ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 16.09.2024. u 19:23
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,57
1.117
23
48,60
49,40
-1,82%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Jako dobar post kolega Smootko evo od mene100%.

SAM PROTIV SVIH

Gero, youre my hero! 🙂

dobro vece,polako tonuo u san i nesto me trglo
pa ko je mogao dati Gospodinu Geronimu ocjenu 1 za objasnjenje cijene dionice
evo od mene 100tica i idem pajkiti
molio bih da se to vise ne desava jer zelim imati miran san,a Gospodin Geronimo je mozda i najbolje objasnio zakaj je cijena takva kakva jest
srdacno Vas pofuk

Evo možete pratiti coal index ovdje

http://bigcharts.marketwatch.com/industry/bigcharts-com/indchart.asp?bcind_ind=1771&bcind_sid=&bcind_o_symb=&indchart.x=32&indchart.y=7&bcind_period=1yr&bcind_compidx=aaaaa%3A0&bcind_comp=&bcind_compind=aaaaa%3A0

SAM PROTIV SVIH


@inverter

Poštovani,

Tema je ATPL a ne vaše viđenje tko je najveći druker svih vremena na forumu. Takve postove stavljajte na Bez cenzure – Općenito, kao i vaše projekcije na kojim razinama su razinama sljedeća iskrcavanja i tko će, osim vas, na tome zaraditi.


vjeko nisam prvi ni zadnji koji je to komentirao a znas da imam pravo zbog takvih nam burza i je u banani,veseli me da su vecina takvih provaljeni pa sad moraju pronac neke nove ovce za sisanje…svaka cast pojedincima ovdje koji nisu prodavali spekulantima jeftino,..pozdrav

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak


…pogotovo ako se uzme u obzir fazni pomak između ugovorenih i ostvarenih vozarina (zamjena starih ugovora novima). ….
….

Gore navedeno u punom jeku , pojačano činjenicom da će ovih dana (ili vrlo brzo) i novi kineski panamaxi dobiti prve ugovore.A ako znamo da smo u odnosu na prošlu godinu pošteđeni 2/3 troškova bareboata (kažu cca 60 mil kn) i da stari brodovi vjerojatno plove u odličnim kraćim TC-ima na pomolu nije polagano napredovanje , nego kvantni skok……

Zanimljiv je još jedan podatak baltic dry index na tjednoj razini prošli tjedan je ostao nepronijenjen, odnosno 0.05% se čak i povećao, a atlanska plovidba je pala 7.5%. Mislim da to sve govori o ulagačima u ovu dionicu koji u strahu prodavali po sistemu daj što daš, a ,mislim da će tako i danas bit. Neki fond će fino staviti 400 dionica na prodaju na recimo na negdje oko 2750 time srušiti cijenu a onda će fino skočiti staviti naloge ispod njega a on će fino kupovati. Tako to ide s dionicom u kojoj se broj dioničara svake godine eksponencijalno povećava. Ja se samo nadam da će pojaviti neki žešći strani fond i lijepo se nakupovati dionica na diskontu i time smanjiti broj ovakvih naivaca.



Jel netko pratio tko je izlazio od institucionalnih?

u zadnjem tjednu:
PBZ D.D. -1573
HPB D.D. -161

tjedan prije:
PBZ D.D. -1123
HPB D.D. +24
[/quote]
Zato i jesu padali na kraju proslog tjedna
[lol] [lol] [lol] [lol] [lol]

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

Događa se upravo ono što sam najavio netko stavi na ask 85 dionica na 2750 kuna a ostali se natječu tko će više spustiti ispod te cijene
[thumbsup] [thumbsup]

kad su se ovi digli kad su već u 9.30 stigli spustit na 2730….odma prvi idemo, al imam osjećaj da ćemo se prvi i odbit na neku poštenu razinu, možda od petka, ako ovih 500tinjak komada što će doć 10 sekundi prije otvaranja ne pokrenu opću histeriju.
a možda samo i navlače pa će pobjeć.

kako nebi nalog od 500 komada napravio opću histeriju. Kad stave nalog 100 na 2800 već s e u 2-3 minute pojave nalozi na 2730 kuna.

Ovaj na 2800 rascjepkao nalog pa sad spusta i dalje…
nebi se cudio da je sve isti prodavac.
pokusava stvoriti paniku….al mi znamo bolje…… [thumbsup]

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

New Report

Close