ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 28.09.2024. u 12:14
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
49,39
8.347
169
48,10
50,00
3,34%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

da se osvrnem na dividendu,nikako nisam za visoko dividendu,ne sada…nagodinu cemo opet pricati o tomu,ali sada NE..A vi koji ste za dividendu vecu od ,koliko ja znam,pretpostavljenih 50 kn,ako nista nadam se da cete u najmanju ruku biti nervozni..dosta ste vi nama ,dionica rasturili,s takvim pristupom,unutra,ex day-van-panika..korak naprijed,nazad tri…puj

KADA NARASTEM BIT ČU BROKER


da se osvrnem na dividendu,nikako nisam za visoko dividendu,ne sada…nagodinu cemo opet pricati o tomu,ali sada NE..A vi koji ste za dividendu vecu od ,koliko ja znam,pretpostavljenih 50 kn,ako nista nadam se da cete u najmanju ruku biti nervozni..dosta ste vi nama ,dionica rasturili,s takvim pristupom,unutra,ex day-van-panika..korak naprijed,nazad tri…puj

ajde ne trabunjaj, dionicu su ti rasturili gospoda iz OIF-ova i OMF-ova, da sada ne navodim imena upravitelja tih fondova. da ti nije trejdera ne bi ti nikad ni ušao u ovu dionicu a ako bi i ušao opet bi trebao "prijatelje" na kupnji kad bi ju jednom odlućio prodavati.
BTW, ajde navedi barem 5 argumenata zašto nisi za visoku dividendu

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

a tko je rekao da ja ne mislim na gospodu o kojima ti pricas???i tko kaze da oni nebi primjenili filozofiju koju sam naveo kao razlog zbog kojeg ne zelim dividendu vislju od predvidjene????
meni je dosta jedan razlog,ako je dobar..
pozdrav kolega feebo,ocito cete jos neko vrijeme biti u minusu,no mirno to podnesite..i nikako,ali nikako ne odlucujte umjesto mene,ili jos gore,nemojte mi pokusati mijenjati misljenje,niti vas poznam,niti odluke donosim na sugestije forumasa..napad bi mogao ici i s moje strnae,no ne vidim svrhu.

KADA NARASTEM BIT ČU BROKER


……..Pomolimo se da se INA proda OMV .

Wishful thinking.
Međutim , malo morgen ! Vidi pod "Budimpeštanska večera" (šifra Verona).


Mi na žalost na našoj burzi imamo puno veći problem ali vidim da ga niko ne želi vidjeti ali ga treba javno reći ili ga neki vide ali ga ne žele javno reći.

Pa ću onda ja imam ovu dionicu i još jednu koje dugoročno držim ali sam siguran da u sljedećim mjesecima ćemo svi škrgutati zubima jer jednostavno ima više papira nego budala na našoj burzi.
Dečki pukli smo jer je naš dragi Premijer odlučio rješiti sva socijalna pitanja preko burze.BF,RADNICI,Svekoliko pučanstvo ljepe naše, prodaju dionice i odnose čistu lovu sa burze a priljeva NEMA.Dionički fondovi i dalje samo isplaćuju i isplaćuju uplate su sve manje.Koliko čujem i mirovinci su ostali bez CASHA jer su morali piknuti malo od braniteljskog fonda.Čelnici Ingre su u dokapu odnjeli pa Tedeski pa Fižulić Pa malo radnicima ĐURE pa malo radnicima PTKM pa daj svima papire ako treba i rodiljama i Torcidi i BBB sve ćemo mi namiriti preko ZSE.I sad imamo paradoksalnu situaciju Fundamenti ok jer su naše tvrtke iz Crobexa povećale zarade za razliku od Američkih eminentnih tvrtki kojima pada zarada ali svježeg CASHA nema da bi digla burzu.I na sve to još nam se navalila ova svjetska kriza.Da zaboravio sam napomenuti da su i stranci odnjeli jedan dio love početkom godine.Sada koliko čujem i u DLKV su radnici dobili 400000 dionica da prodaju.Pa ko će sve to kupiti pitam se pitam i nikako ne mogu doći do odgovora.

Po meni jedina šansa da se izvučemo iz ove situacije je da se INA proda za CASH i da FONDOVI dođu do para ili da stranci počnu kupovati ali neće oni na ovim razinama siguran sam čekaće da još malo padne a i neće se zaletavati dok se ne riješi kriza u Americi.

