ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Sjecate se kolega kad sam se ja to prvi puta pitao u rujnu kad je cijena bila 3700 pa su mi se tu neki kreveljili sa spikama tipa "kaj te briga ko prodaje vidi kak se lupa po asku?"

Sjećam se, zato budimo realni, reko bi Kazo! I iskreni kad prodamo! Mislim, nitko ne treba prijavljivati kad je prodao ili kupio, ali nemojte drukati i prodavati, to je jadno!
Ali isto tako, sjećam se i nekih koji su pisali o peglanju i pripremi odijela za doček novogradnji a paralelno s time bili na prodaji! O tome govorim!

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!


Sjećam se, zato budimo realni, reko bi Kazo! I iskreni kad prodamo! Mislim, nitko ne treba prijavljivati kad je prodao ili kupio, ali nemojte drukati i prodavati, to je jadno!
Ali isto tako, sjećam se i nekih koji su pisali o peglanju i pripremi odijela za doček novogradnji a paralelno s time bili na prodaji! O tome govorim!

Nazalost, takvih ce uvijek biti. Bitno ih je prepoznati pa da znas kad krenu drukat i ovisno o drukanju da li je to buy ili sell signal


Kolegice Mateja, što se tiče držanja dionice s dobrim pokazateljima eto i u tomu se slažemo, po meni nema bolje firme od ATPL u Hrvatskoj a i šire, svaki dan živim s njom i to jako dobro znam! Ali sam htio reći da ne treba biti zaljubljen u dionicu i firmu, prošao sam to i dobrano osjetio kad je pala ispod 2k, pa se ta ljubav skoro pretvorila u mržnju! Zato bez sentimentalnosti!


I ja sam dobro osjetila kad je pala ispod 2k ali kako ja trenutno nemam vremena i živaca za trejdanje i hvatanje valova, rasporedila sam si portfelj po fundamentima i tako mi atpl zauzima največi dio portfelja…i mene jako smetaju neiskreni ljudi, koji drukaju na ovome forumu i moram priznati, da me veseli, kad ova tema padne na drugu ili četvrtu stranicu…inače nemam ja baš sentimentalnosti prema nijednoj dionici, pa ni prema atpl ali ulažem prema fundamentima…zaista imam osječaj da sam u velikoj manjini zadnje vrijeme, jer se večina ljudi odlučila za trejdanje ali isto tako imam osječaj, da se i zbog toga situacija na ovoj burzi neće baš tako lako smiriti…

[emo_cool]

Imam osjećaj da su svi su postali traderi. Apsolutno svi. Nisam ni ja iznimka. Jako je malo ljudi koji i dalje puše priče o držanju jer se osječaju kao magarci. Ova je činjenica indikativna.

Bottom line: svi smo od jesenas gibitnici, samo neki više neki manje, a neki su brokerima dali pravo malo bogatstvo…

Mislim da mnogi ne poznaju bit vlastitog investiranja! To je jedino što je indikativno.
Zbog čega bi se jedan investitor osjećao kao magarac ako je kupio ove dionice recimo krajem prošle ili početkom ove godine i povremeno je dokupljivao kad je smatrao da je vrijeme za to, a recimo odlučio je uložiti u njih s postavljenim targetom za godinu ili dvije u kojem bi trebao zaraditi ukupno 20,30 ili 40% više od uloženog?
I što zaista ako je netko pri tom kupio dionice po 2000kn i potom prodao nedavno za 3000kn (tj. zaradio 50%), usput prebacivši svoj zacrtani target i po vremenu i po visini zarađenog? To nije trejdanje, to je pametno investiranje. A ovo što većina očekuje je nerealna brza zarada u kratko vrijeme. Nitko nije kriv što je netko ulagao na 3500kn i što sada trenutno nije na 4000kn, kriv je samo onaj koji je bio dovoljno lakom da povjeruje kako će brzo zaraditi na ovom biznisu, a da se prije uloženog nije ni zapitao u šta je točno uložio, kako će se kretati cjelokupno tržište i o čemu će ovisiti eventualna buduća zarada!
Mislim da se previše počelo bagatelizirati o zaradi, a većina niti nema realne targete zarade (zarada od 100% u par mjeseci nije realan target). Trenutno koliko vidim ovdje vlada samo lakomost. A brodarski posao je zbog iznimno velike volatilnosti cijena (čemu svi svjedočimo) očito u skupini najrizičnijih. A velik rizik znači veliku neizvjesnost i veliku vjerojatnost da ćeš više zaraditi ili izgubiti od uloženog. Mamac za lakome, idealan za profit-makere. Zato ulažite pametno i smisleno, što je netko već i napomenuo, bez sentimenta i bez kukanja. Sve ima svoje zašto i zato, pa tako i ova volatilnost.
E sad ili jesi ili nisi igrač. Ako nisi i ne možeš ovo gledati, niti nositi se s tim, odmah sutra sve prodaj i uloži radije u HT i zadovolji se s 10% zarade godišnje od dividende.

