ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.09.2024. u 02:16
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
49,39
8.347
169
48,10
50,00
3,34%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

kamenac,

plasis ljude. DRYS je od pocetka godine rastao za 140% a ATPL je jos u minusu u odnosu na pocetak godine. i to debelom. Racunas da ces sutra ujutro proci jeftino na racun drhtavih rucica. Jel tako?

VIVA LA REVOLUCION !!!


ne daju atpl ispod 2700…vec dugo dugo..a ja bi tako nadokupio na 2500 hehehee nemogu veliki ispod svog prosjeka ulaza,,,,,,,zna se….

veliki su kupovali i na 90 kn i na 3500!!
moram napisati da bdi opet nekako tehnicki ulazi u korektivnu fazu, nazalost ali tako je!

Kaj je s dividendom

KUPUJMO I PROIZVODIMO HRVATSKO


Kaj je s dividendom

oh boze mili neznamo kaj je sa dionicom a tebe muci dividenda
pofuk

Toliko špekuliraju sa ovom dionicom, na ovoj vrijednosti 27xx, BDI je bio na razini 8xxx bodova, e nisam je prodavao niti na 2000,00 kn., niti na razini 3.100,00 kn., a na Bidu ko se nađe na ovim razinama i uredno puši, slušajući vijesti tipa ide to ovamo, ide to onamo, …

SEMPER FI,..

Aj, svi koji mislite prodati, učinite to sutra, a oni koji misle ostati nek ostanu, tako da ne damo svoju kožu jeftino!



ne daju atpl ispod 2700…vec dugo dugo..a ja bi tako nadokupio na 2500 hehehee nemogu veliki ispod svog prosjeka ulaza,,,,,,,zna se….

veliki su kupovali i na 90 kn i na 3500!!
moram napisati da bdi opet nekako tehnicki ulazi u korektivnu fazu, nazalost ali tako je!
[/quote]
Ima li kakav graf da se to vidi? Gdje to pratite?

Evo što kažu na drugom forumu:

Komentar HAAB:
Given ATPL’s current fleet size of 831,773 dwt, average age profile of 13 years and applying the global dry bulk ship values from April 2008, we estimate the value of ATPL’s fleet at USD 879 m. Considering ordered newbuilds, the fleet size reaches 1,154,373 dwt by YE08 with an estimated value of USD 1.27 bn.

hm, ako su napravili razliku u procjeni samo za nova 3 broda, to znaci da vrednuju svaku novogradnju prosjecno po 130 mil usd..fino..a sve to skupa kaze da je samo vrijednost brodovlja preko 4 tis kn….



ne daju atpl ispod 2700…vec dugo dugo..a ja bi tako nadokupio na 2500 hehehee nemogu veliki ispod svog prosjeka ulaza,,,,,,,zna se….

veliki su kupovali i na 90 kn i na 3500!!
moram napisati da bdi opet nekako tehnicki ulazi u korektivnu fazu, nazalost ali tako je!
[/quote]

