ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Dajte vi meni lijepo jednu veliku jedinicu, ali dosadni ste svi redom s vašim prepucavanjima. Koliko će nam svima biti bolje zbog toga? Idemo li sutra gore ili dolje zbog vaših prepucavanja? Malo manje taštine i sve se možemo dogovorit! Odite na klasične newse i pronađite temu flame-flame-flame, pa udri jedan po drugom. Ovo je ATPL forum! Pričajmo o ATPL. Eto danas stigao atlant bulletin i uprava je prilično zadovoljna obavljenim poslom, a računaju da će tako i nastaviti. To je vijest, a prilika za dokupljivanje do 30.6. ima koliko hoćeš. Nije da je 50 kn strašno velika dividenda, ali i to čovjeka veseli dok se sentiment tržišta ne okrene!
Bok svima!

Dajte mi avion - Idem dobrovoljno za avijatičara u Abesiniju!


Dajte vi meni lijepo jednu veliku jedinicu, ali dosadni ste svi redom s vašim prepucavanjima. Koliko će nam svima biti bolje zbog toga? Idemo li sutra gore ili dolje zbog vaših prepucavanja? Malo manje taštine i sve se možemo dogovorit! Odite na klasične newse i pronađite temu flame-flame-flame, pa udri jedan po drugom. Ovo je ATPL forum! Pričajmo o ATPL. Eto danas stigao atlant bulletin i uprava je prilično zadovoljna obavljenim poslom, a računaju da će tako i nastaviti. To je vijest, a prilika za dokupljivanje do 30.6. ima koliko hoćeš. Nije da je 50 kn strašno velika dividenda, ali i to čovjeka veseli dok se sentiment tržišta ne okrene!
Bok svima!

Ispravak…..27.06. je zadnji dan za kupnju ili dokup ako se želi dividenda (Record Date)

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

A jeste dosadni s tim BDI indeksom.
Evo s obzirom da vas je očito više koji ste posve nesposobni sami nešto izračunati i usporediti evo vam korelacije ATPL i BDI, a usput i korelacije ATPL i BSI. Mislim da ćete malo promijeniti mišljenje.

A da prestanete biti dosadni i s DRYSom evo vam usporedbe DRYS-a i Diana Shipping (DSX), te DSX i ATPL, pa zaključite koliko ima veze to što pišete o utjecaju DRYS-a na cijenu Atlantske.


A jeste dosadni s tim BDI indeksom.
Evo s obzirom da vas je očito više koji ste posve nesposobni sami nešto izračunati i usporediti evo vam korelacije ATPL i BDI, a usput i korelacije ATPL i BSI. Mislim da ćete malo promijeniti mišljenje.

A da prestanete biti dosadni i s DRYSom evo vam usporedbe DRYS-a i Diana Shipping (DSX), te DSX i ATPL, pa zaključite koliko ima veze to što pišete o utjecaju DRYS-a na cijenu Atlantske.

može još i ATPL-Genco korelacija
hvala [kiss]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Ispravak za graf broj 2.


A jeste dosadni s tim BDI indeksom.
Evo s obzirom da vas je očito više koji ste posve nesposobni sami nešto izračunati i usporediti evo vam korelacije ATPL i BDI, a usput i korelacije ATPL i BSI. Mislim da ćete malo promijeniti mišljenje.

A da prestanete biti dosadni i s DRYSom evo vam usporedbe DRYS-a i Diana Shipping (DSX), te DSX i ATPL, pa zaključite koliko ima veze to što pišete o utjecaju DRYS-a na cijenu Atlantske.

Kolko ja vidim u svakom grafu postoje određene korelacije, negdje jače negdje slabije

U tom i je poanta, korelira ATPL sa svim i svačim, ali valjda je značajnija ona jača i bolja korelacija jer predstavlja ujedno i kvalitetniji čimbenik za praćenje! Nije nekad dovoljno znati samo hoće li nešto rasti, već hoće li rasti 20 ili 50%, zar ne?


Kolko ja vidim u svakom grafu postoje određene korelacije, negdje jače negdje slabije

Moj poso krenuo nabolje otkako sam poćeo pratiti BDI i Krobeks i tu plovidbu, uspoređujć je s meni važnim podatcima korelacije postoje i to određene.

Hvala svima koji su me prihvatili za jarana.

Bravo Pogrebniče [thumbsup]…što je veći prirodni prirast rast će i potražnja za dobrima i uslugama a tako i onima pomorskog prijevoza [thumbsup]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


@ Mavan
Kolega trebali bi napraviti korelaciju cijene nafte i ATPL kada ste se već razmahali korelacijama jer ona određuje trenutno sve svijetske indexe.

Slobodno je i vi uradite, višak informacija ne može škoditi…


U tom i je poanta, korelira ATPL sa svim i svačim, ali valjda je značajnija ona jača i bolja korelacija jer predstavlja ujedno i kvalitetniji čimbenik za praćenje! Nije nekad dovoljno znati samo hoće li nešto rasti, već hoće li rasti 20 ili 50%, zar ne?

Slažem se jer vidim da mnogi pogrešno tumače korelacije iako sam ih dao da se zorno vidi koliko je šta je i koliko šta nije u korelaciji npr. BDI i ATPL očigledno više nije nego je itd.
Zaista mi nisu jasni negativni komentari, pa ja ništa ne tvrdim samo sam posložio da se zorno vide i uporede neki parametri za koje se ne može reći da nemaju nikakve međusobne veze.
Izgleda da je to nekima jednostavno prekomplicirano [lol]
Meni je pomoglo i to opipljivo.
Samo toliko.

mene zanima kad će atpl-r-a počet korelirati sa dobiti atlantske plovidbe. sve ostalo je manje važno.

New Report

Close