ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.09.2024. u 00:14
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
49,39
8.347
169
48,10
50,00
3,34%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

između ostalog cijenim kolege Techmana, Hangara, Geronima; Sakaia…
i rado volim pročitat Vaš osvrt na cjelokupno zbivanje

a što se tiče veze cijene dionice kretanja ATPL …
postat ću jedan linkić prije cca 2 mjeseca postan na forumu…
mislim da ta slika govori više od 1000 riječi
[URL=http://img508.imageshack.us/my.php?image=korelacijaatplcrobexpa5.png][IMG]

Poruka brokerima, nećete dobiti moj HT nikada, možda od mojih unuka

Govoreći o kratkoročnim promijenama cijene dionice, već sam pokušao naći kratkoročne pokazatelje trenutne fer vrijednosti i orjentirao sam se na nekoliko stvari:
– pokazatelji iz tehničke analize,
– tjedne promjene indeksa BSI i BPI,
– procjena kretanja dionice sličnih brodarskih kompanija,
– procjene brodarske aktivnosti na atlantiku i pacifiku ovisno o ponudi/potražnji (praćenje vijesti o potrebama prijevoza sipkog tereta),
– trenutni sentiment domaćeg i globalnog tržišta (pozitivni ili negativni, te kvantitativno),
– očekivanje gospodarskog rasta odnosno inflacije SADa i Kine (praćenje izviješća iz tih zemalja i pokušaja kontrole inflacije).

Kao što se može vidjeti, radi se o pravoj hrpi pokazatelja koji i nisu toliko opipljivi, niti skupa daju nekakvu čarobnu formulu. Ali ako je većina njih opisana u pozitivnom tonu za očekivati je da će tada i cijena dionice rasti. Međutim sama činjenica da ih toliko ima time i otežava analizu (puno baba – kilavo dijete) i teško se može opisivati nekakvim brojčanim stanjem koji bi odgovarao trenutnoj fer vrijednosti unutar koje se očekuje oscilacija cijene. Jednako tako teško se može izvući najznačajniji faktor zato treba biti prilično vješt u njihovom čitanju i procijeni. Zato mi je apsolutno notorno kada netko misli da bi na osnovu sutrašnjeg BDI-a ili DRYS-a mogao prognozirati cijenu ATPL i još uvjerava druge u to.


zaronila ili ne, ovo je najbolja dionica u Hrvata, a bit će takva još duže vrijeme

To te ja pitam, baby [kiss]

I'LL BE BACK

http://www.dulist.hr/index.php?option=com_content&task=view&id=1404&Itemid=65

Evo i fotke s krštenja, navodno Zagreb ugovoren 60000 USD/day, počinej voziti az 20 dana.


http://www.dulist.hr/index.php?option=com_content&task=view&id=1404&Itemid=65

Evo i fotke s krštenja, navodno Zagreb ugovoren 60000 USD/day, počinej voziti az 20 dana.

koja mrcina

I'LL BE BACK


Govoreći o kratkoročnim promijenama cijene dionice, već sam pokušao naći kratkoročne pokazatelje trenutne fer vrijednosti i orjentirao sam se na nekoliko stvari:
– pokazatelji iz tehničke analize,
– tjedne promjene indeksa BSI i BPI,
– procjena kretanja dionice sličnih brodarskih kompanija,
– procjene brodarske aktivnosti na atlantiku i pacifiku ovisno o ponudi/potražnji (praćenje vijesti o potrebama prijevoza sipkog tereta),
– trenutni sentiment domaćeg i globalnog tržišta (pozitivni ili negativni, te kvantitativno),
– očekivanje gospodarskog rasta odnosno inflacije SADa i Kine (praćenje izviješća iz tih zemalja i pokušaja kontrole inflacije).