Znači poruka Premijeru ne možete socijalnu politiku rješavati preko burze i očekivati da se ne slomi.I za kraj i odluka Hanfe koja ide na ruku većim fondovima da se ne smije ulagati u manje tvrtke nam je odsjekla manevarski prostor jer manji fondovi su zaglibili u malim i nelikvidnim dionicama i ne mogu van jer sada više nisu nikom zanimljive jer je takav zakon.Ta odluka nas je osudila da ulažemo u CCA 20 dionica na ovoj našoj burzi i smanjila nam manevar na minimu.

Prognoza, lagana eutanazija (čitaj pad na sve manjem prometu) dok god se ne dogode one dvije stvari koje sam napisao gore.Inače neću prodavati ATPL samo ću lagano dokupljivati.
Pomolimo se da se INA proda OMV .

zanima me ova konstatacija; INA prodaje OMV???

samo što nije...



Hmm Geronimo, većinom točno, dio baš i ne:

OMF nemaju para jer su morali kupovati od BF – netočno, dapače svaka čast branitelji , pokazali su se puno manje drhtave ručice nego većina forumaša. Ne mogu svi kupiti na dnu. Onaj ko je kupio na ovim cijenama ( ispod 3000 ) IMHO dugoročno će zaraditi dobro, ali većina ćete izgubiti živce i prodati s minusom.


daj mi molim te definiraj taj pojam dugorocno jer i ja mislim da dionica vredi samo mi nije nis jasno kaj se zbiva
unaprijed hvala
pofuk
[/quote]
pa npr. kad snizi kamatnu stopu


..nista,idem otrcat 5-6 km,pa se vracam,jaci nego ikad..


da se osvrnem na dividendu

5-6 km za 3 minute.. nije loše nije loše

bilo je ipak nesto vise,ne puno vise,ali vise..cak bih rekao da ti pod.eb i nije los.

KADA NARASTEM BIT ČU BROKER

Povlače se nalozi sa aska možda je netko nanjušio da idemo danas gore.

IMT?


I još nešto vidio sam laprdanja gluposti, zašto ne bi ATPL dioničarima isplatila recimo 100 kn dividende.

Mislim da nam ne bi škodilo

semper fidelis


Povlače se nalozi sa aska možda je netko nanjušio da idemo danas gore.


ne da je najušio nego točno zna šta radi cijelo ovo vrijeme



da se osvrnem na dividendu,nikako nisam za visoko dividendu,ne sada…nagodinu cemo opet pricati o tomu,ali sada NE..A vi koji ste za dividendu vecu od ,koliko ja znam,pretpostavljenih 50 kn,ako nista nadam se da cete u najmanju ruku biti nervozni..dosta ste vi nama ,dionica rasturili,s takvim pristupom,unutra,ex day-van-panika..korak naprijed,nazad tri…puj

ajde ne trabunjaj, dionicu su ti rasturili gospoda iz OIF-ova i OMF-ova, da sada ne navodim imena upravitelja tih fondova. da ti nije trejdera ne bi ti nikad ni ušao u ovu dionicu a ako bi i ušao opet bi trebao "prijatelje" na kupnji kad bi ju jednom odlućio prodavati.
BTW, ajde navedi barem 5 argumenata zašto nisi za visoku dividendu
[/quote]

Iako nisam zagovornik visokih dividenda, u ovom specifičnom trenutku bi se složio s kolegom Febom. Dionica vrijedi koliko su kupci za nju spremni platiti i to je temeljna činjenica. Da je nešto podcijenjeno ili precijenjeno je imaginarna stavka, ako nitko ne želi dati više od 27xx onda više i ne vrijedi osim u nečijoj mašti. Tržište je jedino koje određuje cijenu, ne želje i "logika". Kako privući kupce kada pogledaju graf ove dionice zadnjih 6-8 mjeseci i kad se u tom periodu više isplatilo imati novac oročen u banci. Dividenda u ovom trenutku nebi bilo razbacivanje s dobiti nego bi se više moglo shvatiti kao u laganje u marketing. Pa šta onda ako bi dionica pala nakon dana d?! Sigurno nebi izašli svi koji su pobrali dividendu odmah drugi dan kad tu nema računice, dobar dio bi i ostao. A bez većeg kapitala u zse nema ni rasta vrijednosti dionica jednostavno ponuda i potražnja, a firma može poslovati kako god. Baš me zanima kako privući nekog novog ulagača kad mu pokažete graf od ove godine, možda jedino ako dobijemo Njemačku pa dobrano popije [lol] , ali onda nebih bio u koži onoga tko ga je nagovorio kad se otrijezni [lol] [lol]
Svako bi od nas na nekoj (za nas povoljnoj) razini kapitalizirao dobit, samo da je naći još i kupca… [pray] [thumbsup]

New Report

Close