ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 23.10.2024. u 00:40
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,19
6.506
135
47,70
48,50
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

CROATIA OSIGURANJE D.D. [Običan račun] 9,84% 137.361,00 4,92% 68.681,00
od 11.06. do 18.06.

nisam ovo pročitao do sada [undecid]

ali to je 150 milja kuna
ovo je neka greška sigurno

Poruka brokerima, nećete dobiti moj HT nikada, možda od mojih unuka

Shares of drybulk shipping companies surged Tuesday with Genco Shipping & Trading Ltd. getting a boost as analysts cheered the company’s plan to acquire six drybulk vessels.
The stock of Genco Shipping rallied 9.6% to $62.20.
The New York-based company said late Monday it’s buying six drybulk newbuildings for a total of $530 million. The six vessels, three Capesize and three Handysize vessels, are expected to be delivered to Genco from the fourth quarter of 2008 through the fourth quarter of 2009.
The company said it plans to finance the acquisition with its $1.4 billion revolving credit facility initially and will seek a new credit facility or alternative financing to meet longer-term requirements for these vessels.
Jefferies & Co. kept its buy rating on the stock and raised its price target to $105 from $100. The broker also increased its 2009 earnings estimate to $12 from $11.28 a share.
"With Genco’s balanced chartering strategy providing stable cash flow with upside potential and the company’s newbuilding program providing significant built-in growth, we believe Genco shares are attractively valued," analyst Douglas J. Mavrinac wrote to clients.

GENCO će do kraja 2009. preuzeti 6 brodova (manje od 600,000 DWT) i platiti ih 530 mil USD.
Otprilike 900 $/DWT.
Dionica od te vijesti ode u nebo.

Poznam kompaniju koja će u sličnom razdoblju preuzeti 5 brodova – 3 supramaxa i 2 panamaxa (ukupno oko 320,000 DWT) i ukupno ih platiti manje od 160 mil USD.
Otprilike 500 $/DWT.
Vidjet’ ćemo kud će otići dionica te kompanije.

GENCO će do kraja 2009. preuzeti 6 brodova (manje od 600,000 DWT) i platiti ih 530 mil USD.
Otprilike 900 $/DWT.
Dionica od te vijesti ode u nebo.

Poznam kompaniju koja će u sličnom razdoblju preuzeti 5 brodova – 3 supramaxa i 2 panamaxa (ukupno oko 320,000 DWT) i ukupno ih platiti manje od 160 mil USD.
Otprilike 500 $/DWT.
Vidjet’ ćemo kud će otići dionica te kompanije.

[/quote]

otići će na 2600 jer pametni koji prodaju su studiozno sagledali sve novonastale činjenice i bitne fundamente vezane za ovu dionicu i zaključili da nešto što je s manje brodova i manjom dobiti vrijedilo prije 10 mj 3800 sada po najednostavnijoj računici 2+2= -2 vrijedi 30% manje

semper fidelis

otići će na 2600 jer pametni koji prodaju su studiozno sagledali sve novonastale činjenice i bitne fundamente vezane za ovu dionicu i zaključili da nešto što je s manje brodova i manjom dobiti vrijedilo prije 10 mj 3800 sada po najednostavnijoj računici 2+2= -2 vrijedi 30% manje


u pravu si nažalost…

Poruka brokerima, nećete dobiti moj HT nikada, možda od mojih unuka

GENCO će do kraja 2009. preuzeti 6 brodova (manje od 600,000 DWT) i platiti ih 530 mil USD.
Otprilike 900 $/DWT.
Dionica od te vijesti ode u nebo.

Poznam kompaniju koja će u sličnom razdoblju preuzeti 5 brodova – 3 supramaxa i 2 panamaxa (ukupno oko 320,000 DWT) i ukupno ih platiti manje od 160 mil USD.
Otprilike 500 $/DWT.
Vidjet’ ćemo kud će otići dionica te kompanije.

otići će na 2600 jer pametni koji prodaju su studiozno sagledali sve novonastale činjenice i bitne fundamente vezane za ovu dionicu i zaključili da nešto što je s manje brodova i manjom dobiti vrijedilo prije 10 mj 3800 sada po najednostavnijoj računici 2+2= -2 vrijedi 30% manje

[/quote]
[thumbsup]
Nažalost ima i takvih.
Šteta što nema jače potšpore na kupnji jer se ovako cijena ruši s izuzetno malim prometom na ovoj dionici. Očito svi misle (čini mi se da su u pravu) da se na ZSE može čekanjem,odnosno korištenjem nezainteresiranosti za trgovinu,a bez obzira na fundamente, jako povoljno kupovati. Zato me ne bi iznenadilo da danas s malim prometom padnemo na 2600


..do sada se ponavlja stari scenario dok vani brodari padaju pada i atpl, a kad krenu da rastu uvijek se nađe nešto (čitaj crobex -osjetljiv na sve i svašta) što zakoči atpl..