Bez obzira na kretanje bdi-ja mi sutra u zeleno jer su i ameri u pozitivnoj korekciji danas. Nema na našoj burzi likvidnosti, mnogi su izgubili, fondovi prate kretanje američke privrede i čekaju. Ne prave razliku od dionice do dionice, fundamenti trenutno u trećem planu, kao što se vidi na svakodnevnom kretanju cijena grupnjak dolje – gupnjak gore. Dok se ameri ne konsolidiraju nema ovdje kruha, fondovi se opekli jednom i sada pušu i na hladno, mnogi si ne mogu priuštiti još jednu tako veliku korekciju kao što je bila prije 2 mjeseca, a nitko drugi novaca za pokrenuti zse nema.
Ma koliko nekima ova dionica djelovala perspektivno i podcijenjeno nema šanse da se pokrene dok se crobex ne pokrene pa naručili oni i 10 brodova i vozarine otišle u nebo.
Tko ne vjeruje neka nekoliko dana prati američke indexe i vidjet će kako lako može predvidjeti sutrašnje kretanje cijena na zse i to svih jačih dionica. Ima iskakanja kao s ina-om prije neki dan ali to su samo iskakanja. Fond-menageri prate hoće li ameri u recesiju ili ne i to je činjenica, sve ostalio su puka navijanja i koliko god se ne slagali samnom usprkos svakodnevnim dokazima ništa ali a ma baš ništa drugo ovih mjeseci nije važno.
Ne pomaže nam ni to što su mirovinci ušli otvoreno na zse, njihova specifičnost je da im se nigdje ne žuri i svaki rizik im je nepotreban jer imaju redoviti priliv novaca i mogu čekati do u beskonačno. Sve skupa tko je ušao u dionice u 1. mjesecu može biti i više nego sretan ako (bez dodatnih kupoprodaja) do kraja godine završi na pozitivnoj nuli.
Znam nije neka perspektiva ali valjda je već svima jasno da ovo nije 2007. godina i da ne može svaka biti takva. Puko je balon puno veći nego ovaj naš na zse i trebat će poprilično vremena dok se opet ne počne jače napuhavati…
Tko voli na brzinu obrtati imat će mnogo prilika, a ulagači kojima to nije interes mogu već slobodno planirati ljetovanje, a bogami i zimovanje ali bez lake (brze) zarade sa zse ove godine [lol]
Žao mi je ako sam nekoga rastužio ali zaista bih volio pročitati kontra teze i argumente po kojima bi već ove godine crobex dosegao 5000 ili atpl 4000. Nitko sretniji od mene ako netko pokaže i dokaže da nisam u pravu ( i to ne samo kuljom za ocjenu [lol] )
Sad kad sam vam poljuljao snove o brzom i lakom bogaćenju idem lagano na drugo poluvrijeme Italija – Nizozemska, prvo je bilo najbolje do sada na EP! [bye]
[lol] [thumbsup]

Čitam malo po forumu… imam feeling da pol foruma čeka ATPL negdje na bidu za ulazak ili dokup. Ja čekam za dokup, no ne mogu se oteti dojmu i zapitati vas sve: Tko će vam/nam to sve prodat po cijenama na kojima smo se mi fino postavili? Niš od ovog. Zaboravite na ATPL ispod 2650. Hrpa love u niskom startu.

Projekcije dobiti za 2008 i 2009 su već manje više poznate, povrat na investiciju je enorman. Mcap na 2700 je 3,5 milijardi. 500 milja iz operativne za 2008, 500 milja za 2009, prodaja starih brodova 500 milja, + preko 500 već sad na računu. Samo lova na kraju 2009 je cca 60% sadašnjeg Mcapa…
Ovo je jedna seljačka analiza koju već svi znaju (I fondovi su seljaci). Kako će izvješča dolazit, sve će se manje spominjat BDI,TA i slične piz…je.

Sve je manje tikvana…

I'LL BE BACK

Činjenica je da su predikcije za 2009 i za brodare općenito , a i za ATPL odlične, tako da ja ostajem unutra.


Evo što kažu na drugom forumu:

Komentar HAAB:
Given ATPL’s current fleet size of 831,773 dwt, average age profile of 13 years and applying the global dry bulk ship values from April 2008, we estimate the value of ATPL’s fleet at USD 879 m. Considering ordered newbuilds, the fleet size reaches 1,154,373 dwt by YE08 with an estimated value of USD 1.27 bn.

hm, ako su napravili razliku u procjeni samo za nova 3 broda, to znaci da vrednuju svaku novogradnju prosjecno po 130 mil usd..fino..a sve to skupa kaze da je samo vrijednost brodovlja preko 4 tis kn….


jel može link, hvala

ma cujte dionica je super al kaj nam to vredi kad dodje medo i zbljuje vecu kolicinu dionica i jos nasa burza i sta ces vise
tak da pojma nemam kaj ce se desavati ovaj mesec dva
pofuk

New Report

Close