ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.09.2024. u 04:21
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
49,39
8.347
169
48,10
50,00
3,34%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


kaje ekipo poglavica vas je izdao ha [lol]

Knele, dal je netko druker ili ne mene zaista nije briga. Čemu ove bezvezne provokacije? Kakav crni poglavica? Zar ti stvarno misliš da jedan ili nekoliko nickova u kompi može nadrukati kupnju od uzastopno 20 dana po prosječnoj cijeni od 2900 kn po prosječnom dnevnom prometu od 9,5 milijuna? Zar ti stvarno misliš da su to kupovali navučeni naivci? Ja mislim da su to kupovali oni koji jako dobro znaju što kupuju i koji su na tim razinama jedino i mogli kupiti ozbiljnije količine. Iako se ne bi trebali zamarati ko je kad, kolko i zbog čega kupovo niti je to garancija porasta cijene dionice.

I'LL BE BACK



kaje ekipo poglavica vas je izdao ha [lol]

Je li to onaj što je za ove dane prognozirao Dow jones na 14000??? A danas će završit ispod 12000…

Utopio svoje dionice i otad ga nema na forumu, valjda će se pojavit kad opet kupi. Maher.
[/quote]

tako je i ovim putem cestitam indijancu kako je odradio raju, kako on voli rec!!! [wink] [tongue]




kaje ekipo poglavica vas je izdao ha [lol]

Je li to onaj što je za ove dane prognozirao Dow jones na 14000??? A danas će završit ispod 12000…

Utopio svoje dionice i otad ga nema na forumu, valjda će se pojavit kad opet kupi. Maher.
[/quote]

tako je i ovim putem cestitam indijancu kako je odradio raju, kako on voli rec!!! [wink] [tongue]
[/quote]
takes one to know one.

Nadovezat ću se i na Kneletov i na governorov tekst:

Kada je BDI dostizao svoj vrhunac (prije točno mjesec dana), dio ekipe koji se sada spominje po vašim postovima na forumu je forsirao nepotrebnu euforiju utječući na određen broj ulagača koji se ovdje informiraju. Sada naravno istih nema ni od korova jer je se konačno posve razotkrila njihova namjena.

Kupovati jeftino, a prodavati skupo je svima cilj, neki to koriste i na ovakav način. Stvoriš od sebe nekakvu veličinu, pridobiješ povjerenje nekih ljudi kvalitetnim pisanjem o temi i navučeš nekolicinu ostalih da počnu pisati i razmišljati jednako kao i ti. U trenu se stvori ozračje ili mikroklima da je nešto vrijedno i da zaslužuje biti vrijednije – i to odmah i sad. Određene stvari se navode kao osnove i temelj tome mišljenu, a svi ostali nepoželjni uzroci i razlozi više prestaju biti relevantni ili se čak namjerno ignoriraju…

Ja vjerujem da su unazad 20-ak dana kupovali i navučeni naivci i maheri, i oni s puno i oni s malo novaca. Jedina je razlika u tome što su maheri zaradili, a naivci popušili. Lako je maheru (i velikom ulagaču), maher prati kad i kako veliki ulagač kupuje i prodaje, a naivci nabrijani aberantnim vijestima i događajima koje pročitaju na forumu kupuju u nadi da će se isti i ostvariti u roku par dana. I uvijek će tako biti. Maheri gotovo jednakim intenzitetom kupuju i kupovat će i kad cijena bude 2500 i kad bude 3000. Samo dramatično dobre ili loše vijesti će to promijeniti. Oni su orjentirani na određen profit (npr. 5% zarade od uloženog u 30 dana) i oni će to lakše ostvariti jer osim što imaju kvalitetno raspoređenu veću količinu novca, poznaju i zakonitosti tržišta kao i psihologiju ljudi. Veliki institucionalni igrači poput fondova su davnih dana kupili ili prodali ogromne količine ovih dionica, ali njihova konačna računica se ionako svodi na duži period od godinu dana pa na dalje, tako da oni nisu u toj mjeri zainteresirani (i aktivno uključeni) za trenutna zbivanja. U cijeloj priči će izvisiti naivac koji se u kratko vrijeme da navuči i na priču o uskoroj basnoslovnoj zaradi, kao i uskoroj propasti svijeta. Zato je drukanje potencionalno opasno za takve ulagače. I da, baš takvi formiraju cijenu na gore ili na dolje, veliki igrači i maheri samo postave mamac, bace udicu i čekaju da se upecaju naivci, a udicu vade kad smatraju da im je dosta (figurativno rečeno: na vrijeme, da ne pukne silik). Naivci su zapravo slijepci koji kolo vode, a u tom kolu plešu svi.

