ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 28.09.2024. u 14:17
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
49,39
8.347
169
48,10
50,00
3,34%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Takva nam i jest politika, prodaj sve strancima ali na perfidan način pa da i narod bude presretan zbog toga! Ma nije problem u političarima i premijeru nego su ljudi i narod takvi, a političarima postaju tek kasnije! Koliko galame je bilo oko prodaje HT-a, tipa "ne damo obiteljsko srebro" i slične floskule, a onda totalna rasprodaja zbog par tisuća kuna! Možda će netko reći da je narod prodavao jer je osiromašen i da su i za to krivi političari, ali to je opet začarani krug i "ab ovo" pitanje ko je ustvari iskvareniji, ljudi ili političari, ko je prvi počeo…

Nego da se vratimo na temu, dolazi li tko na Skupštinu?

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

Misko, ja bi doso.. ako smijem 🙂 Jos moram bacit tarot da vidim hocul bit slobodan.

Geronimo, dosta dobra plahta.

Što se ATPL tiče, što više padne to je sigurnija investicija i doći će dečki iz vana, bez sumnje. Imaju oni to na oku. Ima se para za ATPL i doma, al je svi čekaju niže, iako je i na ovim razinama intetres OK s obzirom na okolnosti, a tako i treba bit. Prodavačima koji misle prodat na ovim razinama s ciljem povratka niže preporučam da svrate u Vlašku i stave pare na crno, imaju cca 48% šanse za dobitak. Više nego im dajem ovdje. S druge strane, nema one histerične prodaje ko prije par mjeseci jer se očito pali kliker. Ja i dalje stojim da ne ide još puno dole. Vrlo blizu ovim razinama stvorit će se ogromna koncentracija kupnje.

A burza, pa ona je i prije bila 20-ak dionica: Građevina, Brodari, Todex & Blue chip. Ostalo je alternativna medicina [smiley]

I'LL BE BACK


Mi na žalost na našoj burzi imamo puno veći problem ali vidim da ga niko ne želi vidjeti ali ga treba javno reći ili ga neki vide ali ga ne žele javno reći.

Pa ću onda ja imam ovu dionicu i još jednu koje dugoročno držim ali sam siguran da u sljedećim mjesecima ćemo svi škrgutati zubima jer jednostavno ima više papira nego budala na našoj burzi.
Dečki pukli smo jer je naš dragi Premijer odlučio rješiti sva socijalna pitanja preko burze.BF,RADNICI,Svekoliko pučanstvo ljepe naše, prodaju dionice i odnose čistu lovu sa burze a priljeva NEMA.Dionički fondovi i dalje samo isplaćuju i isplaćuju uplate su sve manje.Koliko čujem i mirovinci su ostali bez CASHA jer su morali piknuti malo od braniteljskog fonda.Čelnici Ingre su u dokapu odnjeli pa Tedeski pa Fižulić Pa malo radnicima ĐURE pa malo radnicima PTKM pa daj svima papire ako treba i rodiljama i Torcidi i BBB sve ćemo mi namiriti preko ZSE.I sad imamo paradoksalnu situaciju Fundamenti ok jer su naše tvrtke iz Crobexa povećale zarade za razliku od Američkih eminentnih tvrtki kojima pada zarada ali svježeg CASHA nema da bi digla burzu.I na sve to još nam se navalila ova svjetska kriza.Da zaboravio sam napomenuti da su i stranci odnjeli jedan dio love početkom godine.Sada koliko čujem i u DLKV su radnici dobili 400000 dionica da prodaju.Pa ko će sve to kupiti pitam se pitam i nikako ne mogu doći do odgovora.

Po meni jedina šansa da se izvučemo iz ove situacije je da se INA proda za CASH i da FONDOVI dođu do para ili da stranci počnu kupovati ali neće oni na ovim razinama siguran sam čekaće da još malo padne a i neće se zaletavati dok se ne riješi kriza u Americi.

Znači poruka Premijeru ne možete socijalnu politiku rješavati preko burze i očekivati da se ne slomi.I za kraj i odluka Hanfe koja ide na ruku većim fondovima da se ne smije ulagati u manje tvrtke nam je odsjekla manevarski prostor jer manji fondovi su zaglibili u malim i nelikvidnim dionicama i ne mogu van jer sada više nisu nikom zanimljive jer je takav zakon.Ta odluka nas je osudila da ulažemo u CCA 20 dionica na ovoj našoj burzi i smanjila nam manevar na minimu.

