ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Mislim da bi poduzeća trebala poraditi na kulturi ophođenja prema dioničarima, posebno malim. Čak i uspješnim firmama poput ove, tržište kapitala a samim time i oni koji na njemu sudjeluju su zadnja rupa na svirali svim upravama.

Zašto uprave uoće ne vode brigu o politici dividende?
Zato što sami sebi nagrade dodjeljuju "po komadu" u dionicama naravno. I dividenda im u tom slučaju nije potrebna.

Osim što bulaznimo o fer cijeni, mogli bi se pozabaviti pojmom FER DIVIDENDA. Zamislite da Atlantska objavi vijest da daje dividendu od 200 kn, ali samo onima koji dionicu drže najmanje 6 mjeseci. Mislim da bi bilo manje ovakvih stampeda a i tržište bi se s vremenom ustabililo.

Svi kupuju ti prodaj - Svi prodaju ti kupuj

hm postovani Simone mozemo si mi stosta zamisliti

U svakom slučaju , bit’ će interesantno od jutra : tobogan ili učvršćenje podrške ?

Inače , ispričavam se svima koji su mi poslali privatne poruke što zbog poboljšanja portala ne mogu otvoriti ni poslati PM.
Ako je baš nešto bitno , PM na konkurentskom portalu mi nije unaprijeđen , pa funkcionira.

Zadnja cijena u srijedu 2813kn a sada prvi na prodaji 2725kn. Ne razumijem zasto se opet stvara umjetna panika?

Svatko danas trguje na burzi ali rijetki ostaju psihicki zdravi!

Evo Simone za ovakav komentar ti dajem 100.

@ Simone:

Opet lupetas. ATPL je jedna od najtrasparentnijih firmi na hrvatskom trzistu, pogledaj samo njihove buletine.

Sto se tice dividende, ona stize. A i to da bi se trziste ustabililo, to mozes okaciti macku o rep. Pogledaj HT. A zanimljivo je da prigovore i jadikovke oko nestabilnosti cijene upucuje upravo covjek koji trejda sa ATPL. Valjda tako pridonosis stabilizaciji…

I da, naravno, ti da imas firmu ne bi koristio backdoor, odnosno isplacivao si nagrade putem dionica znajuci da LEGALNO mozes izbjeci porez. Ti bi, a tako i radis, platio porez makar i ne morao.

Uostalom, uvijek imas izbor, zaobidji takve firme i dionice. Nemoj trgovati s njima.

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje


Evo Simone za ovakav komentar ti dajem 100.

Hvala, ali Sakai me je odmah srezao s 1% [lol]

Svi kupuju ti prodaj - Svi prodaju ti kupuj

A netko treba za bubreg
2.640,00 6
2.649,99 5
2.650,00 40

2.729,00 25
2.729,95 8
2.730,00 24
2.749,00 19
2.749,99 9
2.750,00 25
2.770,00 9

Svi kupuju ti prodaj - Svi prodaju ti kupuj

Aj probaj nesto argumentirati, pa ces dobiti i 300 %.

Kolika je zarada po dionici prosle godine? Koliko je od toga odvojeno za dividendu?

Kako se krece cijena dionice sa najboljim dividendnim prinosom (u iducih nekoliko godina) HT?

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

Pa i poslije još jednog blistavog početka dana, naravno kad je pad u pitanju atpl ne prepušta primat nikome [thumbsup] mislim da možemo slobodno i bez ustezanja ustvrditi da je u omjeru poslovanja i kretanja cijene dionica atpl najgora na zse i suvereno potvrđuje taj primat iz dana u dan s lakoćom kako to samo istinski majstori svog zanata znaju [thumbsup] [thumbsup]

Ova dionica je ipak jako zahvalna za ulazak jer i 2112.g. će se netko ukrcati ispod 29xx i misliti kako ima dobar ulaz [lol] [lol] [lol]

Kupujem atpl po 21xx, požurite još samo danas sam široke ruke [thumbsup]

New Report

Close