ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.09.2024. u 01:32
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
49,39
8.347
169
48,10
50,00
3,34%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

ja sam plavuša, ali ovo što si napisao izgleda kao da je napisala također plavuša s puuuno dužom kosom od moje… [embarass]
prvo, ne može samo tebi biti notorno: notorno je nešto što je poznato svima…
drugo, notorno je pridjev koji uz sebe zahtijeva imenicu. vjerojatno si htio reći: zato je notorna glupost kada netko misli…
a ja mislila da je pojam "notorno" notorna riječ… [embarass]

Naravno da sam promašio imenicu, hvala na primjedbi, malo samo se zaletio pri pisanju i izostavio riječ glupost, naravno nije ni bilo teško postaviti je na svoje mjesto. Mislio sam na ..apsolutno notorna glupost…

@geronimo

Geronimo nemoj sve shvaćati osobno, nije meni namjera prozivati tebe, niti mislim da bi ti nešto namjerno krivo iznosio, ali obzirom da si među iskusnijima ne moraš podržavati one koji to rade. Uostalom, zašto se i ne bi ponekad iznijele i negativne stvari, pa sve je to za ljude. Ja s tim nemam problema, prava vijest je prava vijest, bila ona pozitivna ili negativna, bitno je da je istinita ili bar blizu istine, a ne besmisleno nagađanje. Sve je to sastavni dio tržišta. A kako će je drugi shvatiti to je njihova stvar i mislim da na to nitko ne može utjecati.

Što se tiče BDI-a potrudio sam se sam napraviti odnos BDI-a, BPI-a, BSI-a, te prosječnih vrijednosti jednogodišnjih t/c za panamaxe i supramaxe od početka 2007.g. do sada u komparaciji s vrijednostima dionice ATPL i još nekih sličnih brodarskih kompanija da bi zaključio da je BDI posve nepraktičan za praćenje cijene i ATPL i ostalih sličnih brodara. Osim ako se ne gleda njegov godišnji prosjek, ali u tom slučaju imamo premalen uzorak za usporedbu.

Dobro si to usporedio Mavan.
Korisna usporedba, pokazuje smisao što si htio reći, jasna je i razumljiva. No nažalost, mada ja kažem na sreću, a o tome je napisano dosta knjiga o burzi, velika većina misli drugaćije. 🙂
Imaš moje pohvale
[thumbsup]

ja sam stvarno fasciniran sa vašim detaljnim analizama,ali to nema nikakve veze sa cijenom dionice na burzi,svi smo se složili da je firma u top 5 u hrvatskoj,ali na plitkom tržištu mogućnost manipulacije predilazi fundamentalni okvir same firme..psihologija je bitna,i samo će strpljivi zaraditi ,jer će je oni posjedovati i kad se okrene trend,a ja taj trend osjećam iza ugla….doći će i naših 5 minuta…slavit ćemo tada cijelu noć……

JESTE LI ZNALI? (kutak za „prepametne“ i lijene fond managere koji tretiraju ATPL kao najobicnije gradjevinsko turisticke dionice)
Da je populacija Indije cca 1,1milijarda a Kine 1,3milijarde? Sigurno jeste. Kao i da je "odsjecena" Himalajama od ostatka svijeta i Kine.
… a jeste li znali da u trenutno Indiji ima 8 dry bulk portova a u Kini cca 27? Vidite li nesrazmjer?
Posljedicno, Indija planira (tj mora) udvostruciti bulk terminale u sljedecih 5 godina.

PS prikupljam podtke o primopredajama novogradnji u 2008. Nadam se da cu ih imati ova tjedan.

Mumbai:
A report by Ernst & Young titled ‘Transforming Indian Ports into World Class Facilities’ has said that the ports are running at nearly their full designed capacity, writes American Shipper.
The report stated that the ports are currently running at 90% of their capacity and need better information technology systems to handle current throughput, much less the volumes projected over the next five years.
Though India is planning to double its port capacity over the next five years, the report is said to suggest that this increase may not be enough to stop the port congestion issue from hindering India’s growth.
The authors also said that increased privatization is a must to cope with India’s 12% year-on-year cargo volume growth. [14/05/08]

Ne dajte zlovencima more jer ode u 3pm: terminal, plinovod, petrokemija, janaf, polimeri, brodogradnja, poljoprivreda itd itd


Ja moram priznati da sam popusio pricu kako ce Atlanska na 3 300 3 500 a neki su se razbacivali i mnogo vecim ciframa i imao sam priliku izaci sa dobrim plusom pa nisam. Na 3 300 sam mislio izaci ali se nije desilo. Mislio sam da nikad necu potpast pod utjecaj pisanja nekih ali jesam. Zapravo mislim da je to bila kombinacija euforije foruma i zdravog razuma koji mi je govorio kako je to odlicna firma koja ima odlicne rezultate.