I da, što se mene tiče, niti sam trejder, niti sam od jesenas u minusu (ni na ovoj dionici ni općenito)…
Pozdrav ulagačima.



ma samo da uvedu to šortanje i onda može i rasti i padati što se mene tiče

Nemoj si to zeljeti jer ces imati gubitasa sa postocima gubitka o kakvima se sad ni ne sanja.
[/quote]

a bit će i dobitaša sa postocima dobitka o kavima se sad ni ne sanja

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 




ma samo da uvedu to šortanje i onda može i rasti i padati što se mene tiče

Nemoj si to zeljeti jer ces imati gubitasa sa postocima gubitka o kakvima se sad ni ne sanja.
[/quote]

a bit će i dobitaša sa postocima dobitka o kavima se sad ni ne sanja

[/quote]

Takvih ce biti 10%. Do you feel lucky?



ma samo da uvedu to šortanje i onda može i rasti i padati što se mene tiče

Nemoj si to zeljeti jer ces imati gubitasa sa postocima gubitka o kakvima se sad ni ne sanja.
[/quote]
febo. Uvedu li shortanje i derivate, otic ce 90% ljudi. nes se imat s kim dopisivat … a ni trgovat [wink]

Ne dajte zlovencima more jer ode u 3pm: terminal, plinovod, petrokemija, janaf, polimeri, brodogradnja, poljoprivreda itd itd

čujte Jozo i Jazo ,

neda mi se sada vas uvjeravat hoće li biti gore ili bolje te za koga će zapravo bit bolje ili lošije ak uvedu opcijsko trgovanje, dovoljno je da vam kažem da svaka razvijena burza poznaje institut opcijske trgovine te će, kad je uvedu investitori imati više mogučnosti za zaradu, špekulaciju , naravno mogući gubitak, no imat će više prilike i za sigurnijim trgovanjem na način da se odmah u startu zadovolje sa niskim prinosima no ipak ih kao takve osiguraju na neki način. šortanje i ostale opcije zasigurno će poboljšati likvidnost dionica a tad će biti pravi mali rat između onih koji je budu rušili i onih koji je budu dizali.
ako želite da i dalje ZSE bude vukojebina od tržišta onda budite protiv uvođenja opcija, no sasvim je sigurno da bi to dovelo nove (pa i strane) investitore na burzu a to što bi neki tad otišli zanemarivo je.

puno pozdrava,
Vaš Febo

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 



Sjecate se kolega kad sam se ja to prvi puta pitao u rujnu kad je cijena bila 3700 pa su mi se tu neki kreveljili sa spikama tipa "kaj te briga ko prodaje vidi kak se lupa po asku?"

