ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Vjerujem i da njihov management radi dobar posao, mada im neki spočitavaju pretjeranu konzervativnost.

Smotko ne slazem se sa ovim gore. Po mom misljenju uprava radi izvrsno ali je daleko od konzervativnosti. Ja imam nesto losiji ulaz jer sam se bojao da su preinvestirani. Dugo sam u pomorstvu i nema euforije. Pomorstvo je ciklicka grana i da je ciklus okrenuo preklani koncem godine bilo bi tvrdo. Sada nakon ubiranja u ovoj bonanzi vise te opasnosti nema. Kristalna kugla ovo nije mogla predvidjeti prije par godina. Pa pogledajte malo spekulacije o 2009. Ima ih raznih ali ipak su sve to na kraju samo spekulacije a rezultate ce mo zbrajati koncem iduce godine. Konzervativnost krasi jednog drugog kojeg kad nazovem Managerom vrijedjam bransu.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"



Muškarci još drže ATPL, a dečkići su prodali i sad su u kešiću.
A samo prave muškarčine, kao što smo febo i ja, dokupljuju.
A za Mateju i još neke žene na ovom forumu , se može reći da imaju
puno veća "muda" od dečki.

Kupnja ili prodaja u pravo vrijeme nema veze s mudima, nego sa znanjem, inteligencijom, vještinom, iskustvom na burzi…i još s puno toga!
Na muda se pozivaju oni koji su pogriješili jer nisu dobro procijenili, još malo pa ćete počet govorit kako nisu domoljubi oni koji prodaju! Ovo me podsjeća na one dane kad je HT krenuo pa su svi govorili: ne damo fondovima ispod 500, 600, 700…

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti i samo na temelju pravih razloga sam je prodao na oko 3100 pa kupio dio na oko 2800 a za ostatak ćemo vidjeti u ponedjeljak i naredne dane! Čudi me da ovakav zicer nisu i ostali vidjeli!
Stoga, nemojte se pozivat na muda onda kad pogriješite u procjeni nego i dalje ulažite u znanje i držite se onoga: bez straha, pohlepe i sentimentalnosti!
Pa što sad ako niste dobro procijenili, da li zato treba pozivati na patriotizam prema dionici da je ne bi drugi prodavali i još više srušili cijenu?

Dajte, molim vas, takve gluposti pišete u zadnje vrijeme da su svi koji išta znaju odavno prestali pisati na ovoj temi! Pogledajte samo na MN forumu kakve se rasprave vode o ovoj dionici i o sektoru općenito? I ko tamo piše? Isti oni koji su pisali još 2005. godine! I zadovoljstvo je čitati što pišu jer se može jako puno naučiti! Znalci pišu o kvaliteti izgradnje brodova, cijeni motora, radnoj snazi, potražnji, troškovima prijevoza…i slično, a vi ovdje pišete o mudima?!

Ajde sad, dajte mi jedinicu! Privremeno sam je prodao i malo ponovo kupio, a zbog toga ću kad se vrati na razinu na kojoj ćete vi biti na nuli, ja inkasirati nečiju godišnju plaću! I ako će vam biti lakše, evo zbog toga nemam muda!

Ajd Bog!

[/quote]

