ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Vani uglavnom trguju prema futuresima, BDi je old news, vidjet ćemo danas strane brodare.

Svi zaboravljaju da je BDI preko 8000 fenomenalan ….

Nemaj oni šta zaboraviti, jer kad u glavi nemaš ništa onda nemožeš niti zaboraviti, zakačili su se za BDI, a neshvačaju da us ove razine BDI takve da ih i najveći optimisti prije godinu dana nisu ni zamišljali u glavama, ali su ipak naručivali novogradnje, jeste li se zapitali zašto. Drugo ATPL ima brodove pod TC ugovorima i dnevne promjene BDI ne utječu na prihode ATPL. Ali ovce su ovce i uvjek će ih biti samo im treba neki pas koji će ih terati. Samo ovi neshvašaju da ih pci teraju ravno vukovima u usta.
Baš me zanima koliko je ovih koji dnevno trguju sa ATPL stavilo neke brojke na papir i izračunalo kakve bi prihode/dobit ATPL mogla imati u slijedećim kvartalima? Sad se okladim da niti jedan, vjerojatno mnogi nemaju pojima šta je to uopće BDI.


i ovi sebi nazivaju investitorima što sad lupaju po bidu zbog BDI-a

pa valjda su pobrkali BDI i BID, lako se poredak slova zamijeni, pogotovo u žurbi
[tongue]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 



Vani uglavnom trguju prema futuresima, BDi je old news, vidjet ćemo danas strane brodare.

Svi zaboravljaju da je BDI preko 8000 fenomenalan ….

Nemaj oni šta zaboraviti, jer kad u glavi nemaš ništa onda nemožeš niti zaboraviti, zakačili su se za BDI, a neshvačaju da us ove razine BDI takve da ih i najveći optimisti prije godinu dana nisu ni zamišljali u glavama, ali su ipak naručivali novogradnje, jeste li se zapitali zašto. Drugo ATPL ima brodove pod TC ugovorima i dnevne promjene BDI ne utječu na prihode ATPL. Ali ovce su ovce i uvjek će ih biti samo im treba neki pas koji će ih terati. Samo ovi neshvašaju da ih pci teraju ravno vukovima u usta.
Baš me zanima koliko je ovih koji dnevno trguju sa ATPL stavilo neke brojke na papir i izračunalo kakve bi prihode/dobit ATPL mogla imati u slijedećim kvartalima? Sad se okladim da niti jedan, vjerojatno mnogi nemaju pojima šta je to uopće BDI.
[/quote]



Vani uglavnom trguju prema futuresima, BDi je old news, vidjet ćemo danas strane brodare.

Svi zaboravljaju da je BDI preko 8000 fenomenalan ….

Nemaj oni šta zaboraviti, jer kad u glavi nemaš ništa onda nemožeš niti zaboraviti, zakačili su se za BDI, a neshvačaju da us ove razine BDI takve da ih i najveći optimisti prije godinu dana nisu ni zamišljali u glavama, ali su ipak naručivali novogradnje, jeste li se zapitali zašto. Drugo ATPL ima brodove pod TC ugovorima i dnevne promjene BDI ne utječu na prihode ATPL. Ali ovce su ovce i uvjek će ih biti samo im treba neki pas koji će ih terati. Samo ovi neshvašaju da ih pci teraju ravno vukovima u usta.
Baš me zanima koliko je ovih koji dnevno trguju sa ATPL stavilo neke brojke na papir i izračunalo kakve bi prihode/dobit ATPL mogla imati u slijedećim kvartalima? Sad se okladim da niti jedan, vjerojatno mnogi nemaju pojima šta je to uopće BDI.
[/quote]

ti se javljaš
bio si glavni drukaš kad je krenula preko 3000kn i sada opet drukaš

objasni onda zašto je sada oko 2700, a nije preko 3000 ako je to realna cijena
nije BDI kojeg tolko spominješ ,toliko pao da bi cijena pala sa 3125 na 2700 , ako se strogo držiš bdi-ja

i kada će po tebi , onda opet na 3100, jel onda kada bdi- bude za samo 2-3 % veći , kolko je bio tada kada je atpl bila na 3125kn? [sad]


.Koliko čujem i mirovinci su ostali bez CASHA jer su morali piknuti malo od braniteljskog fonda.

daj molim te, cista glupost!!! Ovo je totalna neistina ko god da ti je to rekao, jucer sam bio na par sastanaka i kao sto sam i napisao, situacija u fondovskoj industriji nije kao prije, ali daleko od toga da nemaju novaca!!! Otvaraju se novi dionicki fondovi, ako nema love tko ce investirati u njih?

ovo sto si napisao u najmanju ruku NIJE STINA!!!!

