ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Evo jedna zanimljivost vezana uz PBZ fondove i udjele u ATPL. U zadnjih mjesec dana, Equity je smanjio svoj udjel sa 3,65% na 3.37% posto, ali je Global povecao broj dionica sa 2,96% na 3,36 %. Nista bitno, ali cisto da potvrdimo ono sto vec svi znamo[smiley2]

A evo i moj post od 27.9.

“Gledam podatke o izlozenosti fondova i primjecujem da su dva PBZa nakrcani ATPL – Equity i Global. Samo je jedan u top 10 sto, gle cuda, omogucuje igru “kad se male ruke sloze”. Naime, ne bi me iznenadilo kad bi i treci PBZ fond (Stock) bio u igri – moze bez problema kupiti 25 000 dionica a da se to ne vidi u top 10…

Dakle, lako je moguce da je “igrac 1” podigao cijenu za “igraca 2” koji je morao prodati dio dionica (zbog isplata udjela fondova, priprema za THT….) koji je onda prodavao po lijepim cijenama…. kad je ustrebalo ukljucio se i “igrac 3″. Ne zaboravimo da je top 10 jedva iznad 50 % posto sto omogucuje lijepo mesetaranje, jer se ostali ne vide. A tu je jos i Prospectus….

Uglavnom, meni sve ovo izgleda kao lijepa koordinirana akcija, no pricekajmo da prodje IPO i da ZIF ispadne, tada cemo valjda biti pametniji.”

[smiley2]

Pusa fond managerima.

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

dobar promet

[b]JA SAM BIBER, MORAO SAM PROMJENITI NICK[/b]

Poštovane kolege dioničari, sa zadovoljstvom vas mogu obavijestiti o novom ATH – 3444 kn!

Hogar vozi Volvo

ZIVIO HOGAR,TE OSTALI DIONICARI ATPL[smiley2][smiley2][smiley2]

Ako me nema ,znaci da nisam tu.


Poštovane kolege dioničari, sa zadovoljstvom vas mogu obavijestiti o novom ATH – 3444 kn!

Krivo. 3450 [smiley2]


Prepustit ću komentar kolegama toknezevu i techmanu.

Techman u problemima do guse i kratak sa vremenom. Grkljani kradu povrsine i vodi se rat do istrebljenja (u brodogradilistu Neorion).

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Cestitam nam svima.

Inace, ovo volim kod ove dionice.
Novi ATH (tko zna koji u zadnjih 2 mjeseca) i sve sto se pise na forumu su dva (duhovita) posta.
A zamisli da su neke druge dionice na ATH… morao bi sljedecih mjeseca dana samo o tome slusati…


Cestitam nam svima. Inace, ovo volim kod ove dionice. Novi ATH (tko zna koji u zadnjih 2 mjeseca) i sve sto se pise na forumu su dva (duhovita) posta. A zamisli da su neke druge dionice na ATH… morao bi sljedecih mjeseca dana samo o tome slusati…

znaš onu: Tiha voda brege dere!

Hogar vozi Volvo

strasno(za mene),ja cekam blagi pad ispod 3300 kn,i vidi sto danas docekam..cestitiam svima koji su unutra.

KADA NARASTEM BIT ČU BROKER


Poštovane kolege dioničari, sa zadovoljstvom vas mogu obavijestiti o novom ATH – 3444 kn!

bit će još pomaka na uncharted područje danas, vjerojatno i iznad 3500.

Dobar dan svim kolegama u ovoj dionici.
Danas se pridružio na 3350.
Jako lijepa dobrodošlica za danas…
Hvala svima na dobronamjernim i analitičkim savjetima!

evo me!


Dobar dan svim kolegama u ovoj dionici. Danas se pridružio na 3350. Jako lijepa dobrodošlica za danas… Hvala svima na dobronamjernim i analitičkim savjetima!

Čestitam majstore!

New Report

Close