Majko mila, skoro mi suze navrle na oči od ovakvog srcedrapateljnog nastupa.
Bogami sam pogodio u živac.
Vidim da puno ljudi na ovom forumu stvarno nemaju smisla za humor.
A ja mislio da se kolega Geronimo šali kad mi je rekao prije par dana da bolje da ne pišemo sarkastične i ironične komentare, jer pola ljudi ovdje uopće to ne razumije i misli da je to sve istina.
A što se tiče pisanja na ovom forumu, kolega Misko, ja sam ovdje pisao još dok tema Atlantska Plovidba nije ni postojala.
A kad je tema otvorena, počeo sam negdje na dvadesetoj stranici i dao svoj doprinos da ova dionica postane popularna na forumu.
Svi koji išta znaju su prestali pisati krajem prošle godine, uključujući i mene, jer je jednostavno količina gluposti koja je zavladala na ovom forumu prevršila svaku mjeru.
Kad nas se nekolicina vratila ovdje na forum prije mjesec dana i počela postati analize, podatke i mišljenja proglasili su nas drukerima.
Nisam primjetio da ste pohvalili bilo koga od kolega koji svakodnevno daju nove informacije.
Nisam primjetio da ste podijelili s nama neki podatak.
Što se tiče vaše prodaje na 3100, ja vam čestitam.
To je vaše pravo i stil.
Moj stil je nešto drugo.
Od mene bi brokeri ostali kruha gladni.
Nisam prodavao prije, niti ne mislim ubuduće.

Za kraj, da pojasnim da je moj post bio čista zahebancija i odsada ću , za one koji to ne mogu shvatiti,stavljati oznaku " Ironija" ispred posta, da im bude lakše za razumjeti.

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

Svi koji išta znaju su prestali pisati krajem prošle godine, uključujući i mene, jer je jednostavno količina gluposti koja je zavladala na ovom forumu prevršila svaku mjeru.

Bogme ja sam kad vise kad manje stalno prisutan. Kako ovo tvoje shvatiti (nisi stavio "ironija")? [angry]

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


Svi koji išta znaju su prestali pisati krajem prošle godine, uključujući i mene, jer je jednostavno količina gluposti koja je zavladala na ovom forumu prevršila svaku mjeru.

Bogme ja sam kad vise kad manje stalno prisutan. Kako ovo tvoje shvatiti (nisi stavio "ironija")? [angry]
[/quote]

Kolega vi ste ionako van svih kategorija.U dobrom smislu.
A mislio sam reći da smo većina nas drastično smanjili pisanje, a sjećam se da ste i vi onda rekli ovdje na forumu da ćete smanjiti pisanje a bogami tako je i bilo.
Sjećate se?

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE



Muškarci još drže ATPL, a dečkići su prodali i sad su u kešiću.
A samo prave muškarčine, kao što smo febo i ja, dokupljuju.
A za Mateju i još neke žene na ovom forumu , se može reći da imaju
puno veća "muda" od dečki.

Kupnja ili prodaja u pravo vrijeme nema veze s mudima, nego sa znanjem, inteligencijom, vještinom, iskustvom na burzi…i još s puno toga!
Na muda se pozivaju oni koji su pogriješili jer nisu dobro procijenili, još malo pa ćete počet govorit kako nisu domoljubi oni koji prodaju! Ovo me podsjeća na one dane kad je HT krenuo pa su svi govorili: ne damo fondovima ispod 500, 600, 700…

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti i samo na temelju pravih razloga sam je prodao na oko 3100 pa kupio dio na oko 2800 a za ostatak ćemo vidjeti u ponedjeljak i naredne dane! Čudi me da ovakav zicer nisu i ostali vidjeli!
Stoga, nemojte se pozivat na muda onda kad pogriješite u procjeni nego i dalje ulažite u znanje i držite se onoga: bez straha, pohlepe i sentimentalnosti!
Pa što sad ako niste dobro procijenili, da li zato treba pozivati na patriotizam prema dionici da je ne bi drugi prodavali i još više srušili cijenu?

Dajte, molim vas, takve gluposti pišete u zadnje vrijeme da su svi koji išta znaju odavno prestali pisati na ovoj temi! Pogledajte samo na MN forumu kakve se rasprave vode o ovoj dionici i o sektoru općenito? I ko tamo piše? Isti oni koji su pisali još 2005. godine! I zadovoljstvo je čitati što pišu jer se može jako puno naučiti! Znalci pišu o kvaliteti izgradnje brodova, cijeni motora, radnoj snazi, potražnji, troškovima prijevoza…i slično, a vi ovdje pišete o mudima?!

