ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 28.09.2024. u 20:18
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
49,39
8.347
169
48,10
50,00
3,34%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.



… Pa eto ako netko ima ideju za odvojenu valuaciju tih komponenti neka iznese svoje mišljenje..

Ukratko : uz tečaj od 4,64 NAV flote 3,631 + NAV hotela i aviona 888 = ukupni NAV 4,519 kn
[/quote]


Nas više se mjesta spominje Atlant Bulletin.
Zna li tko kad izlazi web varijanta (ona poštom će kasniti koji tjedan) ?

Lijepe si mi brojčice iznio, pa evo da ne kažeš da nikad ništa nisam..

Atlant Bulletin se ovaj tjedan štampa, idući distribuira. Na web-u vjerovatno već od ponedjeljka. Uglavnom, samo što nije [lol] [lol]


…..Atlant Bulletin se ovaj tjedan štampa, idući distribuira. Na web-u vjerovatno već od ponedjeljka. Uglavnom, samo što nije [lol] [lol]

Šteta što se za ovakvu vijest ne može dati 120 %.
Ovako , samo stotka !


Ma dragi moji, niti NAV nije bitan!! Cijene brodova variraju s vremenom gore dole. Lovu ja brojim baby, ona ne oscilira!! a mogo bi se i dolar oporavit kad dođe crnjo…

Rasisto, u NAV je ugrađen i očekivani budući cashflow koji ti brojiš. Tako da ti je NAV ogledalo u bližu budućnost u kojoj vidiš sebe arijevca kako brojiš cash iz ATPL. Manje stereoida, više sivih ćelija :))

koliku ćemo dividendu sebi odglasovati …


uglavnom prema HAAB-u 1,27 mlrd dolara je s hotelima i aviobiznisom, a 3375×1.395.520=4709880000 bez aviona

4709880000/4,64=1,01 mlrd dolara

znači oko 270 mil dolara na ostatak biznisa.

ako sam dobro skužio.

…..1,154,373 dwt by YE08 with an estimated value of USD1.27bn or ex. tourism and airline NAV at HRK 3,375 a share.

Ponavljam, ovo je temeljeno na analizi HAAB-a, s kojom se ne slažem.. malo mi je mršava :o)

Koliko sam ja skužio, po HAAB-u je 1,27 mlrd USD vrijednost flote. Kad oduzmeš obveze dobiješ NAV 3375kn po dionici. Dakle, karika koja vam nedostaje u izračunu su obveze.

NAV = net asset value
In terms of corporate valuations, the value of assets less liabilities equals net asset value (NAV), or "book value".

http://www.investopedia.com/terms/n/nav.asp

Dakle, da nisu nikome ništa dužni tek onda bi NAV brodarskog biznisa bio kako je georgija izračunao:
1,27 milijardi usd podijeljeno s 1,4 milijuna dionica = 907 usd po dionici * 4,6 = 4172 kn

Što bi rekao kuhar iz Muppet show-a:

"Bulkindeksen Baltic Dry Index faller 125 poeng til 11.409 poeng i dag. Det tilsvarer 1,1 prosent."

Post samo zbog tradicije

Daily Summary of Baltic Exchange Dry Indices
10 June 2008

Baltic Exchange Dry Index TM 11409 (DOWN 125)
Baltic Exchange Capesize Index TM 18880 (DOWN 373)
Baltic Exchange Panamax Index TM 9830 (DOWN 61)
Baltic Exchange Supramax Index TM 6377 (UP 27)
Baltic Exchange Handysize Index TM 3181 (DOWN 9)

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

Pojačala se kupnja.

Top bid
CIJENA KOLIČINA
2.706,10 3
2.706,00 25
2.705,01 5
2.701,00 4
2.700,01 16
2.700,00 106
2.698,02 3
2.697,00 38
2.696,00 100
2.692,02 3

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"


Pojačala se kupnja.

Srećom smo Španci i ja empirijski dokazali da vrijednost ATPL teži k 5000 kn taman prije novog pada BDI-a, pa smo time spriječili rasprodaju i ojačali kupnju. Po potrebi dolazimo i na kućnu adresu. [cool]



Ma dragi moji, niti NAV nije bitan!! Cijene brodova variraju s vremenom gore dole. Lovu ja brojim baby, ona ne oscilira!! a mogo bi se i dolar oporavit kad dođe crnjo…

Rasisto, u NAV je ugrađen i očekivani budući cashflow koji ti brojiš. Tako da ti je NAV ogledalo u bližu budućnost u kojoj vidiš sebe arijevca kako brojiš cash iz ATPL. Manje stereoida, više sivih ćelija :))
[/quote]

Smootko, ne slažem se s tobom da je sva lova iz projekcije dobiti do kraja 2009. uključena u NAV na današnji dan ili NAV bliske budućnosti (dio svakako jest). Sadašnjost, pa ni bliska budućnost me ne interesira. Nit me NAV interesira pretjerano. Kaj nam firma ide u likvidaciju?

I'LL BE BACK

Držimo se iznadprosječno dobro, samo -0,86%, a crobex je na -2,04%, čak i ht pada više od nas. Bojim se i predviđati kad jednog dana krenemo gore… šteta što ću do tada vjerojatno biti prestar da to kapitaliziram [lol]


koliku ćemo dividendu sebi odglasovati …

Pošto nećemo skoro dočekati da fundamenti dobiju na važnosti i dođe do selekcije na zse podebljao bih ja tu dividendu s 50 na jedno 250 kn [lol]
Iovako bi to utjecalo na cijenu dionice 2-3 dana [lol] (zadnje kvartalno izvješće nije ni toliko, a bilo da ne može bolje) [proud]

New Report

Close