ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 28.09.2024. u 23:10
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
49,39
8.347
169
48,10
50,00
3,34%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Hanger zasto ne pisem negativno, zato jer bi svi skocili da drukam prema dolje.Sto se tice BDI jasno je da na dnevnoj bazi nema utjecaja na dionicu ali ako se pogodi skok kao npr sada sto se dogodio sa cca 5000 na 11500 onda se utjecaj na dionicu osjeti a onaj koji moze predvidjeti znacajniji skok ili pad itekako moze od toga imati koristi.

Znaci da zakljucim ne pisem negativno samo iz razloga da nebi morao trpiti optuzbe da sam sve rasprodao sto nisam i da drukam prema dolje a i samim mojim ne pisanjem negativnih stvari ne sirim paniku.

BDI jako formira cijene dionica brodarskog sektora, ali ako se pogodi snazniji trend.Ako hocete mogu ja pisati o mojim predvidjanjima BDI koja su se do sada pokazala prilicno tocna.S time mora se znati da je BDI volatilniji od dionica te je mogucnost greske dosta velika.Procijene mogu isnositi u postocima,ali nema optuzivanja poslje da se druka bilo prema gore ili prema dolje.

Zašto je bitno šta bi neki forumaši mislili o tvom pisanju ako si ti siguran da si objektivan u svom pisanju i kada misliš da će rasti i kada misliš da će padat???
Vrijeme će ti dati najznačajniju i najobjektivniju ocjenu, a oni koji prate tvoje tekstove znat će to cijeniti.
Pa ne pišeš valjda samo radi komentara i ocjena?!
Doduše jako će ti padati prosjek kad budeš predviđao neki pad ali navikneš se [lol]
Što se komentara o drukanju tiče, oni i onako nemaju nikakvog smisla, tko samo na osnovu toga trguje i treba da se ljuti ali na sebe.

dobro jutro dragi forumaši!

mavan ne osvrci se na zavidne tekstove, onih koji su popusili lovu, pa sad nemaju pojma sta ce sami od sebe [lol] [lol]


dobro jutro dragi forumaši!

mavan ne osvrci se na zavidne tekstove, onih koji su popusili lovu, pa sad nemaju pojma sta ce sami od sebe [lol] [lol]

Znam, samo zaista ne razumijem zašto neki ovdje svako drugačije mišljenje shvaćaju na tako osbnoj razini i niti ne pričekaju da trgovina krene, a već napadaju ako misliš da će smjer trgovanja ići drugim tokom nego oni misle. Potrebno je samo strpiti se nekoliko sati i zaista dati objektivan komentar nekog teksta ili predviđanja.
Ne sugeriram ništa drugo od malo više objektivnosti i malo manje egoizma.

iskreno bih volio da svatko ko proda ovih dana do skupštine ATPL na ovim razinama, nikada se ne uspije niže od toga ukrcati…

Poruka brokerima, nećete dobiti moj HT nikada, možda od mojih unuka


iskreno bih volio da svatko ko proda ovih dana do skupštine ATPL na ovim razinama, nikada se ne uspije niže od toga ukrcati…

Šta misliš Dado, imam nešto para, bi se isplatilo kupiti sada prije skupštine ATPL? Ili da kupim nešto drugo?

Drago mi je da sam gotovo ful u brodarima, nekako ovako od oka mi se čini da ostali sektori više padaju. Ipak iz mjeseca u mjesec Atlantska sve bolje stoji u odnosu na druge dionice.

Opa sto je ovo?

JES primio narudžbe Atlantske plovidbe vrijedne 180 milijuna dolara

Vaš link


Drago mi je da sam gotovo ful u brodarima, nekako ovako od oka mi se čini da ostali sektori više padaju. Ipak iz mjeseca u mjesec Atlantska sve bolje stoji u odnosu na druge dionice.

Baš i ja gledam bolje je biti u njoj nego u građevinarima. Bar se do sada tak pokazalo zadnjih par tjedana, jer je likvidnija ako ništa drugo.

Neznam ja sam vani skroz i sada čekam, postavio sam neke naloge reda radi, ali ovo jučer me je skroz stavilo u nedoumicu. Misli da se vratim po 2600 ja zadovoljan samo nekako mi vani sve sumljivo.

Sutra bumo pol pametnije

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!


Drago mi je da sam gotovo ful u brodarima, nekako ovako od oka mi se čini da ostali sektori više padaju. Ipak iz mjeseca u mjesec Atlantska sve bolje stoji u odnosu na druge dionice.

I nije samo od oka, ja više od ostalih dionica pratim prodare, luke i građevinare i barem za sada tvoja zapažanja mogu potvrditi (bar što se ta 3 sektora tiče). [thumbsup]


Opa sto je ovo?
JES primio narudžbe Atlantske plovidbe vrijedne 180 milijuna dolara

Vaš link

Friška vijest.Niti 3 mjeseca stara.



iskreno bih volio da svatko ko proda ovih dana do skupštine ATPL na ovim razinama, nikada se ne uspije niže od toga ukrcati…

Šta misliš Dado, imam nešto para, bi se isplatilo kupiti sada prije skupštine ATPL? Ili da kupim nešto drugo?

[/quote]
osobno čisto sumnjam u neki veliki rast cijene…razlog nelikvidnost
dividenda će biti gotovo ziher 50 kn, dakle cca 2%…
ali ono na čemu čuvam ovu dionicu su slijedeće stvari…
1. uprava će početi otkup dionica
2. mora kad tad početi zanimanje stranih ulagača u brodare za ovu dionice s obzirom na NAV koji se trži i svjetlu budućnost ( period do kraja 2009. minimalno)
3. keš koji ova uprava proizvodi garantira iz enormno visoke dobiti još i veću u budućnosti samim time i vrijednost firme se diže a onda i same dionice.

Poruka brokerima, nećete dobiti moj HT nikada, možda od mojih unuka

"Atlantska plovidba je naručila četiri Panamax broda za prijevoz rasutih tereta pojedinačne nosivosti 79.800 tona vrijedna 180 milijuna dolara, isporuka 2011. " business.hr objavljeno danas prije pola sata, oce li to nesto utjecati na cijenu (ili je to vec uracunato ako se je vec 3mj znalo za to)?
trenutno cijena 2.589,89 -1,06% uz promet tek malo vise od 100.000kn

IVICA-P-A

New Report

Close