ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 28.09.2024. u 16:19
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
49,39
8.347
169
48,10
50,00
3,34%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


gospodo iako nisam za rasipanje novaca na dividende ipak u ovom trenutku smatram da bi trebali dati što više mogu i tako trenutno barem malo dignuli ovako podcijenjenu dionicu
osobno bi htio da bude 200 kn

Ni manje ni vise nego skoro 10% dividend yield.
I sto onda?
Cash van iz firme i za toliko vrijedi manje + jos malo zbog panike jer ljudi nemaju pojma sto znaci dividenda za firmu..

Lose razmisljanje…

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep



gospodo iako nisam za rasipanje novaca na dividende ipak u ovom trenutku smatram da bi trebali dati što više mogu i tako trenutno barem malo dignuli ovako podcijenjenu dionicu
osobno bi htio da bude 200 kn

Ni manje ni vise nego skoro 10% dividend yield.
I sto onda?
Cash van iz firme i za toliko vrijedi manje + jos malo zbog panike jer ljudi nemaju pojma sto znaci dividenda za firmu..

Lose razmisljanje…
[/quote]

Dobra firma vlasnicima isplacuje dobru dividendu i tu druge matematike nema
bez obzira sto smo na banana trzistu u banana drzavi. Money talks!

Ne mozemo losim potezima ciniti dobro.

Ne mora firma isplaćivati dividendu, ali onda taj novac mora odlično ulagati u poslovanje (što atpl čini), čime se podiže i (tržišna) vrijednost dionice…
Ako se ne varam kod Buffetta ima jednostavan princip, da za svaki zadržani dolar dobiti tvrtka mora stvoriti novi dolar (tržišne) vrijednosti…

Alo vi koji želite dividendu: Odlepršajte u troskocima!!!
Eto vam HT-a na lopate ako hoćete dividendu!
Pustite da firma reinvestira i raste, ne treba mi šuplje bure!

To je vama dobro zato jer mislite da bi time ublažili pad. Ako ne možete podnjet pad eto vam Mede štede ili stambene štednje.

I'LL BE BACK


gospodo iako nisam za rasipanje novaca na dividende ipak u ovom trenutku smatram da bi trebali dati što više mogu i tako trenutno barem malo dignuli ovako podcijenjenu dionicu
osobno bi htio da bude 200 kn

oprosti ma o cemu ti pricas????
pofuk

Samo da javim da Nautilus nije kriv za ovo torpediranje, ponešto o zlikovcima na

http://en.wikipedia.org/wiki/Submarine

Moto Nautilusa: MOBILIS IN MOBILI

ja sam za isplatu dividende premda je istina da firma nakon isplate dividende ima manji BV.
Dionice se kupuju da se ostvari prinos, ako ga nije moguće ostvariti kroz rast cijene dionice, zašto
ne dividend yield?
Ako već ne žele ili ne mogu braniti cijenu kupnjom vlastitih dionica na tržištu već to rade ne da bi zaštitili dioničare nego tek da nagrade upravu, neka onda isplate solidnu dividendu , vijest o isplati dividende trebala bi se kratkoročno odraziti pozitivnim pomakom cijene pa eto prilike da i tu ostvari prinos tko želi. Koliko ja znam EPS u 2007. bio je nešto viši od 200 kn po dionici što znači da bi fer dividenda bila 100 kn po dionici, tako bi im ostalo preko 50 % u zadržanoj dobiti a već u ovoj godini pretpostavlja se čak duplo veći EPS pa imaju u zalihi i akumulirana sredstva ostvarena u ovoj godini. Time isplatom dividende niti likvidnost društva ne bi bila ugrožena.
Bolje dividende nego možebitne skrivene isplate dobiti večinskim dioničarima.

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


Ovo je standardno kod nas, kad dionice rastu nigdje analiza ni procjena imovine. Kad krenu padovi onda se potezu NAV-ovi i ostali izracuni kojima ljudi sami sebe a i druge uvjeravaju da su dobro investirali.

Cinjenica je da ATPL ima odlicne fundamente, odlican polozaj na trzistu, izvrsno FI za 1Q i vjerovatno jos bolje za 2Q, a za ocekivati je da ce tako i nastaviti jos barem godinu dana po svim pokazateljima. Medjutim, od objave FI za 1Q cijena je pala s 3000 na 2700 – a s Atlantskom se apsolutno nista lose nije dogodilo.

I ja sam u ATPL, nemam je namjeru prodavati jer sam svjestan da se radi o jednom od najboljih poduzeca u drzavi. Ali svejedno se ne osjecam dobro ovih dana dok promatram kako mi se investicija crveni i gubi na vrijednosti, malo po malo…Treba cekati i izdrzati ovo razdoblje, cak stovise iskoristiti za dokup…

U potpunosti se slazem s tobom kako je Atlantska jedna od najboljih (ako ne i najbolja) HR firma. Ako uzmemo da su one koje su jos fundamentalno zanimljive ili u vlasnistvu drzave, ili su "narodne", pa ce politicari odluciti kada ce rasti, a kada padati. Medjutim, izvjesca su od strane fondova "prozvakana" i prije skupstina, pa se stjece dojam kako izvjesca nemaju nikakvog utjecaja na formiranje cijena dionica. Svaka, ali uistinu svaka informacija (posebno iz svijeta) najprije dodje brokerima preko Reutersa, a tek za pola sata (ako) i na Internetu. Stoga oni oluje na burzi cekaju spremni, a vecina nas pokisne ko kokosi.

nisam bob, ali dylan ...