Sjećam se, zato budimo realni, reko bi Kazo! I iskreni kad prodamo! Mislim, nitko ne treba prijavljivati kad je prodao ili kupio, ali nemojte drukati i prodavati, to je jadno!
Ali isto tako, sjećam se i nekih koji su pisali o peglanju i pripremi odijela za doček novogradnji a paralelno s time bili na prodaji! O tome govorim!
[/quote]

Alien, sjecam se dobro tih dogadjaja, a da, sjecam se i tih odijela :D. Sto ces, imamo dugo pamcenje…

No dobro, kako kaze Alien, bitno je prepoznati histeriju na vrijeme. A ja sam ionako svima zainteresiranima ponudio i svoju TA. Dalje ionako ne bih, jer mi nije namjera ulaziti u spor sa bilo kime. Svoje sam rekao, ako sam pomogao i jednom Hlebincu, super!

E da Misko, samo trejdaj i vrti. Ti si valjda jedini koji to cini – svi su ostali investitori par excellance!.

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje


Vaš Febo

Poštovani gospodine Febo,

Ja ne znam nista o tome, no uvijek sam spreman ulagati u znanje.

sa stovanjem

sakai

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

Ajde sad, dajte mi jedinicu! Privremeno sam je prodao i malo ponovo kupio, a zbog toga ću kad se vrati na razinu na kojoj ćete vi biti na nuli, ja inkasirati nečiju godišnju plaću! I ako će vam biti lakše, evo zbog toga nemam muda!

Ajd Bog!
javascript:__doPostBack(‘ctl00$ctl00$TopLevelContent$ContentPlaceHolder1$PostList1$NewPost1$lbNewPost’,”)
Pošalji poruku

Samo da te podsjetim, ako si možda zaboravio…
Prije par mjeseci si se rugao onima koji su ti prodavali nemale količine po 3300, tako da kako se meni čini, moraš ti inkasirati još podosta nečijih mjesečnih plaća da bi bio na nuli.

Vidim, dobijaš stotice od nekih kolega za prodaju na 3100. Pa evo ti i jedna od mene, svaka čast.

Inerestantno mi je ,doduše, kako svi ovdje prodaju na samim vrhovima i kupuju na dnu. Živo me zanima tko su onda oni koji su prodavali silne milijune na 2200,2300,2400,2500,2600,2700,2800,2900,3000.
Ma ne…, to nije bio nitko od vas, vi ste svi prodali naravno na 3100.

Imam osjećaj da su svi su postali traderi. Apsolutno svi. Nisam ni ja iznimka. Jako je malo ljudi koji i dalje puše priče o držanju jer se osječaju kao magarci. Ova je činjenica indikativna.

Bottom line: svi smo od jesenas gibitnici, samo neki više neki manje, a neki su brokerima dali pravo malo bogatstvo…
[/quote]

1

Broj dioničara na dan 31.03.2008 7.586
Broj dioničara na dan 31.12.2007 5.916
Broj dioničara na dan 30.09.2007 3.881
Broj dioničara na dan 30.06.2007 3.622

Broj dioničara za 9 mjeseci se je povećao za 4914 ili cca 110%.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.


Sjećam se, zato budimo realni, reko bi Kazo! I iskreni kad prodamo! Mislim, nitko ne treba prijavljivati kad je prodao ili kupio, ali nemojte drukati i prodavati, to je jadno!
Ali isto tako, sjećam se i nekih koji su pisali o peglanju i pripremi odijela za doček novogradnji a paralelno s time bili na prodaji! O tome govorim!

Misko na ovom topicu ima grupa ljudi koja je malo dublje usla u segment brodara. Nema smisla da ih sada nabrajam jer bi mogao nekoga neopravdano izsostaviti. Ta grupa ljudi zaista svojim pisanjem moze uticati na odluke ulkagaca. Ulagaci su ih prepoznali kao kompetentne jer u vecini slucajeva barataju cinjenicama. Zar mislis da Mujo iz Siska moze doc na topic i u svom prvom postu napisati "ici ce to gore sigurno" i za sobom povuci investitore??? Forumase koje ja spominjem neces vidjeti sa takvim parolama. Naravno da svi mi pokusavamo podastrijeti relevantne cinjenice koje mogu biti ozbiljni pokazatelji buduceg rasta i time ojacati poziciju nase dionice. Mislim da je to legitimno i na korist svim posjetiteljima foruma.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

New Report

Close