Zato sam odnedavno počeo malo i kontrirati takvim dobronamjernicima jer mi već pomalo teško pada njihovo lihvarenje za šaku kuna, koje počiva u prvom redu na insuinacijama. Ovaj bi forum već do sada morao moći prepoznati takve pojedince i mislim da bi svima trebalo bilo u interesu da se piše radi dobrobiti svih investitora, a ne sebe samoga. Kažem, jedno je iznošenje argumentirane vlastite procjene, a drugo je namjerno iznošenje neistine. Da svi imaju bar trun morala (koji nećete vjerovati postoji čak i u kapitalizmu) tada bi imali manje nelogičnosti i u kretanju cijene ove dionice i burze općenito, odnosno više bi nalikovali zapadnim burzama na koje se toliko često pozivamo, a gdje se praktički jasno zna zašto nešto raste, a zašto pada. Zato narode i građani sretno i pamet u glavu!

Zato sam odnedavno počeo malo i kontrirati takvim dobronamjernicima jer mi već pomalo teško pada njihovo lihvarenje za šaku kuna, koje počiva u prvom redu na insuinacijama. Ovaj bi forum već do sada morao moći prepoznati takve pojedince i mislim da bi svima trebalo bilo u interesu da se piše radi dobrobiti svih investitora, a ne sebe samoga. Kažem, jedno je iznošenje argumentirane vlastite procjene, a drugo je namjerno iznošenje neistine. Da svi imaju bar trun morala (koji nećete vjerovati postoji čak i u kapitalizmu) tada bi imali manje nelogičnosti i u kretanju cijene ove dionice i burze općenito, odnosno više bi nalikovali zapadnim burzama na koje se toliko često pozivamo, a gdje se praktički jasno zna zašto nešto raste, a zašto pada. Zato narode i građani sretno i pamet u glavu!


Hanger jako lijep post i trebali bi ga svi pročitati i malo razmisliti o njemu….a za prepoznavanje takvih pojedinaca nama malo starijim forumašima nije teško, samo što uvijek dolaze novi koji vjeruju takvom "dobronamjernom" forumašu…

[emo_cool]

ljudi, sreća da ne trgujete drysom ili dsxom, kako bi tek podnijeli njihove oscilacije prema kojima je atpl mala beba kad već i ovako dramatizirate.

valjda svi znamo što imamo u ovoj dionici. nije moj stil oko toga dizati graju i hvaliti, dapače uvijek mi je drago da se ne priča puno da bih mogao u miru dokupljivati.

ali svejedno za razliku od drugih ne mislim da imam što zamjeriti geronimu makar sam zbog one euforije ostao bez prilike da nastavim dokup ispod 2300. na kraju, ni u čemu nije lagao. i što se "navlačenja" tiče, kad smo bili na 3000 koliko se sjećam rekao je da očekuje korekciju.

a zašto je bitno to što ga nema neko vrijeme? zar se nekome obećao?


Nadovezat ću se i na Kneletov i na governorov tekst:

Kada je BDI dostizao svoj vrhunac (prije točno mjesec dana), dio ekipe koji se sada spominje po vašim postovima na forumu je forsirao nepotrebnu euforiju utječući na određen broj ulagača koji se ovdje informiraju. Sada naravno istih nema ni od korova jer je se konačno posve razotkrila njihova namjena.

Kupovati jeftino, a prodavati skupo je svima cilj, neki to koriste i na ovakav način. Stvoriš od sebe nekakvu veličinu, pridobiješ povjerenje nekih ljudi kvalitetnim pisanjem o temi i navučeš nekolicinu ostalih da počnu pisati i razmišljati jednako kao i ti. U trenu se stvori ozračje ili mikroklima da je nešto vrijedno i da zaslužuje biti vrijednije – i to odmah i sad. Određene stvari se navode kao osnove i temelj tome mišljenu, a svi ostali nepoželjni uzroci i razlozi više prestaju biti relevantni ili se čak namjerno ignoriraju…

