ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


"Atlantska plovidba je naručila četiri Panamax broda za prijevoz rasutih tereta pojedinačne nosivosti 79.800 tona vrijedna 180 milijuna dolara, isporuka 2011. " business.hr objavljeno danas prije pola sata, oce li to nesto utjecati na cijenu (ili je to vec uracunato ako se je vec 3mj znalo za to)?
trenutno cijena 2.589,89 -1,06% uz promet tek malo vise od 100.000kn

A zamisli da imaju takav brod u isporuci za 20 dana ? Koliko bi tek to utjecalo na cijenu ?



"Atlantska plovidba je naručila četiri Panamax broda za prijevoz rasutih tereta pojedinačne nosivosti 79.800 tona vrijedna 180 milijuna dolara, isporuka 2011. " business.hr objavljeno danas prije pola sata, oce li to nesto utjecati na cijenu (ili je to vec uracunato ako se je vec 3mj znalo za to)?
trenutno cijena 2.589,89 -1,06% uz promet tek malo vise od 100.000kn

A zamisli da imaju takav brod u isporuci za 20 dana ? Koliko bi tek to utjecalo na cijenu ?
[/quote]

Ja mislim da bi utjecalo rastom od recimo 2%

Dvoumim se između kupnje Atlantske plovidbe, Tankerske plovidbe i Lošinjske plovidbe. Šta mislite kolege? Nekako sam najbliži upravoj vašoj Atlantskoj zbog skore dividende…


Dvoumim se između kupnje Atlantske plovidbe, Tankerske plovidbe i Lošinjske plovidbe. Šta mislite kolege? Nekako sam najbliži upravoj vašoj Atlantskoj zbog skore dividende…

Zapravo se troumiš 😉

Mislim da je ATPL za ziheraše, Tankerska izgleda obećavajuće, a Lošinjska je pravi misterij. Može iznenaditi u oba smjera.

Da, zbilja, troumim se. Ko bi reko. Trojba je uzbudljiva, ali nekako mi se čini da neću pogriješiti šta god odabrao, zato sam i suzio izbor na ove tri.


Da, zbilja, troumim se.

Prema Fiminoj FA
ATPL
EPS (zarada po dionici) 334,96 HRK
BVPS (knjigovodstvena vrijednost po dionici) 830,47 HRK
SPS (prodaja po dionici) 1.192,24 HRK
P/E 7,76
P/B 3,13
P/S 2,18
Neto profitna marža 17,92%
Bruto profitna marža 57,05%
Operativna profitna marža 26,06%
ROE (prinos na vl. sredstva) 27,31%
ROA (prinos na ukupno angažiranu imovinu) 9,74%
ULPL
EPS (zarada po dionici) 452,10 HRK
BVPS (knjigovodstvena vrijednost po dionici) 1.070,32 HRK
SPS (prodaja po dionici) 780,59 HRK
P/E 5,02
P/B 2,12
P/S 2,91
Neto profitna marža 62,36%
Bruto profitna marža 92,83%
Operativna profitna marža 65,47%
ROE (prinos na vl. sredstva) 54,42%
ROA (prinos na ukupno angažiranu imovinu) 19,26%
LPLH
EPS (zarada po dionici) 71,40 HRK
BVPS (knjigovodstvena vrijednost po dionici) 479,76 HRK
SPS (prodaja po dionici) 563,30 HRK
P/E 5,35
P/B 0,80
P/S 0,68
Neto profitna marža 12,68%
Bruto profitna marža 47,86%
Operativna profitna marža 14,57%
ROE (prinos na vl. sredstva) 14,88%
ROA (prinos na ukupno angažiranu imovinu) 6,60%

Makar mislim da ću pričekat još dan dva jer ovakav slobodan pad na nekim dionicama naše prekrasne Zagrebačke burze već dugo nisam vidio – KODT, KNZM npr.

Ups!

TNPL
EPS (zarada po dionici) 302,42 HRK
BVPS (knjigovodstvena vrijednost po dionici) 2.773,51 HRK
SPS (prodaja po dionici) 1.683,16 HRK
P/E 12,70
P/B 1,38
P/S 2,28
Neto profitna marža 19,94%
Bruto profitna marža 54,70%
Operativna profitna marža 26,47%
ROE (prinos na vl. sredstva) 12,72%
ROA (prinos na ukupno angažiranu imovinu) 7,22%

Evo i TNPL. Pogrešno sam unio ULPL, ali neka …. budi u četveroumici.

Bing stotka za trud i informacije!!


Da, zbilja, troumim se. Ko bi reko. Trojba je uzbudljiva, ali nekako mi se čini da neću pogriješiti šta god odabrao, zato sam i suzio izbor na ove tri.

pa cakaj kolko ti je onda bio sirok ozbor prije nego si ga suzio na ove tri???

Evo u općem crvenilu kod nas uspio po svijetu naći i nešto zelenila (bar za sada), nadajmo se da je zarazno [lol]

http://finance.yahoo.com/indices?e=futures

http://finance.yahoo.com/intlindices?e=europe



Da, zbilja, troumim se. Ko bi reko. Trojba je uzbudljiva, ali nekako mi se čini da neću pogriješiti šta god odabrao, zato sam i suzio izbor na ove tri.

pa cakaj kolko ti je onda bio sirok ozbor prije nego si ga suzio na ove tri???
[/quote]
Prije nego mi se izbor smanjio na 3 bilo je 4 dionice koje sam mjerkao. Ove tri i još INA

New Report

Close