ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 28.09.2024. u 08:34
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
49,39
8.347
169
48,10
50,00
3,34%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Pozdrav

Mislim kako je nesto krivo sa izracunom vrijednosti brodova ……..

Ovdje je netko napisao da stari brodovi (najstariji od ATPL) koji idu na bubanj
vrijede oko 30-40 mil $ ……. to mi je malo puno …..
Inace ja sam ponosni suvlasnik IGH , a donedavno i DLKV i INE … , a i iz Zagreba sam
(ma što to značilo) tako da se ne kužim u cijene , ako mi netko može ovo
potvrditi , jer onda ne štima matematika ?????

Dr W


Kad smo tako otvoreni ja sam na kupnji nešto ispod 2200.Huhu

i ja ću biti na toj razini ali ne prije kraja 2009
[sealed]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 



Kad smo tako otvoreni ja sam na kupnji nešto ispod 2200.Huhu

i ja ću biti na toj razini ali ne prije kraja 2009
[sealed]
[/quote]
Ajde, kad smo već zaigrali igru istine:
moja prva plutajuća mina je na 26xx,
druga je na 25xx
a treća… Hm, ne usuđujem se napisat, da ne ispadnem katastrofičar.

Btw.
gledam kako su znalci koji pišu na ovoj temi iznenada dobili ‘žuticu’ zbog vrlih i vazda budnih ocjenjivača. Poruka njima (ocjenjivačima): drago mi je ako vam to pričinjava toliko veselja u životu.

hate red

drago mi je vidjet da ste svi u kešu i na bidu, bolje nego da ste u dionicama. sretno.

China May trade surplus down 10 percent on imports
Wednesday June 11, 5:05 am ET
By Elaine Kurtenbach, AP Business Writer
China’s May trade surplus shrinks 10 percent in May to $20.2 billion on surging imports

SHANGHAI, China (AP) — China’s trade surplus shrank 10 percent in May from a year earlier, the second straight monthly decline, as the value of imports of crude oil and other raw materials surged, the government said Wednesday.
ADVERTISEMENT

The $20.2 billion surplus for May was still relatively large — up from a $16.7 billion gap in April and $13.4 billion in March — and larger than analysts had predicted.

Imports ballooned 40 percent to $100.3 billion, the General Administration of Customs said.

Exports, meanwhile, rose 28 percent to $120.5 billion — still strong amid speculation that the slowdown in the U.S. economy would significantly erode export demand.

"It suggests that those saying that exports are collapsing are wrong," Stephen Green, an economist at Standard Chartered Bank in Shanghai, said in a report Wednesday.

While exports of manufactured goods remains strong, weakness is showing up in textiles and other industries, he added.

However, China’s trade gap with both the United States and the European Union grew in May compared with a year earlier. That’s likely to rankle both trading partners, who have pushed for China to open itself up to more imports and make its currency more flexible. Critics claim authorities are keeping the yuan artificially weak to give Chinese exporters an advantage.

China’s gap with the U.S. came to $14.3 billion in May, up from $12.6 billion in the same month a year ago. Imports from the U.S. jumped 26.3 percent to $6.9 billion, but they were far exceeded by China’s $21.2 billion in exports, a 9.1 percent increase over May 2007.

China’s surplus with the EU surged 28 percent to $12.7 billion from $9.9 billion a year ago.

But China’s deficit with Japan nearly doubled in May to $3.1 billion.

The trade surplus for the first five months of the year was $78 billion, down 8.6 percent from the $85.7 billion surplus in January-May 2007.

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


Pozdrav

Mislim kako je nesto krivo sa izracunom vrijednosti brodova ……..

Ovdje je netko napisao da stari brodovi (najstariji od ATPL) koji idu na bubanj
vrijede oko 30-40 mil $ …. to mi je malo puno .., ako mi netko može ovo potvrditi , jer onda ne štima matematika ?????
Dr W

Ovog trenutka toliko vrijede panamaxi 24-26 godina stari i ATPL će dobiti gore navedenu cifru za njih ako ih prodaje sada.ATPL ima još jedan toliko star handy , koji naravno vrijedi manje.
Stvar je više puta obrazložena na ovom topicu , da ne zamaramo ljude.

hahaha, ovo je cijena na kojoj su svi nervozni i oni u dionicama i oni u cashu [lol]
http://www.bloomberg.com/apps/news?pid=20601110&sid=ajNAM0FaKmps

Ovo za one u dionicama, futuresi za 2009 su narasli [thumbsup]

BDI danas opako zaronio….(-304)


BDI danas opako zaronio….(-304)

Evo na. Netko te čuo i opalio sa 100 komada po bidu.

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

Vani uglavnom trguju prema futuresima, BDi je old news, vidjet ćemo danas strane brodare.

Svi zaboravljaju da je BDI preko 8000 fenomenalan ….

stvar je jasna ko dan
ATPL je na ovoj vrijednosti podcjenjena dionica u odnosu na iste sionice izvan ZSE-a
razloga zašto je tome tako je već obrazloženo milijun puta
adio

Definiraj podcjenjeno?!
Jel to ono kad ti misliš da dionice vrijede više ali nitko živ za njih ne želi toliko platiti?
Onda valjda ti nedokazni kupci misle da su precjenjene, hmmmm.
A ja mislio da vrijede onoliko koliko na tržištu možeš za njih dobiti.
Ja se takođe slažem da je podcijenjena znači lako bi se našli. Hoćeš da ti prodam nekoliko po fer cijeni npr. 4xxx? Ne misliš valjda da vrijede manje?
[lol] [lol] [lol]

i ovi sebi nazivaju investitorima što sad lupaju po bidu zbog BDI-a

New Report

Close