Ja vjerujem da su unazad 20-ak dana kupovali i navučeni naivci i maheri, i oni s puno i oni s malo novaca. Jedina je razlika u tome što su maheri zaradili, a naivci popušili. Lako je maheru (i velikom ulagaču), maher prati kad i kako veliki ulagač kupuje i prodaje, a naivci nabrijani aberantnim vijestima i događajima koje pročitaju na forumu kupuju u nadi da će se isti i ostvariti u roku par dana. I uvijek će tako biti. Maheri gotovo jednakim intenzitetom kupuju i kupovat će i kad cijena bude 2500 i kad bude 3000. Samo dramatično dobre ili loše vijesti će to promijeniti. Oni su orjentirani na određen profit (npr. 5% zarade od uloženog u 30 dana) i oni će to lakše ostvariti jer osim što imaju kvalitetno raspoređenu veću količinu novca, poznaju i zakonitosti tržišta kao i psihologiju ljudi. Veliki institucionalni igrači poput fondova su davnih dana kupili ili prodali ogromne količine ovih dionica, ali njihova konačna računica se ionako svodi na duži period od godinu dana pa na dalje, tako da oni nisu u toj mjeri zainteresirani (i aktivno uključeni) za trenutna zbivanja. U cijeloj priči će izvisiti naivac koji se u kratko vrijeme da navuči i na priču o uskoroj basnoslovnoj zaradi, kao i uskoroj propasti svijeta. Zato je drukanje potencionalno opasno za takve ulagače. I da, baš takvi formiraju cijenu na gore ili na dolje, veliki igrači i maheri samo postave mamac, bace udicu i čekaju da se upecaju naivci, a udicu vade kad smatraju da im je dosta (figurativno rečeno: na vrijeme, da ne pukne silik). Naivci su zapravo slijepci koji kolo vode, a u tom kolu plešu svi.

Zato sam odnedavno počeo malo i kontrirati takvim dobronamjernicima jer mi već pomalo teško pada njihovo lihvarenje za šaku kuna, koje počiva u prvom redu na insuinacijama. Ovaj bi forum već do sada morao moći prepoznati takve pojedince i mislim da bi svima trebalo bilo u interesu da se piše radi dobrobiti svih investitora, a ne sebe samoga. Kažem, jedno je iznošenje argumentirane vlastite procjene, a drugo je namjerno iznošenje neistine. Da svi imaju bar trun morala (koji nećete vjerovati postoji čak i u kapitalizmu) tada bi imali manje nelogičnosti i u kretanju cijene ove dionice i burze općenito, odnosno više bi nalikovali zapadnim burzama na koje se toliko često pozivamo, a gdje se praktički jasno zna zašto nešto raste, a zašto pada. Zato narode i građani sretno i pamet u glavu!


Svaka cast,svaka na mjestu..

KADA NARASTEM BIT ČU BROKER

Poglavico javi se. Imam osjecaj da si na tapetu. [angry] I da znas da ja ne dijelim misljenje. Ako netko investira na bazi pisanja na forumu bolje mu je da sve rasproda i predje na orocenu stednju. Mene trenutno razapinju na topicu JDPL jer ne pusem u ledja dionici a ne pusem jer bih onda bio druker buduci da su desavanja oko JDPL losa.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


Poglavico javi se. Imam osjecaj da si na tapetu. [angry] I da znas da ja ne dijelim misljenje. Ako netko investira na bazi pisanja na forumu bolje mu je da sve rasproda i predje na orocenu stednju. Mene trenutno razapinju na topicu JDPL jer ne pusem u ledja dionici a ne pusem jer bih onda bio druker buduci da su desavanja oko JDPL losa.

I da se ja nadovežem. Nikad mi nije bilo jasno prozivanje određenih ljudi kada stvari krenu loše, a isto tako neki dušebrižnici koji eto štite male ulagače, a i sami su govorili da ova dionica vrijedi i da bi mogla gore.

Nitko ovdje nije dijete, jer mlađi od 18 god. ne zaključuju ugovore s brokerima i ne gube pare na tržištu kapitala, a ako neko odraslo "dijete" ulaže isključivo temeljem savjeta pročitanih na ovom forumu jasno je da će u određenom trenutku biti u gubitku.

Geronimo nije dadilja koja mora paziti na forumsku djecu.

Neki ljudi su Vam dobri dok iznose korisne podatke i stvari idu dobro, pa vi usput postate ticker Drysa, pričate o blitvi u americi, vičete up-up, a kad kolo krene nizbrdo to nema veze ni s američkim tržištem, naftom, krizom, TA, već je kriv čovjek koji je u jednom trenutku (istina više puta pa je bio opažen,) ovdje rekao istinu.

A istina je da ova dionica i dalje vrijedi, a odluka svakoga od nas je da s njom trejdamo ili ne, prodajemo na većim razinama i kupujemo na nižim i to nismo dužni objavljivati forumskoj publici.

Ako je prozvani to učinio, njegova odluka i čestitam, osjetio je tržište.

I zanimljivo , nitko od Vas ne bi rekao gdje bi to čovjek iznio netočan podatak, lagao ili sličnom, pa mi nije jasno u čemu je njegov krimen.