Kao što se može vidjeti, radi se o pravoj hrpi pokazatelja koji i nisu toliko opipljivi, niti skupa daju nekakvu čarobnu formulu. Ali ako je većina njih opisana u pozitivnom tonu za očekivati je da će tada i cijena dionice rasti. Međutim sama činjenica da ih toliko ima time i otežava analizu (puno baba – kilavo dijete) i teško se može opisivati nekakvim brojčanim stanjem koji bi odgovarao trenutnoj fer vrijednosti unutar koje se očekuje oscilacija cijene. Jednako tako teško se može izvući najznačajniji faktor zato treba biti prilično vješt u njihovom čitanju i procijeni. Zato mi je apsolutno notorno kada netko misli da bi na osnovu sutrašnjeg BDI-a ili DRYS-a mogao prognozirati cijenu ATPL i još uvjerava druge u to.


ja sam plavuša, ali ovo što si napisao izgleda kao da je napisala također plavuša s puuuno dužom kosom od moje… [embarass]
prvo, ne može samo tebi biti notorno: notorno je nešto što je poznato svima…
drugo, notorno je pridjev koji uz sebe zahtijeva imenicu. vjerojatno si htio reći: zato je notorna glupost kada netko misli…
a ja mislila da je pojam "notorno" notorna riječ… [embarass]


između ostalog cijenim kolege Techmana, Hangara, Geronima; Sakaia…
i rado volim pročitat Vaš osvrt na cjelokupno zbivanje

a što se tiče veze cijene dionice kretanja ATPL …
postat ću jedan linkić prije cca 2 mjeseca postan na forumu…
mislim da ta slika govori više od 1000 riječi
[URL=http://img508.imageshack.us/my.php?image=korelacijaatplcrobexpa5.png][IMG]

Citiram ovu poruku jer misli da s obzirom na neke komentare ovdje, čuđenje i nevjericu zaštp atpl vrijedi koliko vrijedi nije zgorega i dva puta ponoviti nešto tako kristalno jasno i znakovito.
Uzroci toga su već druga priča.
Mnogi pišu i filozofiraju, a lijeno im je pogledati i usporediti, pa eto i malo edukativnih sadržaja… [lol] [lol]
Čitam komentare tipa pa šta ako američki indexi padaju, pa šta ako tamo izlistani brodari takođe padaju i sl…
Baš ništa.
Ali ako (što zadnjih dana nije rijetkost) baš SVI završe dan u debelom minusu (znalo je biti i u plusu) neozbiljno je očekivat da će baš atpl krenuti sutradan u suprotnom smjeru, ako baš van nije izašla neka široj javnosti nepoznata vijest, ja to ove godine nisam vidio. U svakoj drugoj kombinaciji naravno da se filozofirati.
Mnogi ovdje gledaju samo na dionicu koju imaju kao da je ona izdvojena i sama samcata na cijelom svijetu i neovisna o bilo kome i bilo čemu.
Ima ovdje naravno i lukavaca koji potpiruju tako gledanje stvari i onih koji im vjeruju i "čudom" nikako na zelenu granu s portfeljem pa tako postaju dugotrajni ulagači silom-prilika.
Lagano je dolaziti do informacija na forumu ali tko i sam nešto ne potraži, ne prati i ne poveže bar ono očigledno mogao bi mu portfelj evoluirati u treći mirovinski stup i da na njemu tek unuci omaste brk [lol] [lol]
Prilažem eto i graf BDI i uporedni graf ATPL i CROBEX za zadnjih 6 mjeseci pa se mogu jasno procjeniti utjecaji na kretanje cijene atpl.
Meni osobno bdi je potpuno irelevantan pokazatelj za kraća vremenska razdoblja ali svatko može procijeniti sam…
P.S. Prosto mi je nevjerojatno da te uporedne grafove nemogu naći na ovom forumu, pa zar ove stranice nebi trebale djelovati i edukativno i obavjesno??
Ne služe valjda samo za drukanje naivaca??
Nemojte me krivo shvatiti, ima ovdje i puno hvalevrijednih tekstova.
Možda ću jednoga dana kada budem veliki i ja tako dobro pisati kao neki ozbiljno upućeni maheri ovdje, a do tada… [lol] [lol]

No dobro, Manvan daj ti nama reci poantu posta…jel to "na ZSE nema para, pa je ATPL zarobljenik iste"?