Srecom jasno mi je o kakvoj je dionici rijec tako da ce biti jos prilike za zaradu a i um mi se pomracio tako da sam euforiju foruma i zdrav razum prekrizio za sva vremena.

Hehe, dobra stara autosugestija bezrazložnog optimizma. [thumbsup]

DA STE SLUŠALI BARONA, SAD BI BILI U PLUSU.....

Dobro jutro forumaši

Kako smo, i danas, kakva su predviđanja. Nemorate se truditi sa previše objašnjavanja kako ste zaključili kaj bu danas već samo kaj mislite!

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!


[ja sam plavuša, ali ovo što si napisao izgleda kao da je napisala također plavuša s puuuno dužom kosom od moje… [embarass]
prvo, ne može samo tebi biti notorno: notorno je nešto što je poznato svima…
drugo, notorno je pridjev koji uz sebe zahtijeva imenicu. vjerojatno si htio reći: zato je notorna glupost kada netko misli…
a ja mislila da je pojam "notorno" notorna riječ… [embarass]

Pametna glavica ispod te plave kosice…..



[ja sam plavuša, ali ovo što si napisao izgleda kao da je napisala također plavuša s puuuno dužom kosom od moje… [embarass]
prvo, ne može samo tebi biti notorno: notorno je nešto što je poznato svima…
drugo, notorno je pridjev koji uz sebe zahtijeva imenicu. vjerojatno si htio reći: zato je notorna glupost kada netko misli…
a ja mislila da je pojam "notorno" notorna riječ… [embarass]

Pametna glavica ispod te plave kosice…..
[/quote]
Kakvo patetično upucavanje Špancir…


Kakvo patetično upucavanje Špancir…

Što mogu kad sam notoran….



Kakvo patetično upucavanje Špancir…

Što mogu kad sam notoran….
[/quote]
Bolje napravi koju opaku analizu, čuo sam da se na to kolegice pale

……..jutro

Kada bi bar ATPL , ovih dana narasla 100-200 kn …….

Jasno , ne zbog neke zarade ….. ,već iz razloga sreće i veselja ovdje na forumu …. [smiley]

Kada "ide gore" , nema bolje i složnije ekipe od ove na ATPL-forumu ….. [smiley]

Ako su fondovi zavrsili sa iskrcajem , moglo bi biti sretnih vijesti , a ako nisu , treba
malo strpljenja …… ,kada prodje "pretovar" u nekoj sretnoj budućnosti , neće se više
moći događati ovakva povlačenja u kratkom vremenu …. (jedino ako vjerujemo u neku
kolektivnu svijest kod "malih" …… [smiley] )

A za nestrpljive ……. [smiley] … !!!!!

Dr M Wagner

P.S.
-Samo da mi KB ne nađe koju notornu pogrešku …… [smiley]



Samo sam htio reći da svatko zaključuje svojom glavom iz priloženog, filozovskih postova bez ikakvih priloga ovdje ima u izobilju (kao i citirani) pa reko eto malo za promjenu [lol]

Jedini koji ovdje filozofira o bespucima povijesne zbiljnosti svih svjetskih burzi si ti. Ostatak teksta necu ni komentirati – hrpa demagoskih gluposti i neistina, a sve na razini vrtica.

PS. nemoj mi vise slati zahtjeve za prijateljstvom – malo si skaces u usta, a i brate dosadan si s tim zahtjevima…

[/quote]

Glupo je privatne razmirice ( u mišljenjima) riješavati ovako i njima zatrpavati temu koju svi čitaju, kulturnije je to riješiti privatnim porukama, no eto očigledno ti ego to ne dopušta i žudi za javnošću.
Ja s ovim završavam s tobom. [thumbsup]

New Report

Close