ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



a cijena nafte na 140 dolara

Oil futures hit record near $140 a barrel, then fall, as traders weigh Saudi production offer

Light, sweet crude for July delivery fell 25 cents to settle at $134.61 a barrel on the New York Mercantile Exchange after earlier soaring to a trading record of $139.89. Earlier, they dropped as low as $132.84.

Sto bi reklo, nije 140$ po barelu…
[/quote]

Ameri se nisu previše uzbudili oko toga:
^DJA DOW JONES COMPOSITE INDEX 4,379.57 Jun 16 Down 4.97 (0.11%) Components, Chart, More
^DJI DOW JONES INDUSTRIAL AVERAGE IN 12,269.08 Jun 16 Down 38.27 (0.31%) Components, Chart, More
^DJT DOW JONES TRANSPORTATION AVERAG 5,159.43 Jun 16 Up 10.61 (0.21%) Components, Chart, More
^DJU Dow Jones Utility Average 523.30 Jun 16 Down 0.75 (0.14%)

a ni Evropa danas:

^ATX ATX 4,265.47 3:36AM ET Up 39.93 (0.94%) Components, Chart, More
^BFX BEL-20 3,589.48 3:51AM ET Up 22.88 (0.64%) Chart, More
^FCHI CAC 40 4,691.10 3:51AM ET Up 33.36 (0.72%) Chart, More
^GDAXI DAX 6,771.48 3:36AM ET Up 41.60 (0.62%) Chart, More
^AEX AEX General 461.79 3:51AM ET Up 3.09 (0.67%) Chart, More
^OSEAX OSE All Share 574.37 3:36AM ET Up 4.46 (0.78%) Components, Chart, More
^MIBTEL MIBTel 24,003.00 3:51AM ET Up 124.00 (0.52%) Components, Chart, More
^IXX ISE National-100 89.46 Jun 16 0.00 (0.00%) Chart, More
^SMSI Madrid General 1,385.01 3:50AM ET Up 4.95 (0.36%) Components, Chart, More
^OMXSPI Stockholm General 308.55 3:51AM ET Up 2.18 (0.71%) Chart, More
^SSMI Swiss Market 7,275.20 3:51AM ET Up 36.93 (0.51%) Chart, More
^FTSE FTSE 100 5,832.50 3:36AM ET Up 37.90 (0.65%) Components, Chart, More

Pa ne budemo valjda ni mi…

Zaista bih volio čuti razlog svih onih koji su tresli ATPL po 2540. ZAŠTO?? Jer vam nije dovoljna dobit? Jer mislite da dobiti više neće biti? Jer imate insajd info da su potopile novogradnje? Jer imate inside info da su se cijene starih brodova prepolovile? pa da će umjesto cca 30mil po starom brodu ATPL dobit samo 10? Da li ste mislili da ako prodate po 2540 da će te ući na 20XX? Znate li da što cijena dionice više padne, rizik bivanja u njoj je sve manji? Znate li da ako je cijena dionice već pala za 20% da je puno manje vjerojatno da će pasti još za 20%? Što vas je nagnalo da to radite i zašto svjesno bacate novce kroz prozor? Molim vas dajte mi JEDAN (ali samo jedan) argument zašto ste prodavali ATPL na 25XX ako joj je samo vrijednost imovine cca 3500, a dobit koju stvara i stvarat će je još add on? Hvala vam i molim vas pomozite mi da shvatim!

