ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


NHF, vipy
Nisam ništa loše mislio. Samo sam se sjetio događaja

ma nema problema

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE


Zato što očekujem da bi BDI mogao na ATH.Pa me živo zanima ako Crobex bude padao kako će rušiti ATPL kada je BDI na ATH.

indijanac, nemoj pisat kao da ocekujes, jer tama odakle ga ti vadis dan prije to znaju i mnogi drugi, istina je da ce sutra rasti!

a vec sam malo prije napisao, atpl ce itekako padati ako crobex bude padao, shvati da ovdje nema sektorskog pada, niti previse fundamentalnih utjecaja, tek ako crobex bubne ispod 3500, onda bi fundamenti mogli poceti polako dolaziti na vidjelo, ja ne vjerujem da ce ova dionica ispod 2300

Knele,ako dionica padne ispod 2650,ja ti sve svoje prepisem,po 2000 kn,

KADA NARASTEM BIT ČU BROKER


Knele,ako dionica padne ispod 2650,ja ti sve svoje prepisem,po 2000 kn,

a sta da ti kazem na ovu, ako ce trziste padati budi siguran da ce atpl ispod 2650, a sto se tice tvoje ponude, prosla su vremena kad sam kamatario i lupo reket [lol] [lol] slobodno ih zadrzi jer ako ih ne prodas a to se dogodi bit ces ionako u gadnom gubitku!

pustimo salu, kako neshvacas da ce se ljudi u panici prvo rjesavati najlikvidnijih stvari a atpl u tome vodi trenutno s velikom gol razlikom nad drugim


Knele,ako dionica padne ispod 2650,ja ti sve svoje prepisem,po 2000 kn,

Sklapanje ugovora elektroničkim putem
Članak 293. Zakona o obveznim odnosima
(1) Ugovor je sklopljen elektroničkim putem kad su se strane suglasile o bitnim sastojcima.
(2) Ponuda učinjena elektroničkim putem smatra se ponudom nazočnoj osobi, ako se u konkretnom slučaju može na izjavu odmah dati protuizjava.

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

Neka izjave rezervaciju da se ne radi o šali već ozbiljnoj ponudi. Ponuda mora biti ozbiljna.

Činidba mora biti određena ili barem odrediva. Neka daklada odredi količinu.

Ugovor tada perfektan.

P.S. Ovo će biti zanimljivo pratiti.

Pa ovdje se ozbiljni biznis dogovara.
I to mimo burze i brokera.
Moglo bi to prijeći u običajno pravo s vremenom.
Pa šta će vam Kardum reći kad ovo vidi? [sealed]



Knele,ako dionica padne ispod 2650,ja ti sve svoje prepisem,po 2000 kn,

Sklapanje ugovora elektroničkim putem
Članak 293. Zakona o obveznim odnosima
(1) Ugovor je sklopljen elektroničkim putem kad su se strane suglasile o bitnim sastojcima.
(2) Ponuda učinjena elektroničkim putem smatra se ponudom nazočnoj osobi, ako se u konkretnom slučaju može na izjavu odmah dati protuizjava.

[/quote]

Samo što je s formom. Radi prijenosa u SDA. Odem provjerit.


Knele,ako dionica padne ispod 2650,ja ti sve svoje prepisem,po 2000 kn,

Nek sutra padne 4%, vec si popusio.. [bye]
Dakle, ili nemas ATPL, ili kao sto gospon s tvojeg avatara zabavlja novinare, tako ti zabavljas forumase [wink]
Pamet u glavu [cool]

CASH, ZVZD, ATPL, LEDO, PTKM, MRSK. Hic Rhodos, hic salta !!!!


tehnički gledano , bdi ce se jos ispuhivati, iz koji razloga ce to stvarno biti dobro upuceni vec znaju!
jeste li možda zamjetili da su američki brodari ušli u kapitalizaciju dobiti prije pocetka korekcije bdi-a , dakle insajderi su pobrali vrhnje!