Evo i ja sam nešto prodavao na višim razinama, sad je čekam malo niže, a opet da me danas brat pita koju dionicu da uzme rekao bih ATPL.

Jesam li ga prevario, zavarao ili nešto slično?


Nadovezat ću se i na Kneletov i na governorov tekst:

Svaka čast, imaš stotku, a znamo svi na koga se odnosi taj post, prodavao je Petrokemiju na 260 kuna i koristio euforiju da budalama uvalja a kao kupuje, sada se ne javlja.

Svatko navlači, ali neki su ipak poprilično pokvareni.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Ovako stoje stvari.
Kad ljudi zarađuju onda su oni veliki investitori koji su znali prepoznati priliku.
A kad gube onda im je uvijek netko drugi kriv.
I onda tu cmizdre na forumu:
"Onaj striček nam je rekao da to vrijedi 3500 a otišlo je na 2500"
Šmrc.šmrc.
Kukulele.
Ali ima tu i starijih forumaša,ne samo mlađih, kao npr, sakai koji se ne libi proglašavati ljude drukerima koji lažu, kao npr. mene a i još neke druge ,
a kad mu kažeš da to dokaže, onda se pravi da me nije čuo.
Proglašava ljude kao Geronimo drukerima jer postaju BDI na forum.
Smiješno i žalosno u isto vrijeme.
Isto tako kad ja kažem da ne prodajem ATPL jer mi se živo fućka za 10-20% ,bez obzira na to što su svi na ovom forumu veliki maheri-daytraderi,koji zarađuju par milijuna eura u tjedan dana,
onda isto cmizdre.
Ni to ne valja.
Jedino što ovdje valja je biti prosječan do boli, nemati smisao za humor, po 145. put raditi izračun NAV-a koji uvijek ispadne isti ili napisati nešto u stilu kako je ovo perspektivna dionica ali trenutno stanje na tržištu joj ne dozvoljava da dostigne svoju fer vrijednost, ili recimo napomenuti kako je potražnja Kine za željeznom rudom jako velika.
Količina gluposti koje prođu ovom temom je nepresušna pa je bolje ne sudjelovati.
Zato želim da ATPL padne na barem 1600 kuna,jer će, bez obzira na moj gubitak novaca,
ova tema postati opet mjesto za one koji ovdje i pripadaju.
Za ove ostale mi se živo fućka

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

Nadokupio PTKM a kako mi se čini izgleda da ću ovih dana u DOKUP ATPL.Vidim neki me prozivaju ali zaboravljaju da sam najviše postova napisao kada je ATPL bila između 2300-2500.Problem naše burze je likvidnost i taj što bi se svi obogatili preko noći.Inače trejdam u Americi i zaradu koju tamo napravim prebacujem jednim dijelom u PTKM i ATPL.Ako baš hoćete kupio sam ovih dana i TNLP počeo sam i tu graditi dugoročni porfelj ali kada radite dugoročni porfelj onda se ne ulazi ko slon u dionicu.Već sam u minusu sa TNLP jer sam ušao sa 20 kom na 4050kn ali ovih dana ću pokušati povećati porfelj na nižim razinama sa većom količinom tako da ću spustiti značajno prosijek ulaska a ako još padne onda se još pojačava ulaz.Jasno da na pikovima se otpusti manji dio dionica ali ne više od 25%.Tako rade veliki samo problem malima je što ne znaju izračunati kada kupiti dionicu i kada je ona pala ispod svoje fer vrijednosti.Još spremam ulazak u Frontlain jer ta dionica daje veliku dividendu oko 20% godišnje,a to uspjeva u kontinuitetu od 2001 g.Od trejdanja se kruha nećete najesti,Za to morate biti opremljeni i poznavati TA do savršenstva i imati strategiju i korpu punu živaca.

Prestao sam pisati iz tog razloga što me neki likovi prozivaju što sam navlačio kada je ATPL bila 2300-2500kn. Kako je cijena rasla tako sam smanjivao broj svojih postova čak sam u jednom trenuku pozvao male ulagače da prestanu kupovati na razini od cca 2800 ne zato što je to loša razina već zato što se vidjelo iz aviona da veliki koriste priliku da unovče dionice a likvidnost je bila dobra u tom trenutku za pojmove naše burze.

Pozdrav svima a najveći uspjeh smatram što sam" navukao" Kneleta na 2800kn da uđe jer je na nižim razinama pljuvao po meni i dionici a kada je uhvatila više razine počeo je hvaliti dionicu.

Knele pozdrav [cool]

SAM PROTIV SVIH

New Report

Close