ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Neto dobit za 1Q2008 je iznosila 258 mil kn (ukupno 56mil $).
Prodaja broda je donijela 32 mil $ ili 146 mil kn (tečaj je tada iznosio 1US$=4.55kn).
258-146=112 mil kn preostale neto zarade. Dakle samo 112 mil.kn preostale neto dobiti.
I recimo da je cijeli taj preostali iznos ostvaren zahvaljujući vozarinama (sam sam izračunao da su donijele oko 140 mil kn tzv. bruto prihoda ali u konačnici se u računu od ove dobiti oduzmu stalni rashodi te se dobije konačna cifra neto dobiti, u ovom slučaju se radi o oko 112 mil kn dobiti).
Ovo je samo okvirno za potrebe izračuna, uzevši u obzir da je gotovo sva neto dobit ostvarena brodarskim biznisom.
Kapetan Jerković je očito govorio o procjeni prihoda (promašio je za koji milijun dolara), a izviješće za 1Q2008 je ono koje bi trebalo govoriti pravu istinu. U suprotnom netko iznosi krive podatke.

Da me ne bi netko krivo shvatio, slično sam i ja procijenio uz p/E 10, 4000-4900kn
Napominjem još jednom, radi se o idealnim uvjetima, a ne trenutnim kada se pola svijeta brine hoće li se dogoditi ekonomski kolaps amerike. Misli globalno, djeluj lokalno.

Vaš link

"U prvi tri mjeseca ove godine dobit Atlantske iznosila je 59 milijuna i 337 tisuća dolara, od čega je čista dobit iz poslovanja gotovo 30 milijuna dolara."

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=b609fccd-0eee-432e-ad71-b04df7682136&open=sec

Ne bih ulazio u detalje, ali zar nije moguće da je dio dobiti u 1q odnijela priprema turističke sezone, avioni i slično.. Jel sv. Vlaho bio do kraja amortiziran i takve stvari?
Uglavnom, nisam ti ja za decimale. Meni je bitan dojam, a imam dojam da će puknit miljardica i bit će nam sretna dica. Odo ja dovršit još neke stvari. Do tipkanja.

Pogledaj komentare uz QFI.
"Na ukupan rezultat poslovanja Grupe negativno su utjecali rezultati poslovanja hotela i avio kompanije, a zbog njihovog sezonskog karaktera poslovanja."

Znaci, 258 – 153 plus neki gubitak ova dva biznisa, recimo 10 milja kuna, daje 115 dobit brodarstva.

Još jedna stvar, upućena mojim dragim kolčarima: ako od mene očekujete kirurški precizne podatke, na krivom ste mjestu. Ako želite da vam računam brojke na petu decimalu i čupam članke i obrve, PLATITE! [tongue] [tongue]

Moje vrijeme košta, a ono šta znam i bez pete decimale meni je dovoljno. Svi bi mukte do zarade. Nisam vam ja ovdi neki vukodlak da me kolčate čim se mjesec napuni. Ček, ček ponoć je AUUUUU!!!
A bude li milijarda dobiti, ima da mi sve kolce povadite, vampiri jedni! [kiss]

Ček malo.. vampiri=kolac, vukodlaci=srebrni meci?? Hm, morat ću opet pogledat Underworld, neće mi teško pasti.. ah, moja Kate vampiruša [kiss] [kiss]


Pogledaj komentare uz QFI.
"Na ukupan rezultat poslovanja Grupe negativno su utjecali rezultati poslovanja hotela i avio kompanije, a zbog njihovog sezonskog karaktera poslovanja."

Znaci, 258 – 153 plus neki gubitak ova dva biznisa, recimo 10 milja kuna, daje 115 dobit brodarstva.

Kraljeviću markko, u pravi čas.. ma kažem ti ja, ovi bez mašte najeli se pašte.

Ovdje upišite svoj komentar…

pepe7


Ovdje upišite svoj komentar…

Pokušavam, pokušavam, al neće pa neće [sad]

Oprostite šta se ovoliko šalim, al prodo sam svu atlantsku po 3125, pa me puca [lol] [lol] [lol]


Ajmo ovako, obzirom da se nikako ne možemo dogovoriti…
1) Vozarinama se u 1Q2008 ostvario bruto prihod od oko 67,5 milijuna $ ili 140 milijuna kuna (objektivno), od čega je neto dobit ajmo pretpostaviti oko 110 milijuna kuna (subjektivno). 110×4=440 mil kn.
2) Dva broda koji su na prodaju (ukoliko se prodaju prvo brodovi 82-og godišta) su svaki maksimalno 32 milijuna $ ili oko 150 milijuna kuna svaki = ukupno 300 milijuna kuna (US$=4,7kn)
3) Extra dobit od dvije novogradnje je u najmanju ruku upitna s obzirom da trenutno i Jadran i Konavle (koje će novogradnje vjerojatno zamijeniti) prosječno imaju prilično visoke ugovorene vozarine. Dobit novogradnji bi mogla biti veća za recimo maximalno 25.000$/dan u odnosu na stare (od početka ugovora do kraja 2008.) i to ako Uprava odluči riskirati, pa stavi brodove na kraći t/c, dakle maximalni extra prihod bi iznosio oko 20-ak milijuna kuna (bruto). A o vozarinama u budućnosti se još da raspravljati.

Dakle 1)+2)+3)= oko 750 mil.kn neto dobiti

Ima li tko bolju verziju?

Ja nemam, i podrzavam tvoju racunicu Hanger. Izgleda da nas je ZSE zeznula sto nije valoriziran prethodni rast BDI i brodara izlistanih na NYSE. [lol]

Ne shvacam, 750 milijuna dobiti pa treba upravu smijeniti (hehe to se ne moze izvesti). Sto bi onda trebalo napraviti sa gubitasima u drzavnim firmama? Objesiti ih naglavacke?

Zamolio bih ljude koji stvarno zele pisati argumentirano, da imaju malo duzi i siri spektar prilikom analiza. Ja se dobro sjecam kada sam objasnjavao sto ce se dogoditi sa ULPL a sto sa ATPL (govorim o poslovanju). Bilo je tu zustih rasprava, a ja na kraju mogu reci da nisam pogrijesio (iako mi to nije neki fetis).

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

Oprostite šta se ovoliko šalim, al prodo sam svu atlantsku po 3125, pa me puca [lol] [lol] [lol]
[/quote]

I jesi ponovo kupio po ovoj cijeni ili…?

semper fidelis

Doduše i ja sam prodao par komada po 2980 pa sam opet ušao na 2760

semper fidelis

nema velikog pisanja da padamo, a jučer jesmo
obično kada prevladava druk idemo gore, a mi onda idemo dolje

ako preslikamo na danas, mora da danas padamo ?

New Report

Close