ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 13:28
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,44
22.477
464
48,30
48,80
-0,82%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


ovdje bih samo upozorio da ako Bv nije točan (kapital i rezerve) a zaključili smo da nije jer se ne revaloriziraju brodovi, onda ni ROE (povrat na taj isti kapital i rezerve) koji dobijemo iz FI isto nije točan. kao što kažeš, NAV je zanimljiv. samo kad bi ga netko izračunao … [smiley2]

Imate pravo kolega, međutim kad bi sad revalorizirali imovinu imali bi bitno veći ali i točan Bv i manji P/Bv.
A kad bi sad napravili i projekciju rasta dobiti za slijedeću godinu, a o tome će vjerujem i Jerković govoriti kad za to dođe vrijeme, vjerujem da bi došli na ROE od 25%.

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

@Strawinski:

Velki P/S i relativno mali P/E je stvar ciste matematike. Firma ima ogromnu neto profitnu marzu. Veliki dio love koju uprihodi prodajom, zavrsi u cistoj dobiti. Matematicki je E = S x npm. Zato kod njih veliki P/S nije problem. S druge strane, sto se krije iza tolike uspjesnosti, ne bi komentirao jer nisam upucen u detalje.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Ajte ljudi pustite BV i NAV. Dok je to cash masina, ne treba se zabrinjavat s tim. Brojite brodove i mnozite sa BDI-om. Necemo ATPL spustit na razinu gacare. Kad dodju crni dani, onda cemo zbrajat nekretnine.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


Kad dodju crni dani, onda cemo zbrajat nekretnine.

e, al ovdje su pokretnine. mrcine pokretne. [smiley1]

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

deimos:

Kad dodju crni dani, onda cemo zbrajat nekretnine. ”

e, al ovdje su pokretnine. mrcine pokretne. [smiley1]

A sad ti u detalje… Znas sto sam htio rec?

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Hvala Deimos, u ime svih.

P.S. Tko kaže da smo zabrinuti? [smiley2] Ja sam samo zabrinut što nema više casha da ga upumpam u ATPL. [smiley2]

Sta mislite, hoce li ATPL malo pasti u petak ako bude velika potraznja za THT-om? Pa kad u petak ili ponedjeljak nestane povoljnih prodaja THT-a (ako ih uopce bude) mozda se tek onda nastave kupovine ATPL na nacin “ne pitam za cijenu”?
Odnosno, mislio sam dokupiti sutra ATPL pa nesto razmisljam je li mozda petak bolji za kupovinu?
Sta mislite, cijenjene kolege?

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

Ma mene brine, obicno je to zadnja terminalna faza tvrtke na hrvatskoj burzi. Prica o vrijednosti nekretnina je za mene “bearish” signal.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Kolega Deimos o kakvom bearish signalu vi brijete?
I kakvim nekretninama?
Nije ovdje tema Tehnika[smiley2]

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE


Sta mislite, hoce li ATPL malo pasti u petak ako bude velika potraznja za THT-om? Pa kad u petak ili ponedjeljak nestane povoljnih prodaja THT-a (ako ih uopce bude) mozda se tek onda nastave kupovine ATPL na nacin “ne pitam za cijenu”? Odnosno, mislio sam dokupiti sutra ATPL pa nesto razmisljam je li mozda petak bolji za kupovinu? Sta mislite, cijenjene kolege?

Bolje u petak ako mene pitaš


Sta mislite, hoce li ATPL malo pasti u petak ako bude velika potraznja za THT-om? Pa kad u petak ili ponedjeljak nestane povoljnih prodaja THT-a (ako ih uopce bude) mozda se tek onda nastave kupovine ATPL na nacin “ne pitam za cijenu”? Odnosno, mislio sam dokupiti sutra ATPL pa nesto razmisljam je li mozda petak bolji za kupovinu? Sta mislite, cijenjene kolege?

Ja mislim da sutra poslije 12 i pred kraj radnog vremena burze možeš očekivati “uzimanje profita”, tj. korekciju. U petak će HT snažno startati i kada špekulanti vide da nema šansi za kupnju ispod 400 navalit će nazad u svoje miljenice. Ali vrijedi pokušati, i sam ću ići na 350kn nadajući se da je maminji (kontroverznom nog. menageru[smiley2] )dosta sve preko 30%


Kolega, Vi na ovom forumu očito čitate samo prvu stranicu koja vam dođe pod ruku i ne prelistate što je bilo ranije postano, zar ne? Prelistajte malo unazad. I pročitajte usput štogod… [smiley1]

neznam dali je meni bilo ovo upuceno zbog pitanja omjera k/p…..ali, ne ja nisam takav da citam samo zadnju stranicu, nego procitam sve sto nisam od zadnjeg puta…..nazalost, ponovnim prelistavanjem unazad nisam nasao da je netko stavio omjer k/p, a ne vjerujem da sam corav….bilo bi lijepo ako bi to moga netko stavit ujutro prije otvaranja burze……

DOKUP!

New Report

Close