ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.09.2024. u 04:19
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
49,39
8.347
169
48,10
50,00
3,34%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

vidi li netko omjer ukupne K/P……..
prošli tjedan su namjerno povećavali ukupnu prodaju daju naloge na prodaju oko 4000…….da i mi za probu malo dignemo ATPL stavljajući sav cash na kupnju na razinu od 1500, da pomognemo malo ATPL i da pariramo ovima na prodaji…. [wink]

Činjenica je da su mnogi ulagači "utekli" sa burze, baš zbog ovih manipulacija. Zanima me samo kome će fondovi prodavati svoje dionice ako ovakvim igrama rastjeraju i ono malo malih ulagača što je ostalo na burzi. Zato sam nedavno napisao da je po meni jedini spas od špekulacija bijeg u totalno nelikvidne dionice gdje fondovi nemaju svoje prste i čekanje boljih vremena. Na ovim likvidnim nam dušu izvadiše neprestanim talasanjem cijene gore dole. U nelikvidnim se barem pomiriš sa činjenicom da na duže vrijeme nema vani, pa se manje živciraš! Problem je što smo mala "burzica", pa sa par milijuna kuna možeš sa bilo kojom dionicom čuda stvarati. Sve Vam je to danas do u tančine razrađeno i kompjuterizovano, tako da dva-tri "jača" ulagača mogu raditi što požele, naročito ako imaju "malo više" love i softverski opremljeno i obučeno osoblje. Onaj tko gleda seriju Nikita, i ima malo mašte, brzo će shvatiti da je to stvarnost, a ne naučna fantastika. Stvar je u tome što si određeni krugovi to mogu dozvoliti, a mi mali možemo samo buljiti u CRT monitor i vikati go, go, psovati recesiju, naftu, poskupljenja, susjede, mirovinske fondove, banke i hanfu, ili uteći iz ovoga frizerskog salona za naivne ovce !

Zdenka danas porasla 11%, a ATPL u padu, pa gdje tu više ima razuma i zdrave logike da nepostojeća firma sa preko 600 mil. kuna duga i bez otvorenog računa za poslovanje mete "perjanice" ZSE-a. Očigledno je netko od softverskih "bosova" pogreškom pritisnuo ENTER, pa ošlo u gornju blokadu, umjesto u donju! [lol]


mi mali možemo samo buljiti u CRT monitor i vikati go, go, psovati recesiju, naftu, poskupljenja, susjede, mirovinske fondove, banke i hanfu, ili uteći iz ovoga frizerskog salona za naivne ovce ![/b]

Ja imam LCD, šta ja da radim?

Evo jedan prijedlog.. svi koji imaju CRT, crta iz ATPL i u HG-mil po LCD-e.. a mi koji već imamo LCD-e ćemo im dati novce. Preko burze naravno [proud]

Napomena: dobar LCD vam je oko 2200kn, dakle sve do te cijene vam je povoljna prodaja ATPL

Hint za ucje.. ocjenjivače: Ante, šala-šala

Baltic Indices 09/06/2008 BDI 11534 (-78) BCI 19253 (-198) BPI 9891 (-59) BSI 6350 (+10) BHSI 3190 (-14) Copyright Baltic Exchange Ltd. (2008) BCITCavg $228092(-2726) BPITCavg $79728(-461) BSITCavg $66395(+100) BHSITCavg $46149(-226)

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


Hint za ucje.. ocjenjivače: Ante, šala-šala

Ipak sam dobio keca.. izgleda da se ne zove Ante [sad]



Ja stojim iza svog misljenja zato je i nisam prodao ako vi ne vjerujete u to kolega Knele ATPL je vrlo likvidna dionica imacete prijatelja na bidu koliko hocete pa udrite.

ma ne razumijete, ja sam najvecu kolicinu pokupovao na 100 i 200 kn, meni svejedno, ja bih samo htio smirit paniku, nemam ja namjeru prodavat.
[/quote]

Ne vidim paniku, samo dobru priliku za dokup, doduše možda bude i boljih. Obzirom da si imao dionice na 3700 možeš samo žaliti što ih tada nisi prodao, jer si uz pamet dokup ove godine mogao imati 50% više, no silom prilika postao si dugoročni ulagač, što i ne mora biti loše. No, lako je nakon bitke biti general.
Nakon IPO HT dio malih ulagača novce što su im vratili na tekući zbog rezanja pakate uložio je u ATPL ne pitajući za cijenu, bilo je "kupujem", cijena je tim malim investitorima što su prvi put na burzi bila irelevanta, a broj dioničara se gotovo udvostručio.
Međutim, kako je u studenom prošle godine dionica objektivno bila precijenjena, tako je sad podcijenjena i sa objavom FI 2Q i posebno 3Q dionica će se približavati fer cijeni, a prodaja starih brodova bitno će popraviti krvnu sliku firme (neto dobit). Preuzimanjem novih brodova možemo očekivati i znatno niže troškove u narednim godinama te više vozarine, jer i danas su na platou dva zaključka t/c na 1 godinu za panamaxe over 70000. Zagreb i Pracat su brodovi sa 80000 dwt i realno je očekivati 80000 vozarinu za t/c od 1 godine, nemam ništa protiv i jako se veselim tom trenutku.

Pa dobro BB, kakav ti je to BDI danas? Nita mi se to ne sviđa.. kako ćemo rasti ovako neozbiljni.. nit točke nit zareza, novi red i prored. Evo ja ću:

Baltic Indices 09/06/2008
BDI 11534 (-78)
BCI 19253 (-198)
BPI 9891 (-59)
BSI 6350 (+10)
BHSI 3190 (-14)

BCITCavg $228092(-2726)
BPITCavg $79728(-461)
BSITCavg $66395(+100)
BHSITCavg $46149(-226)

Izbacio sam onaj redak o Copyright-u.. valjda se to ne smi kopirat pa nisam 🙂

Možemo se mi "slikati " dok se povlači lova iz fondova….Atpl im je idealna za istovar..pogotovo na dobrim vjestima…


Možemo se mi "slikati " dok se povlači lova iz fondova….Atpl im je idealna za istovar..pogotovo na dobrim vjestima…

Doći će i naših 5 minuta, samo se treba naoružati strpljenjem. Možda je i bolje da izađu ovi što skidaju gaće na 2700 i da se ponovo ukrcaju Kamenac i ostali koji znaju cijeniti ATPL.

bananerosu,

Ajd bez zivciranja. Fondovi su navukli raju i prvi put pa ce to ucinit opet kad im bude odgovaralo. Svi mi znamo da je ljudska pohlepa neogranicena tj. kad se napune jeftino da bi mogli skupo prodavat. doduse trajat ce malo duze i ekipa ce biti opreznija ali cim im po dnevniku i novinama pocmu servirati da je kriza prosla i da burza opet raste u nebo svi ce brzo potrcat.
Kaj se tice Zdenke ona je rasla na beznacajnih 35 000 Kn prometa. Probaj prodat Zdenka dionica dionica za recimo 50 000 Kn. roknut ce za 40%. To je kao da usporedjujes Ferari i djecji bicikl [lol]

VIVA LA REVOLUCION !!!


Brrrr, majko moja, koji užasssss…
Drys je već skoro na minus 5.
Onaj tko misli prodavat, bolje da to učini danas jer je sutra pozicioniranje debelo ispod 2700 kn.
Ja da imam ATPL kojim slučajem u portfelju,
lupio bih sad sve po bidu. Ima još taman 5-6 minuta do zatvaranja.
[undecid]

***obrisano***

drys oko -2.5%

two bad....milosh dead

New Report

Close