@febo

EPS za 2007 je 187 kn dakle manje od 200 kn. 50 kn je u redu dividenda za 2007.

Što se tiče 2008 EPS bi bez nove prodaje brodova trebao biti oko 500 kn, a ako se još 2 broda prodaju onda bar 700. Tako da bi za 2008. trebala zbilja biti najmanje 200 kn.

U cijeloj toj priči ne vidim kako mogu isplatiti dividendu od 200 kn za 2007. i da hoće. A što bi to donijelo – još više špekulanata i daytrejdera. Baš ono što nam treba…

Bolje dividende nego možebitne skrivene isplate dobiti večinskim dioničarima.

Febo, ovo je već pitanje povjerenja. Ako su u stanju/mogućnosti sebi skriveno isplatiti neku lovu mimo dividende, onda će to napraviti u svakom slučaju.Bilo dividende ili ne.

Inače kad smo kod povjerenja, ATPL je jedna od rijetkih, ali stvarno rijetkih, kompanija na ZSE koja ima sasvim korektan odnos prema dioničarima i nekako sam stekao dojam (čisto moja subjektivna procjena, ne morate se složiti) da rade za dobrobit svih dioničara, kako velikih tako i malih. Želim vjerovati da je tako i želim vjerovati da nema isisavanja dobiti fiktivnim pumpanjem rashoda poput nekih građevinara i sl. A možda sam samo naivac.

I'LL BE BACK

Mi na žalost na našoj burzi imamo puno veći problem ali vidim da ga niko ne želi vidjeti ali ga treba javno reći ili ga neki vide ali ga ne žele javno reći.

Pa ću onda ja imam ovu dionicu i još jednu koje dugoročno držim ali sam siguran da u sljedećim mjesecima ćemo svi škrgutati zubima jer jednostavno ima više papira nego budala na našoj burzi.
Dečki pukli smo jer je naš dragi Premijer odlučio rješiti sva socijalna pitanja preko burze.BF,RADNICI,Svekoliko pučanstvo ljepe naše, prodaju dionice i odnose čistu lovu sa burze a priljeva NEMA.Dionički fondovi i dalje samo isplaćuju i isplaćuju uplate su sve manje.Koliko čujem i mirovinci su ostali bez CASHA jer su morali piknuti malo od braniteljskog fonda.Čelnici Ingre su u dokapu odnjeli pa Tedeski pa Fižulić Pa malo radnicima ĐURE pa malo radnicima PTKM pa daj svima papire ako treba i rodiljama i Torcidi i BBB sve ćemo mi namiriti preko ZSE.I sad imamo paradoksalnu situaciju Fundamenti ok jer su naše tvrtke iz Crobexa povećale zarade za razliku od Američkih eminentnih tvrtki kojima pada zarada ali svježeg CASHA nema da bi digla burzu.I na sve to još nam se navalila ova svjetska kriza.Da zaboravio sam napomenuti da su i stranci odnjeli jedan dio love početkom godine.Sada koliko čujem i u DLKV su radnici dobili 400000 dionica da prodaju.Pa ko će sve to kupiti pitam se pitam i nikako ne mogu doći do odgovora.

Po meni jedina šansa da se izvučemo iz ove situacije je da se INA proda za CASH i da FONDOVI dođu do para ili da stranci počnu kupovati ali neće oni na ovim razinama siguran sam čekaće da još malo padne a i neće se zaletavati dok se ne riješi kriza u Americi.

Znači poruka Premijeru ne možete socijalnu politiku rješavati preko burze i očekivati da se ne slomi.I za kraj i odluka Hanfe koja ide na ruku većim fondovima da se ne smije ulagati u manje tvrtke nam je odsjekla manevarski prostor jer manji fondovi su zaglibili u malim i nelikvidnim dionicama i ne mogu van jer sada više nisu nikom zanimljive jer je takav zakon.Ta odluka nas je osudila da ulažemo u CCA 20 dionica na ovoj našoj burzi i smanjila nam manevar na minimu.

Prognoza, lagana eutanazija (čitaj pad na sve manjem prometu) dok god se ne dogode one dvije stvari koje sam napisao gore.Inače neću prodavati ATPL samo ću lagano dokupljivati.
Pomolimo se da se INA proda OMV .

SAM PROTIV SVIH

@savage: potpisujem tekst o dividendi i projekcije, i ispravio sam ti onaj kolac, blago onom ko ti ga dade


@governor
: i ja smatram da su čestiti koliko je to ljudski moguće, a sad da si i uzmu za kavu i cigarete..


@geronimo
:
situaciju ilustriram ovako: prije 2008 zse je bila burza dionica, sad je burza novca.. dakle kupuje se novac a ne dionice. Međutim, to i dovodi do potcijenjenosti dionica, jer ih se ljudi rješavaju da dođu do novca, pa ko ima viška novca.. :): Naravno, ima tu još faktora, al sad ne pišem o njima.

New Report

Close