Ajde sad, dajte mi jedinicu! Privremeno sam je prodao i malo ponovo kupio, a zbog toga ću kad se vrati na razinu na kojoj ćete vi biti na nuli, ja inkasirati nečiju godišnju plaću! I ako će vam biti lakše, evo zbog toga nemam muda!

Ajd Bog!

[/quote]
Stvarno kupnja i prodaja neke dionice ovisi o svakome posebno…čestitke ako ste predvidili ovakav zicer, jer moje mišljenje je, da na našoj burzi ipak ne postoje ziceri…ovaj put ste bili u pravu ali isto tako bi mogli i pogriješiti. Ja vam nikako ne osporavam vaš način zarade na dionicama ali vaš ton sa kime ste napisali svoj post me je zasmetao, iako moram priznati, da volim pročitati vaše mišljenje. Zaista ne razumijem zašto neko, ko se je odlučio da će držati dionicu sa dobrim pokazateljima to ne smije reči i po vašem mišljenju je patriot do te dionice…moje mišljenje je, da ako vjerujem u neku dionicu za koju vjerujem da će bit u budučnosti ona prava, da je držim i da se ipak ne igram sa njom…previše puta mi se je već dogodilo, da bi vidjela zicer ali sam ipak na kraju popu….ako nekome trejdanje ne odgovara, mislim da ima isto pravo da to kaže, kao što kaže neko da je trejdao i zaslužio godišnju plaču…ja volim noću mirno spavati jer vjerujem u atpl…

[emo_cool]

Ajde sad, dajte mi jedinicu! Privremeno sam je prodao i malo ponovo kupio, a zbog toga ću kad se vrati na razinu na kojoj ćete vi biti na nuli, ja inkasirati nečiju godišnju plaću! I ako će vam biti lakše, evo zbog toga nemam muda!

Ajd Bog!

Samo da te podsjetim, ako si možda zaboravio…
Prije par mjeseci si se rugao onima koji su ti prodavali nemale količine po 3300, tako da kako se meni čini, moraš ti inkasirati još podosta nečijih mjesečnih plaća da bi bio na nuli.

Vidim, dobijaš stotice od nekih kolega za prodaju na 3100. Pa evo ti i jedna od mene, svaka čast.

Inerestantno mi je ,doduše, kako svi ovdje prodaju na samim vrhovima i kupuju na dnu. Živo me zanima tko su onda oni koji su prodavali silne milijune na 2200,2300,2400,2500,2600,2700,2800,2900,3000.
Ma ne…, to nije bio nitko od vas, vi ste svi prodali naravno na 3100.

Imam osjećaj da su svi su postali traderi. Apsolutno svi. Nisam ni ja iznimka. Jako je malo ljudi koji i dalje puše priče o držanju jer se osječaju kao magarci. Ova je činjenica indikativna.

Bottom line: svi smo od jesenas gibitnici, samo neki više neki manje, a neki su brokerima dali pravo malo bogatstvo…

I'LL BE BACK


Pošto svi gledaju Drys-e treba spomenuti kronologiju zadnjih 10 dana.
1. Kada su Drys-i bili na 90$ te otišli na 110 – 115$ institucionalni su posjedovali 25% Drys-a.
2.BG Cantor je povisio target sa 115$ na 125$
3. Skočila je nafta – te su strani novinari "napali" sektor transporta – za brodare deplasirano
4. Povećana kupunj put opcija – cijena pada oštro
4a. BDI pada – sa 11700 na 11400 (ok desetnine ne računam) – hmm BDI je iznad 9000, fantastično
5. Kupuju se call opcije na 80-82$
6. Institucionalni imaju 37% i rade support na 88 – 90$ – tehnički jučer prikaz "južne" sjene i stvaranje hammera na kraju dana – smart money?
Fmr Corp – kupio najviše, Rainier Investment Management Inc – prodao najviše te izašao.
Još prodaje – Renaissance Technologies Corp – od većih (sitno ali želim im što brži izlazak, mislim da su zadnje podatke krivo obradili)

Zaboravio si na Fidelity.
15.05. na oko 106 je upucao 200 milja dolara…

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

ma samo da uvedu to šortanje i onda može i rasti i padati što se mene tiče

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


ma samo da uvedu to šortanje i onda može i rasti i padati što se mene tiče

Nemoj si to zeljeti jer ces imati gubitasa sa postocima gubitka o kakvima se sad ni ne sanja.