ATPL kao nas najbolji brodar, bi se mogao naci u problemima, ali gledano na dulji rok mislim da ce sve biti u redu! trziste ce ju povuc za sobom a po mojim vidjenjima i iskustvu, predstoji nam jos jedna korekcija..otpore mozemo ocekivati na 3550-3500, atpl na tim cijenama je cca 2500-2450, a ako crobex nastavi tonuti mislim da bi tu moglo doći do toga da atpl ne nastavi padati jako , vec se ovisno o jacini pada formulira novi bolinger koji ce se ufiksirati na razini 2250-2500..dakle ljudi ako vam se ne zuri s novcima i niste u kreditima, mozete lagano, napominjem laganu kupovati ovu dionicu i sagraditi jedan portfelj koji ce te po mojim predvidjanjima jos ove godine moci prodati iznad 3200 kn..

indijanac vam je dobro govorio jedino je greska sto on preplitko uzima u vidu atpl kao dionicu koja je prerizicna za mirovinsko ulaganje, prozvao je fond managere, a ja mu kazem da je na mjestu f.m mirovinskog fonda da i on ne bi ulagao u brodare velike količine.
pocnite polako kupovati kroz koji dan kad ode ispod 2700 i skupljajte ovu dionicu, to vam je u nekih 6 mjeseci sigurnih 25 %, uz napomenu da bi dividenda mogla iznenaditi i najoptimisticnije.

pozdrav, Aleksandar

Ajde poduči nas što bi ti napravio da si namjestu fond menađera, pod uvjetom da ne bi kupovao INA i ATPL.
Ne bi ovdje duže elaborirao razloge za kupnju INA (izvijesno povećanje vlasničkih pozicija MOL-a, liberalizacije tržišta, rast cijena nafte, moguće preuzimanje etc.) već bi par riječi o ATPL. Jedina veća greška Uprave je što nisu imali dovoljno hrabrosti ući u market capesize brodova, a bilo je nekih ideja za pokušaj makar sa onima manjima od 125000 dwt za početak, šteta što nije realizirano, obzirom na zastrašujući raspon u vozarinama za capesize (210000) i panamax (80000). U normalnim vremenima to je bilo 50% razlike u korist capesize marketa.
ATPL će u ovoj i narednoj godini imati neto dobit iz redovnog poslovanja (ne prodaja brodova) over 100 miljuna dolara, to više nije upitno, a najbolji indikator stanja marketa su potpisi ugovora (možeš vidjeti na platou) na t/c od 3 godine za panamaxe od 45000-55000. Pametnom dosta, pa ako to nije smjernica za fond menađere, o spot vozarinama (COB) od 100000 da ne govorim, što bi onda na zse moglo biti? Osobno vjerujem da će dionica doći na fer vrijednosti puno prije nego se predviđa na forumu, no kladio bi se da će je fondovi krajem godine "pogurati" i znatno iznad 4000, jer na našem plitkom i nelikvidnom tržišti boljih prilika za sigurnu investiciju od INA i ATPL jedostavno nema. Eto, ja sam otvoreno iznio da će neto dobit iz poslovanja ATPL i u 2009. biti debelo iznad 100 miljuna dolara, pa nam ti reci i druge firme u RH sa približnom dobiti, pa da zajedno profitiramo, ulažemo sigurno.
Btw Zagreb preuzimanje 10.srpnja, Pracat mjesec dana kasnije. Znači Zagreb neznatno kašnjenje od zadnjih vijesti, Pracat just in time. Ah, ona slika Zagreba mi je bila praznik za oči, sad sljede pogodnosti za novčanik.

Slažem se da su INA i Atlantska plovidba trenutno daleko najjače hrvatske dionice i da njihove proicirane neto dobiti u idućih par godina nemaju dovoljan utjecaj na trenutnu cijenu. Oscilacije BDI indeksa nemaju veliki utjecaj na poslovanje Atlantske plovidbe, isto kao što oscilacije barela nafte nemaju utjecaja na poslovanja INE. Cijena nafte ima dugoročni trend rasta isto kao i cijena prijevoza rasutih tereta. Dnevne oscilacije samo štete zdravlju a ne znače ništa.

Naravno, probleme imaju investitori poput mene koji bi na primjer kupili stan ili kuću za par mjeseci pa kronično očekuju brzi rast. [embarass]


Slažem se da su INA i Atlantska plovidba trenutno daleko najjače hrvatske dionice i da njihove proicirane neto dobiti u idućih par godina nemaju dovoljan utjecaj na trenutnu cijenu. Oscilacije BDI indeksa nemaju veliki utjecaj na poslovanje Atlantske plovidbe, isto kao što oscilacije barela nafte nemaju utjecaja na poslovanja INE. ……….[embarass]

Tko je čitao FI INE za 1Q08 zna da je (osim umjetno iskonstruiranog dijela dobiti smanjenjem rezervacija i sl.) jedini izvor dobiti rast cijena nafte i plina.Derivatski dio je u kroničnom minusu i još godinama će samo uništavati supstancu.
A i inače oprez s usporedbama INE i ATPL.Razlike u kvaliteti Uprave su tolike da ih jednostavno ne treba stavljati u istu rečenicu.Osim toga , ATPL srećom nema strateškog partnera.

New Report

Close