ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 28.09.2024. u 10:19
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
49,39
8.347
169
48,10
50,00
3,34%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Geronimo, ovo je bilo napokon nesto konkretno.
Ja se ne bih zadrzao na tome da se socijalna pitanja rjesavaju preko burze. Mislim da su ta rjesenja jednokratna, kratkorocna i neucinkovita. Ljudi (a posebice Hrvati) brzo zaboravljaju da im je netko (nicim izazvan) turio u dzep nekoliko tisuca kuna. Pa opet postaju buntovnici.
Ono sto ja mislim da se ovdje dogadja je rasprodaja drzavne imovine budzasto financijskim interesnim skupinama vani. Ako se sjecate privatizacije 90-tih, sada se (na malo sofisticiraniji nacin) dogadja isto:

-spusti vrijednost hrvatskih tvrtki (sto je moguce nize, nekoliko puta)
-prodaj onome tko zeli kupiti (jer on nudi 10% vise negoli vrijede)
-ostvari svoj interes (provizija, dionice, nadzorni odbori)

Koliko god ti govorio o prodaji Ine kao jedinom rjesenju za situaciju koja je neminovno tu, ja nisam za prodaju. Jednako kao sto mi se povracalo kad je HDZ prodavao HT za lovu koju je HT zaradio za par godina (Skegro i ekipa), samo zato da bi popunio rupe u proracunu. Ta novcana injekcija koju bi dobili sa Inom opet bi bila jednokratno rjesenje, koje bi neko vrijeme ozivilo burzu, ali za dugorocno ozdravljenje nama trebaju strani investitori. Atlantskom se trzi, evo po sramotnim cijenama, jer nema nitko novaca da je kupi.

nisam bob, ali dylan ...

samo da se osvrnem na par netocnih navoda koje je netko postao…netko je napisao da su mirovinci ponovno povlacili lovu, …pa mogu reci da to bas i nije tocno!

i Nije tocno da fondovi nemaju prebijene pare, da nemaju kao prije to je istina, ali daleko su oni od toga da nemaju novaca!

Evo malo jačih naloga na kupnji. Lijepo je vidjeti, ali dok ne počne bezglavo lupanje po asku…

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

ATPL-R-A
Kupnja Prodaja
2.730,00 1
2.729,00 9
2.702,01 15
2.702,00 5
2.701,00 10
2.700,00 2
2.696,00 8
2.689,00 200
2.661,02 5
2.661,00 5

2.741,00 1
2.742,00 15
2.749,98 10
2.750,00 18
2.750,01 69
2.754,99 9
2.768,00 10
2.769,00 16
2.770,00 6
2.775,00 10

nešto se događa

Onda jeste prodali jutros po 2650, zahvaljujući dobronamjernim drukerima na dolje [proud]


….i Nije tocno da fondovi nemaju prebijene pare, da nemaju kao prije to je istina, ali daleko su oni od toga da nemaju novaca!

Slažem se.
Tome doprinosi i činjenica da je kod fondova nakon 4 mjeseca zaustavljen pad.

Jako lijepo ajmo sad par dana zaredom +2-3%

semper fidelis

Ha ha, ovo je presmiješno. Ekipa ima tolko para na čeki za ATPL da si pesimisti to ne mogu ni zamisliti. Pa ja koji sam optimista imam još 30% casha i danas mi pobjeglo za par kunića. Kako stvari stoje ostat ću kratkih rukava, al nije bad… ostalih 70% ide prema tamo di itreba ići.

I'LL BE BACK

ja sam na kupnji ispod 2600, i to mi je osigurač ako dotaknemo tu razinu. više bih volio da me za sada ne poklopi tamo nego da nastavi proboj prema 2800.
[smiley]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Kad smo tako otvoreni ja sam na kupnji nešto ispod 2200.Huhu


ja sam na kupnji ispod 2600, i to mi je osigurač ako dotaknemo tu razinu. više bih volio da me za sada ne poklopi tamo nego da nastavi proboj prema 2800.
[smiley]

tak si nekak i ja mislim, iako mi krivo za danas malo, moram priznat, skoro pa ušlo. [smiley]

I'LL BE BACK


samo da se osvrnem na par netocnih navoda koje je netko postao…netko je napisao da su mirovinci ponovno povlacili lovu, …pa mogu reci da to bas i nije tocno!

i Nije tocno da fondovi nemaju prebijene pare, da nemaju kao prije to je istina, ali daleko su oni od toga da nemaju novaca!

Sve je točno samo ni jedni ni drugi više nisu tako brzi na okidaču kad treba u shoping kao prije ovih korekcija ili paodova kako kome draže. Neki fondovi bi sigurno zgasnuli da ih opet pomete ko zimus tako da bi kapitalizacija na kraćim vremenskim periodima mogla biti trend duže vrijeme, dok se ne skroz ne oporave.

New Report

Close