Kolega vi ste ionako van svih kategorija.U dobrom smislu.
A mislio sam reći da smo većina nas drastično smanjili pisanje, a sjećam se da ste i vi onda rekli ovdje na forumu da ćete smanjiti pisanje a bogami tako je i bilo.
Sjećate se?

Istina je da sam se prestao boriti sa vjetrenjacama kad je pad trzista povukao brodare iako su dobro brodili i reducirao pisanje. Nisam nikad prestao jer mi je pisanje na forumu postao hobi, uspostavio sam direktan kontakt sa vise kompetentnih forumasa a ujedno ucim o podrucjima gdje nisam doma. Kako je pomorsko trziste vrlo zivahan organizam uvjek ima nesto novo za kazati, komentirati.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


Vidim da ste neki totalno krivo shvatili moj post, bio je upućen drukerima koji paralelno s time što drukaju prema gore i prodaju, ali naravno to ne govore! Iako je sve manje naivaca na burzi, ali još uvijek ih je previše na ovoj temi koji kupuju na temelju komentara cijenjenih kolega, pogotovo onih čiji se broj postova multiplicira zajedno s cijenom dionice!
I zato bi bilo lijepo da ponekad netko i prizna kad je prodao, a ne samo da svi viču da kupuju a ustvari prodaju! Jer nakon rasta od skoro 60% u samo mjesec dana, zar bismo svi trebali vjerovati da nitko nije prodavao?! Izgleda da se ljudi boje priznati kad su prodali, jer ih odmah ovdje popljuju! (Sjećam se komentara kolegi wunderu kad je priznao da je iskrcao 550 komada oko Nove godine)

I samo mala pomoć kolegi guverneru, prve su kupljene po dvoznamenkastoj cifri još prošlog tisućljeća i izvan burze, ako će vam to pomoći kod računanja mojeg prosjeka ulaska!
Ali na kraju, izgleda da imamo slične zaključke, i mene zanima ko je iskrcao tolike količine, a nitko ne prodaje! Ružno je zbog nekih niskih pobuda pisati laži i drukati da bi se bolje iskrcali, to je ono što mene smeta!

Kolegice Mateja, što se tiče držanja dionice s dobrim pokazateljima eto i u tomu se slažemo, po meni nema bolje firme od ATPL u Hrvatskoj a i šire, svaki dan živim s njom i to jako dobro znam! Ali sam htio reći da ne treba biti zaljubljen u dionicu i firmu, prošao sam to i dobrano osjetio kad je pala ispod 2k, pa se ta ljubav skoro pretvorila u mržnju! Zato bez sentimentalnosti!

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!


Ali na kraju, izgleda da imamo slične zaključke, i mene zanima ko je iskrcao tolike količine, a nitko ne prodaje!

Sjecate se kolega kad sam se ja to prvi puta pitao u rujnu kad je cijena bila 3700 pa su mi se tu neki kreveljili sa spikama tipa "kaj te briga ko prodaje vidi kak se lupa po asku?"

Inace, da ne bi bilo zabune, trenutno nemam niti jednu ATPL; zadnje sam bio kupovao na 2000-2200 i prodavao na 2700-2800 sto je bilo prije pada crobexa na 3200. Ovaj val sam propustio jer sam bio u bolnici a kad sam izasao iz bolnice cijena je bila oko 2800 i zbog gapa u pracenju trgovanja bilo me trta ulaziti na tim cijenama. No, ova dionica mi je uvijek top priority.

New Report

Close