ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 11:36
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,44
22.477
464
48,30
48,80
-0,82%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Nešto ‘formalnije’ o ATPL:

Može komentar tehničke: kupiti – prodati?

I love the Smell of Profits in the Morning


Može komentar tehničke: kupiti – prodati?

Pa kolega trenutno, je cijena na sadašnjim razinama ispunila prema mome mišljenju veći potencijal nego što sam očekivao.

Iskreno ne očekujem daljni pretjerani rast, već stabilizaciju, ali i moguću kratkotrajnu korekciju.
Iskreno neću prodavati svoji 75 kom, jer očekujem da bi do kraja godine mogla narasti preko 4k


fazan: ” Može komentar tehničke: kupiti – prodati? ” Pa kolega trenutno, je cijena na sadašnjim razinama ispunila prema mome mišljenju veći potencijal nego što sam očekivao. Iskreno ne očekujem daljni pretjerani rast, već stabilizaciju, ali i moguću kratkotrajnu korekciju. Iskreno neću prodavati svoji 75 kom, jer očekujem da bi do kraja godine mogla narasti preko 4k

Iskreno, baš ti i nije neki komentar TA. Više neko tvoje viđenje stvari. Za razliku od tebe, ja očekujem bum do kraja godine. I nažalost nemam niti jednu dionicu. Ali sam se upleo u JDPL, pa sada kibiciram i po ostalim temama.

I love the Smell of Profits in the Morning


Iskreno, baš ti i nije neki komentar TA. Više neko tvoje viđenje stvari. Za razliku od tebe, ja očekujem bum do kraja godine. I nažalost nemam niti jednu dionicu. Ali sam se upleo u JDPL, pa sada kibiciram i po ostalim temama.

Kolega tko će u ove kasne noćne sate raditi detaljnu analizu, zar komentar nije dovoljan?
Pitali ste kupiti ili ne… dobili ste odg da prepočujem držanje, ili kupnju u umjerenim količinama zbog mogućeg rasta od brodarina te solidnih poslovnih rezultata (budućih).
Za detaljniju analizu možete me podsjetiti neki drugi dan, u neko ‘normalnije’ doba.

Jasna je meni situacija na ATPL, ali me zanimao komentar TA. Al’ u pravu si, kasno je za neke razumne prosudbe!

I love the Smell of Profits in the Morning

po TA izgleda da je dosla do maximuma i da ce se malo ispuhati sada.mogla bi se i korigirati nize, ali i stajati na mjestu.
usprkos tome ja se ne usudim mesetariti sa ATPL iz vise razloga:

-moguca najava dokapitalizacije(ja prodam, a stigne vijest)
-moguca nova objava uprave o poslovnim planovima
-mogu se opet pojaviti neki austrijanci i ispucati cijenu u visine
-vec sam popusio na igri s TA na ATPL
-imam vecu kolicinu, pa mi se ne da to dirati, prodavati, jer ne znam stignem li se opet ukrcat itd..pretrom sam za te igre na ovoj dionici
-TA nije sigurna i grafovi se mogu tumaciti ovako i onako
-dionica je nepredvidiva

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

Koliko je realan dokap na ovoj dionici?

ovo je dionica koju ne treba dirati i igrati se s njom, probao sam jednom bit lukav pa ju prodao na 2900 i mislio uhvatit na 2700, a ona otisla na 3000, vise mi ne pada na pamet dirati ju.. niti jedna tehnicaka analiza nije dovoljno predvidiva da bi mogla kazati sto ce se događati, ona samo preslikava događaje sa proslih trgovanja na grafove, ali u ovom ludilu kad sve raste , ili u korekciji tehnicka NE vrijedi

[b]JA SAM BIBER, MORAO SAM PROMJENITI NICK[/b]

TA je na ovoj dionici ali i na JDPL potpuno neprimjenjiva jer je njihov rast (ili pad ) generiran najvećim dijelom promjenama BDIa a kod JDPL i očekivanjima od privatizacije. Mnogi su se već opekli kad je TA signalizirala sell a dionica je umjesto pada rasla. Meni su na ovoj dionici značajniji pokazatelji postovi kolega poput Techmana, Strawinskog, Toknezeva, Bosuna idr nego što je to TA.

Hogar vozi Volvo

mogao bih se sloziti s tobom hogar

[b]JA SAM BIBER, MORAO SAM PROMJENITI NICK[/b]

ma ni u ludilu ne prodajem ovo …sve dok su vozarine ovako visoko nema prodaje…[smiley2]

New Report

Close