagirati.Nažalost ATPL je ovisna o CROBEX-u, a ne o svom poslovanju, ali što
bude više zarađivala u odnosu na druge sastavnice Crobex-a pojaviti će se veće razlike i šansa
za veću buduću zaradu.



Drugim rječima, po dobroj staroj Hrv. navadi (dividenda od par kuna mi znači sve u životu) u čet. padamo za 50 Kn….

Ne radi se o nikakvoj Hrv. navadi nego o elementarnoj matematici, dividenda od 50 kn po dionici precizno kao žilet umanjuje vrijednost dionice za istih 50kn, end of story. Da nije tako, kupnjom danas i prodajom u četvrtak bi svi automatski zaradili 50kn, a to je perpetuum mobile.
[/quote]
rooster,
elementarna matematika kaze da danas 50kn nije isto sto i za tjedan, mjesec ili dva. Naravno da treba pasti, ali ne za 50kn…. 50/((1+Rf) ^ (t/360))

iako to je varijacija na temu….
ajde, “kolege” jos 1 za ocjenu

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

FFA od sinoc

SAM PROTIV SVIH

New Report

Close