..kad BDI i strani brodari dolje i ATPL dolje. Kad strani brodari snazno gore, ATPL stuca…

Eh, pa budimo realni.. ATPL nije pala koliko oni, pa sad ni ne raste koliko oni (pričamo o zadnjih 10 dana). Mi smo cool, oni su nervozni. Jedan od razloga: oni imaju shortanje, mi nemamo.

Poznam kompaniju …
Vidjet’ ćemo kud će otići dionica te kompanije.

Koja kompanija, koja kompanija.. može i na PM [lol]

otići će na 2600 jer pametni koji prodaju su studiozno sagledali sve novonastale činjenice i bitne fundamente vezane za ovu dionicu i zaključili da nešto što je s manje brodova i manjom dobiti vrijedilo prije 10 mj 3800 sada po najednostavnijoj računici 2+2= -2 vrijedi 30% manje

[/quote]

Samo da se nadovežem…
Malo je stvarno upućenih na zse u dionice koje posjeduju to je činjenica. Posljedica toga je da nema selekcije ni pri kupnji ni pri prodaji s tom razlikom da na prodaju utječe i panika kao dodatni faktor i zato kad se vani pada pada i atpl ali kad se raste ipak je potrebno poznavati dionicu (firmu) da bi se sa sigurnošću kupovalo, a tu je kvaka jer ona većina koja ne analizira šta kupuje ne pravi razliku između atpl, ing, dlkv i sl.
Zato dolazimo do na prvi pogled paradoksa da atpl raste kad i kako raste crobex bez većih odstupanja bilo kako vani brodari stajali ali zato je svaka loša vijest iz vana može uzdrmati (ajd ipak ruku na srce ako crobex ne dozvoli neće ni atpl padati koliko brodari vani, vidljivo zadnjih dana).
Zato ja volim upoređivati na prvi pogled neuporedivo atpl i igh jer se na tom primjeru slikovito da vidjeti neselektivnost na djelu (kako inače objasniti toliku sličnost tih dvaju grafova, a firmama je zajedničko jedino da su na zse i da se njima zaista mnogo trguje, mnogi ulaze i izlaze i na dnevnoj bazi).
Bez selektivnog pristupa trgovini na zse ne može se od dionice tipa atpl (ili neke druge dionice po načinu i obimu trgovanja slične) očekivati da kao što su brodari u americi napravili juče da su išli jako gore dok su glavni indexi padali, odnosono kod nas da jače iskaču iz trenda crobexa.
No lijepo je znati i poslovanje atpl i vanjske trendove u struci koji su i više nego dobri samo dali će to neki veći (ili masovniji broj sitnih) investitora prepoznati i uočiti razliku između atpl i manje perspektivnih ulaganja to je već druga priča…
Do sada u glavnom nisu ali nada živi vječno…

Čini mi se da je ova dionica sada konačno u čvršćim rukama jer bi inače sigurno jače pratila pad BDI i brodara na NYSE.


Brodari vani juče jako zazelenili ali glavni američki indexi pali, evropa danas isto otvorila u crvenim tonovima, a sa svima njima i crobex i nakon početnog uzleta uspio primiriti atpl usprkos pozitivnom trendu brodara vani. Volio bih vidjeti da se atpl oslobodi makar zadnjih pola sata kao juče (nakon što su broari vani otvorili sa velikim plusom). Samo do sada se ponavlja stari scenario dok vani brodari padaju pada i atpl, a kad krenu da rastu uvijek se nađe nešto (čitaj crobex -osjetljiv na sve i svašta) što zakoči atpl.
Kad će više ta selekcija na zse?!

Selekcija će pred objavu rezultata 3Q kad se jače uključe fondovi, tu neće biti greške i točno će se vidjeti što valja na zse, a do tada gledamo iscrpljivanje malih ulagača.
Za dobre projekte (čitaj firme) uvijek će se naći novac.

Selekcija će pred objavu rezultata 3Q kad se jače uključe fondovi, tu neće biti greške i točno će se vidjeti što valja na zse, a do tada gledamo iscrpljivanje malih ulagača.
Za dobre projekte (čitaj firme) uvijek će se naći novac.
[/quote]

Kako kaže ona narodna: "Iz tvojih usta u božije uši." [thumbsup]

Evo, kad nece ovo postati nasi fundamentalisti, dugorocni ulagatelji u ATPL koji nas obasipaju sa FFA, Drys ap ap argumentima i slicnim drukovima, budem ja:

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/1044-08-ATPL_ceremonija_novogradnja_Kina.doc

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

Novogradnja JES05C-061 ponijela je ime m/b „Zagreb“, a kuma tog broda je ugledna gospodarstvenica iz Zagreba, gospođa Jasna Ludviger.

kaj mi Jasna radi u Kini….

Veza INGRA-ATPL…
Eto..

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

New Report

Close