Onda sam krivo cuo .Ali kolega zar niste pisali da ona nije u fokusu Mirovinaca radi ciklicnosti sektora.
Tako da to imali mirovinci novca ili ne po vama nebi se trebalo ticati ove dionice.

A kolega Knele kako stoje Dionicki jer mogu kupiti vece kolicine?

SAM PROTIV SVIH

I kako ce kupiti od vasih prijatelja koji imaju ATPL ko Ambrozije jer su kupovali ATPL po 100 kuna i po vasim rijecima oni odlucuju kada ce cijena gore,a ne fondovi.

SAM PROTIV SVIH


Onda sam krivo cuo .Ali kolega zar niste pisali da ona nije u fokusu Mirovinaca radi ciklicnosti sektora.
Tako da to imali mirovinci novca ili ne po vama nebi se trebalo ticati ove dionice.

A kolega Knele kako stoje Dionicki jer mogu kupiti vece kolicine?


Nisu u problemima ukratko!! A mirovinci, dakako da nece velikim kolicinama o ATPL, ali ja sam se dotako toga da su mirovinci u problemima, TO nije tocno, kao ni da je sve onako crno kako pišete!! Odjednom ste okrenuli pilu naopako, sve ne valja!!! Pa nista se nije okrenulo u zadnjih 5 dana, osim mozda da ste vi u kešu [proud]

i zapamti da na ovoj dionici nisu market mejkeri fondovi vec par "snaznih momaka"
Uostalom vec sam napisao ali je moderator pobrisao, vi ste pravili proracune o 1,5 milijardi kuna dobiti za 2008, mogu ponovno citirat , pa se uvjerite

ovo je napisao GERONIMO

"Evo kopiram svoj izraču od jučer molio bih da se ne nabacujete sa ciframa bez prikaza računice Izračunao sam ako vozarine ostanu na ovim razinama da bi dobit u 2008 trebala biti 1.5 milijardi kuna Prihod bi trebao biti oko 2.5-3 milijarde a ako se svi strani brodari trenutno trže sada u prosijeku na 4-4.5 P/S Dobivamo ovu računicu 2.5 milijardi prihoda puta 4 jednako 10 milijardi,kada 10 milijardi podijelimo sa 1395.520 dionica dobijemo target od 7165.78 po dionici da bi zadovoljili da P/S bude 4 Target po P/E Podijelimo 1.5 milijardi dobiti sa 139.5520 dionica i dobijemo 1074.86kuna zarade po dionici Kada pomnožimo 1074.86 sa prosijekom P/E brodara vani 12 dobijemo target od 12898kuna target po P/S 7165.78 target po P/E 12898.41 "

Kako to da tako odjednom mjenjate mišljenje?


I kako ce kupiti od vasih prijatelja koji imaju ATPL ko Ambrozije jer su kupovali ATPL po 100 kuna i po vasim rijecima oni odlucuju kada ce cijena gore,a ne fondovi.

Ne mora nitko, dionice se kupuju zbog dividende ako niste znali!


.Ali kolega zar niste pisali da ona nije u fokusu Mirovinaca radi ciklicnosti sektora.

Jeste li culi mozda za hedgeing ili mozda previse od vas ocekujem?
Problemi bi bio kada bi kupili više nego adrisa ili ht-a

Na ATPL su prometi bili po 15 miliona skoro svaki dan a ekipa je samo trpala na ask po 1000 do 2000 kom.
Dali dionica vrijedi vise normalno da vrijedi.No medjutim malo jaci igraci su odlucili zaustaviti rast na 3100kn a sada nam dolaze malo losije vijesti i sa slabom likvidnoscu normalno da se ne mozemo vratiti gje bi trebali.Koliko vidim njih nema na prodaji jer kada bi se pojavili zatukli bi je do dna ,ali ih ocekujem na kupnji uskoro ako vec i nisu ipak treba vratiti kolicinu koja se prodala na razini od 2900-3100.DOK GOD FONDOVI NE RAZBIJU SNAZNIJOM KUPNJOM TU EKIPU, oni odlucuju kamo ce cijena.

Nisam ni puno promasio jer vozarine nisu ostale na razinama od 10 mjeseca vec su tek sada dosle na te razine a da im novogradnje nisu zakasnile bilo bi tih 1.5 milijardi

SAM PROTIV SVIH

Uvjet je bio da novogradnje idu po spotu.Ali nisu dosle te ce dobit biti ove godine blizu 1 milijarde.

SAM PROTIV SVIH


[/quote)

Molim vas hocete li biti ljubazni pa mi napisat specifikaciju troskova po sektorima, brodski ,avio hoteli, zajedno sa rashodima!
Jeste li mozda izracunali NAV da nam predocite!

New Report

Close