ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 28.09.2024. u 13:08
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
49,39
8.347
169
48,10
50,00
3,34%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Oprostite šta se ovoliko šalim, al prodo sam svu atlantsku po 3125, pa me puca [lol] [lol] [lol]

I jesi ponovo kupio po ovoj cijeni ili…?

Ma šta ti je.. šalio sam se, zato sam i stavio najveću postignutu cijenu. Nažalost, bio sam preeuforičan da bi je tada prodavo. Ide to UP, UP!! :(:


"U prvi tri mjeseca ove godine dobit Atlantske iznosila je 59 milijuna i 337 tisuća dolara, od čega je čista dobit iz poslovanja gotovo 30 milijuna dolara."

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=b609fccd-0eee-432e-ad71-b04df7682136&open=sec

Ne bih ulazio u detalje, ali zar nije moguće da je dio dobiti u 1q odnijela priprema turističke sezone, avioni i slično.. Jel sv. Vlaho bio do kraja amortiziran i takve stvari?
Uglavnom, nisam ti ja za decimale. Meni je bitan dojam, a imam dojam da će puknit miljardica i bit će nam sretna dica. Odo ja dovršit još neke stvari. Do tipkanja.

prijatelju,

evo i tebi 100-ka na ovom postu
da se ne osjećaš zakinut [thumbsup] [wink]

Evo da sve normalno usporedite, i da shvatite koliko ATPL vrijedi, pa prošle godine za jedan Cape size brod plaćao se prije godinu dana
75853 dolara dnevno dok danas oko 213 000 dolara,
Panamax oko 44 tisuće dolara dok danas oko 79 000 dolara, Supramax 42 tisuće dolara, a dok danas 66 tisuća dolara.
Sve u svemu velika je razlika, i u ovome dijelu godine dolazi do malog zastoja ali to traje do početka sedmog mjeseca, kada se trend ponovo okreće……..

http://www.dryships.com/index.cfm?get=report

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

hm…očito je da su prodavači ipak shvatili da što je cijena ATPL-a niža, rizik bivanja u istoj je sve manji, a ne obrnuto kako su do sad vjerovali…

I'LL BE BACK

Ovo bi kroz par dana moglo prilično dići BDI, kad se krene sa izvozom.

http://www.breitbart.com/article.php?id=080609080319.u2thqw2z&show_article=1&image=large

Argentina’s farmers end crippling strike
Jun 9 04:03 AM US/Eastern

Leaders of Argentina’s troubled farm sector promised to resume grain exports Monday after ending a strike that has dealt a blow to the economy and raised tensions with the government.

"It would be convenient for us to resume grain sales at midnight Sunday," Eduardo Buzzi, a strike leader, told reporters. "We have to give dialogue a chance to develop."

The almost 90-day strike had been called to oppose taxes on soya exports at a time when prices on the international market are soaring.

President Cristina Kirchner has refused to roll back the 13-percent tariff hike on soybean exports she announced in March. Farmers rejected her offer to cap the sliding tax scale on the product.

But Hugo Biolcati, vice president at the influential Argentine Rural Union (SRA), said international grain sales would resume early Monday just as sales of animal products did on Friday. He did not divulge terms of any deal.

Some non-union activists, however, warned that they might not stop the strike action because the government still had not committed to opening negotiations.

The strike took a turn for the worse earlier this week when truckers’ unions in four provinces, including Buenos Aires, parked their rigs on some 60 roads to protest the tax they say is handing them crippling losses.

The blockade has dealt a heavy blow to the country’s tourism sector. The Federation of Food Salesmen and Hotel Owners says it caused losses of 23.5 million dollars in the first 21 days of the labor conflict.

The strike has also affected overall consumer spending. In some small towns in Argentina’s heartland, sales dropped 15-20 percent because of the halt on grain deliveries, the Argentine Chamber of Commerce reported.

The confrontation has deepened divisions between Argentina’s upper and middle classes — including many well-off farmers — and the poor, swollen by the country’s 2001 financial collapse, who overwhelmingly support Kirchner.

The president on Thursday slammed farm owners for ignoring the plight of ordinary citizens.

"Show me the worker, store owner or businessman who can afford to stop working for 90 days," she said in a speech.

"Only those who have accumulated a great income and a great capital can do it," she added, referring to many large farm owners who have grown rich with the spiraling price of commodities.