I'LL BE BACK

Do sada jedan od rekordnijih dana po nelikvidnosti (ne samo za atpl), dok je tako teško je nadati se nekoj većoj pozitivi…


Zaista bih volio čuti razlog svih onih koji su tresli ATPL po 2540. ZAŠTO?? Jer vam nije dovoljna dobit? Jer mislite da dobiti više neće biti? Jer imate insajd info da su potopile novogradnje? Jer imate inside info da su se cijene starih brodova prepolovile? pa da će umjesto cca 30mil po starom brodu ATPL dobit samo 10? Da li ste mislili da ako prodate po 2540 da će te ući na 20XX? Znate li da što cijena dionice više padne, rizik bivanja u njoj je sve manji? Znate li da ako je cijena dionice već pala za 20% da je puno manje vjerojatno da će pasti još za 20%? Što vas je nagnalo da to radite i zašto svjesno bacate novce kroz prozor? Molim vas dajte mi JEDAN (ali samo jedan) argument zašto ste prodavali ATPL na 25XX ako joj je samo vrijednost imovine cca 3500, a dobit koju stvara i stvarat će je još add on? Hvala vam i molim vas pomozite mi da shvatim!

To ti je kao i s cigaretama, znaš da ti škodi ali svejedno pušiš


Zaista bih volio čuti razlog svih onih koji su tresli ATPL po 2540. ZAŠTO?? Jer vam nije dovoljna dobit? Jer mislite da dobiti više neće biti? Jer imate insajd info da su potopile novogradnje? Jer imate inside info da su se cijene starih brodova prepolovile? pa da će umjesto cca 30mil po starom brodu ATPL dobit samo 10? Da li ste mislili da ako prodate po 2540 da će te ući na 20XX? Znate li da što cijena dionice više padne, rizik bivanja u njoj je sve manji? Znate li da ako je cijena dionice već pala za 20% da je puno manje vjerojatno da će pasti još za 20%? Što vas je nagnalo da to radite i zašto svjesno bacate novce kroz prozor? Molim vas dajte mi JEDAN (ali samo jedan) argument zašto ste prodavali ATPL na 25XX ako joj je samo vrijednost imovine cca 3500, a dobit koju stvara i stvarat će je još add on? Hvala vam i molim vas pomozite mi da shvatim!

Možda su kupovali po 21xx prije dva mjeseca, a možda su mislili da će opet na te razine zbog globalnih kretanja, a ne poslovanja atpl.
Eto ti bar dva razloga. Nadam se da su ovaj drugi skroz fulali.


Hvala vam i molim vas pomozite mi da shvatim!

Nema se tu što shvatiti. To je burza, svakakvih igrača tu ima.

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

ma neki dečki se pokušavaju igrati trejdera, ništa drugo [cool]

governer šwarc odlično pita

ja sam isto mišljenja da sve ispod 2600kn je bacanje novaca u vjetar
barem on9i kojhi mogu čekati , ako im nije neka nužna hića, mogli bi se strpiti i ne bacati novce, ili samnjivati si zaradau

cijena bi da nema špekulacije trebala samo rasti , ili amo idemo malo gore , malo dolje, opet u konačnici više rasti negoli padati

ali , panika i neznamje čini svoje, pa ljudi nažalost sami ruše cijenu, a fondovi i špekulanti samo zarađuju [sad]

Evo naznaka, ffa indeksi rastu, to će se odraziti i na BDI indeks danas možemo očekivati rast indeksa, jer indeks je jako pao s malom količinom ugovora brodara, i treba uključiti ovaj dio godine koji je usporen, pa sve do početka 7 mjeseca, a sve sam ranije napisao koliki je support od BDI, a danas ffa indeksi rastu……….to će se odraziti na BDI, ako budu rasli kroz 2 dana onda će trend biti promijenjen

Svim dioničarima pozdrav
[thumbsup]

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Decki, krece drugi krug…pazite da i ovaj put ne ispadnete magarci! [smiley]

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

Magarac uvijek ostane magarac. [rolleyes]

None but ourselves can free our minds.Life is one big road with lots of signs. So when you riding through the ruts, don't complicate your mind.Bob's words

Više od sata bez trgovine sa atpl, u prva tri sata promet manji od 1/4 mil. kn!
Ove godine još neviđeno mali promet.
Pesimisti bi rekli -nema kupaca,
optimisti -prodaja ne popušta,
skeptici -fondovi čekaju,
spotristi -svi su u Austriji… [lol] [lol]

New Report

Close