To se dalo napisati i u jednom retku, kao sto vidis…

A sto se tice BDI-a, jel si ti to nama htio reci da i dobit prati taj index? Evo, ja cu rado prepustiti palicu vama novim guruima, jedino mi je zao sto nas Mamus vise ne pise o ATPL na 6000 K. [smiley]

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje


No dobro, Manvan daj ti nama reci poantu posta…jel to "na ZSE nema para, pa je ATPL zarobljenik iste"?

To se dalo napisati i u jednom retku, kao sto vidis…

A sto se tice BDI-a, jel si ti to nama htio reci da i dobit prati taj index? Evo, ja cu rado prepustiti palicu vama novim guruima, jedino mi je zao sto nas Mamus vise ne pise o ATPL na 6000 K. [smiley]

Samo sam htio reći da svatko zaključuje svojom glavom iz priloženog, filozovskih postova bez ikakvih priloga ovdje ima u izobilju (kao i citirani) pa reko eto malo za promjenu [lol]
Meni ne treba palica ne mislim čuvati stado niti mi treba netko s palicom da me vodi jer nisam u stadu, a niti imam ambiciju postati guru (kad vas već toliko ima).
Nemoj se osjetiti odmah tako ugroženim nisi valjda toliko nesiguran?! [lol] [lol]
Zaista podcjenjuješ i vrijeđaš ljude na ovom postu kada si daješ za pravo misliti kako ih ti svojom palicom vodiš.
P.S. Iz mojih postova se lako dalo isčitati da sam veliki skeptik kada se spominje brutalni rast ove dionice u kratkom periodu. Nije teško naći, kada god sam izrazio sumnju ćemo ove godine na 4xxx čistu kulju sam zaradio ali šta mogu kad ne znam podilazit masama ni vođama s palicama, a samozvane gurue ne poštujem [lol] [lol]

Hanger zasto ne pisem negativno, zato jer bi svi skocili da drukam prema dolje.Sto se tice BDI jasno je da na dnevnoj bazi nema utjecaja na dionicu ali ako se pogodi skok kao npr sada sto se dogodio sa cca 5000 na 11500 onda se utjecaj na dionicu osjeti a onaj koji moze predvidjeti znacajniji skok ili pad itekako moze od toga imati koristi.

Znaci da zakljucim ne pisem negativno samo iz razloga da nebi morao trpiti optuzbe da sam sve rasprodao sto nisam i da drukam prema dolje a i samim mojim ne pisanjem negativnih stvari ne sirim paniku.

BDI jako formira cijene dionica brodarskog sektora, ali ako se pogodi snazniji trend.Ako hocete mogu ja pisati o mojim predvidjanjima BDI koja su se do sada pokazala prilicno tocna.S time mora se znati da je BDI volatilniji od dionica te je mogucnost greske dosta velika.Procijene mogu isnositi u postocima,ali nema optuzivanja poslje da se druka bilo prema gore ili prema dolje.

SAM PROTIV SVIH


Samo sam htio reći da svatko zaključuje svojom glavom iz priloženog, filozovskih postova bez ikakvih priloga ovdje ima u izobilju (kao i citirani) pa reko eto malo za promjenu [lol]

Jedini koji ovdje filozofira o bespucima povijesne zbiljnosti svih svjetskih burzi si ti. Ostatak teksta necu ni komentirati – hrpa demagoskih gluposti i neistina, a sve na razini vrtica.

PS. nemoj mi vise slati zahtjeve za prijateljstvom – malo si skaces u usta, a i brate dosadan si s tim zahtjevima…

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

Ja moram priznati da sam popusio pricu kako ce Atlanska na 3 300 3 500 a neki su se razbacivali i mnogo vecim ciframa i imao sam priliku izaci sa dobrim plusom pa nisam. Na 3 300 sam mislio izaci ali se nije desilo. Mislio sam da nikad necu potpast pod utjecaj pisanja nekih ali jesam. Zapravo mislim da je to bila kombinacija euforije foruma i zdravog razuma koji mi je govorio kako je to odlicna firma koja ima odlicne rezultate.

Srecom jasno mi je o kakvoj je dionici rijec tako da ce biti jos prilike za zaradu a i um mi se pomracio tako da sam euforiju foruma i zdrav razum prekrizio za sva vremena.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

New Report

Close