Argentina is one of the biggest food producers in the world, leading with exports of soybean oil. It is also the second biggest corn exporter, after the United States, and the fifth biggest wheat exporter.


hm…očito je da su prodavači ipak shvatili da što je cijena ATPL-a niža, rizik bivanja u istoj je sve manji, a ne obrnuto kako su do sad vjerovali…

Očito je da više faktora utječe na ovako nisku cijenu dionice…. svjetska kriza…bla,bla
Ali zna se ko se prvi oporavlja kada se kriza okonča, kada se strani kapital i ulagači vrate
Previše korekcija u jednoj godini i puno iskustva tako da ima sve manje paničara (ili su večinom davno prodali, vjerovatno na 2100 [lol] )
Čini mi se da zbog toga nema više lupanja po bidu
i sad samo treba imati strpljenja (keša [lol] ) i čekati bolja vremena

semper fidelis

Danas (trenutno) tonem obrže od svih [thumbsup]
Tko ima para super, tko nema bolje da ne gleda, nije dobro za živce [undecid]

Koja je dionica najjača na zse, tko sada predvodi crobex?!!
Sve dionice sa minusom manjim od 3,4% mogu se sakriti od stida pred atpl [embarass]

opet zaranjamo, mada netko pokušava sastaviti crtu obrane, ali teško…

@Kamenac

Je li te poklopilo? Ako nije, čini se i da neće…

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"



Uvjet je bio da novogradnje idu po spotu.Ali nisu dosle te ce dobit biti ove godine blizu 1 milijarde.

Nikako se ne mogu složiti s ovom izjavom i procjenom o neto dobiti u iznosu od jedne milijarde kuna! Čak me zaprepastila i računica od 1,5 mlrd dobiti, čak i da se i novi brodovi stave na spot i uhvate super vozarine.

Jednu stvar svi zaborave napomenuti, a to je da osim prihoda postoje i rashodi! Dva nova broda i avion nije poslao Sveti Petar već su kupljeni nekakvim novcem, a jednako tako se nešto trebalo uložiti i u slijedeće novogradnje, kao i manji dio u nekretnine. Prodajom brodova će se relativno zaraditi više nego će se potrošiti na kupnju jednakog broja novih, uz dodatan bonus zarade na osnovu nešto boljih vozarina. Ali bespredmetno je tvrditi da će se na kraju 2008.g sve pretočiti u neto zaradu od 1 mlrd kuna.

Tko prati ostale brodare i procjene njihovih godišnjih neto zarada može vidjeti da se otprilike sve procjene slažu sa 60 do 100%-tnim rastom dobiti za većinu brodara u usporedbi s godinom ranije. Kod Atlantske će to vjerojatno biti više zbog specifične situacije, s obzirom da se dobro trejda staro za novo i neki se ugovori obnavljaju pod većim vozarinama. Međutim ni uz sve navedene pretpostavke se ne može očekivati neto dobit koja je 300-500% veća u odnosu na 2007.g !!!

U najsvjetlijoj varijanti se može očekivati nekih 0,75 mlrd kn, po meni ipak bliže 650 milijuna kn (dakle oko 150% više od 2007.g.). Računao sam sve navedeno prije nekih 2 mjeseca čini mi se, ako koga zanima…I uostalom i ta cifra je iznimno lijep podatak, stoga ne vidim razloga da se forsiraju izmišljeni brojevi sa 9 nula…
[/quote]

Hanger,

operativna dobit u 1Q je bila 28 miljuna dolara x 4 = 112, pa dodaj prihode od prodaje 3 broda (sv.Vlaho, Mljet i Konavle ili Jadran) dođeš do cifre od app. 195 miljuna dolara. Vjerujem da će prihodi biti i nešto veći kad se dodaju razlike novih vozarina Zagreba i Pracata u odnosu na vozarine starih kanti.
Valjda će nešto u prihodima kontribuirati i hoteli i avioni, tako da je realno očekivati 200 +/- 5%.
Stoga, ovo vrijeme ljetne letargije treba iskoristiti za najvažniju sporednu stvar na svijetu (nogomet), te uživanje u kupanju, jedrenju, veslanju, wind surfingu, big game fishingu etc., a kraj godine donosi šlag na tortu. Evo jedne ljetne gastonomske preporuke, karpačo od sabljarke, samo mora biti tanko rezana.
Inače, potpuno se slažem sa Geronimom da bi najbolje za zse bilo prodati INA austrijancima za keš, fondovi bi se našli u čudu od love i nastala bi jagma za preostalim kvalitetnim dionicama, a tih ruku na srce nema baš puno na zse. Ne bi bilo loše ni da OPEC poveća proizvodnju, samo bojim se da neće nas pitati.

Da i ja malo doprinesem optimizmu. Evo grafica BDI za proslih 5 godinahttp://www.bloomberg.com/apps/cbuilder?ticker1=BDIY:IND. . Jasno se vidi pad BDI u 5i6 mjesecu, a nakon toga od otprilike polovice 6. nastaje opet jak rast. naravno sve u svezi prispjeca novog uroda zitarica. Poklapa se i s onim sto je gore naveo sickboy.

VIVA LA REVOLUCION !!!

New Report

Close