Prognoza, lagana eutanazija (čitaj pad na sve manjem prometu) dok god se ne dogode one dvije stvari koje sam napisao gore.Inače neću prodavati ATPL samo ću lagano dokupljivati.
Pomolimo se da se INA proda OMV .


svaka čast.dobra analiza.

nekaj je bilo na vijestima da onaj kauboj iz amerike je izjavio na brdu kod kranja da ima rjesenje za svjetku krizu,ah valda bu onda i nasa burza prestala krizirati
pofuk

Hmm Geronimo, većinom točno, dio baš i ne:

OMF nemaju para jer su morali kupovati od BF – netočno, dapače svaka čast branitelji , pokazali su se puno manje drhtave ručice nego većina forumaša. Ne mogu svi kupiti na dnu. Onaj ko je kupio na ovim cijenama ( ispod 3000 ) IMHO dugoročno će zaraditi dobro, ali većina ćete izgubiti živce i prodati s minusom.


Hmm Geronimo, većinom točno, dio baš i ne:

OMF nemaju para jer su morali kupovati od BF – netočno, dapače svaka čast branitelji , pokazali su se puno manje drhtave ručice nego većina forumaša. Ne mogu svi kupiti na dnu. Onaj ko je kupio na ovim cijenama ( ispod 3000 ) IMHO dugoročno će zaraditi dobro, ali većina ćete izgubiti živce i prodati s minusom.


daj mi molim te definiraj taj pojam dugorocno jer i ja mislim da dionica vredi samo mi nije nis jasno kaj se zbiva
unaprijed hvala
pofuk

I još nešto vidio sam laprdanja gluposti, zašto ne bi ATPL dioničarima isplatila recimo 100 kn dividende.


Hmm Geronimo, većinom točno, dio baš i ne:

OMF nemaju para jer su morali kupovati od BF – netočno, dapače svaka čast branitelji , pokazali su se puno manje drhtave ručice nego većina forumaša. Ne mogu svi kupiti na dnu. Onaj ko je kupio na ovim cijenama ( ispod 3000 ) IMHO dugoročno će zaraditi dobro, ali većina ćete izgubiti živce i prodati s minusom.

Sto se tice Fundamenata nema brige dugorocno win pozicija, pisao sam o tome.Sto mislis zasto su mirovinci opet izlazili iz Dionickih,zato jer su morali po mojim saznanjima.

SAM PROTIV SVIH




gospodo iako nisam za rasipanje novaca na dividende ipak u ovom trenutku smatram da bi trebali dati što više mogu i tako trenutno barem malo dignuli ovako podcijenjenu dionicu
osobno bi htio da bude 200 kn

Ni manje ni vise nego skoro 10% dividend yield.
I sto onda?
Cash van iz firme i za toliko vrijedi manje + jos malo zbog panike jer ljudi nemaju pojma sto znaci dividenda za firmu..

Lose razmisljanje…
[/quote]

Dobra firma vlasnicima isplacuje dobru dividendu i tu druge matematike nema
bez obzira sto smo na banana trzistu u banana drzavi. Money talks!

Ne mozemo losim potezima ciniti dobro.
[/quote]

Blueman i Mile su u pravu. Ja bi jos dodao, uz Teslu, pogledajte HT.

Zasto bi uprava punila vase guzice kad sami ne znate cuvati ono sto vrijedi?

Febo, ok, na razvijenom trzistu to tako funkcionira. Firme koje imaju izdasnu dividendu ne padaju, a sto bi se kod nas dogodilo nakon d-daya?

Dividenda (gledajuc dobit po dionici) je solidna, nista vise. Ni dobra ni losa. Naravno, tu ne racunam one koji su kupovali ATPL po 30 kn – njima je dividenda odlicna. No, pitam ja vas kako ce to nama pomoci?
[wink]

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

ATPL je sasvim sigurno jedna od najboljih dionica na ovoj našoj burzi…Međutim, ono što brine, je trenutna situacija u Kini i njena monetarna politika koja je jučer srušila i to dobro sve brodare u Americi….
Da li se i tamo naslućuje kriza ???
Hrabri ostaju, ostali bježe….
No, danas ćemo vidjeti kako će ova naša dionica odgovoriti na to…

Samo se nasmijesim kada si postavim pitanje,dali netko koristi ,ovu situaciju u svijetu,koja traje ,brat bratu vec pola godine..strava..dobra vijest je ta da danas vrlo vjerovatno,zavrsavamo u plusu,ako ne bude nekakvih vijesti,o 3-cem svj ratu,ili nedo bog formiranju vlade oko radikala..onda nam nema pomoci,bez obzira na ukalkuliranost potonjeg u trziste..nista,idem otrcat 5-6 km,pa se vracam,jaci nego ikad..

KADA NARASTEM BIT ČU BROKER

New Report

Close