ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Dijagnoza ti je apsolutno tacna-"nema nikakvog razloga". I onda jos dodaj da dionica koja je imala 1Q ubilo padne znacajno vise u % od dionice koja je u Q1 iskazala gubitak (JDPL). I da bi nonsens bio veci obe privredjuju u istoj grani na istom trzistu. [angry] Kazem vam, zakon krda.

Evo, post koji sam morao ocijeniti 100-tkom.
Definitivno je atlantska nebrojeno puta dosad dokazala da je jedna od najboljih tvrtki ali nažalost i jedna od najgorih dionica na ZSE.
Kad priušćuje toliko šokova zbog volatilne cijene onda bi barem trebala isplaćivati solidnu dividendu. Ovako, ili trejdaj ili izađi. Ja sam izabrao ovo drugo.

Puno sreće svima!
Adio [smiley]

U svemu se slažem s tobom ali mi ipak nije drago kada dionica mi izgubi 300 kuna na vrijednosti u 3 dana a da za to nema ama baš nikakvog razloga.
[/quote]

Evo još nekoliko razloga zašto će atpl i u ponedjeljak nastaviti s padom, trend je opći i ne samo kod brodara i ne samo kod nas na žalost:

DRYS 4:00PM ET 90.05 Down 2.08 Down 2.25% 7,189,701 Chart, Messages, Key Stats, More
DSX 4:01PM ET 33.69 Down 0.32 Down 0.94% 2,447,970 Chart, Messages, Key Stats, More
EGLE 4:00PM ET 32.30 Up 0.26 Up 0.81% 1,085,849 Chart, Messages, Key Stats, More
ESEA 3:59PM ET 15.71 Down 0.10 Down 0.63% 251,088 Chart, Messages, Key Stats, More
EXM 4:01PM ET 47.86 Down 2.64 Down 5.23% 2,088,717 Chart, Messages, Key Stats, More
GNK 4:02PM ET 67.25 Down 2.00 Down 2.89% 2,457,419 Chart, Messages, Key Stats, More
NM 4:00PM ET 12.89 Down 0.19 Down 1.45% 1,071,530 Chart, Messages, Key Stats, More
QMAR Apr 15 24.29 0.00 0.00% 0 Chart, Messages, , More
TBSI 4:00PM ET 45.92 Down 1.57 Down 3.31% 1,451,000 Chart, Mess Stats, More

^DJA DOW JONES COMPOSITE INDEX 4,394.99 4:06pm ET Down 69.55 (1.56%) Components, Chart, More
^DJI DOW JONES INDUSTRIAL AVERAGE IN 12,479.63 4:03pm ET Down 145.99 (1.16%) Components, Chart, More
^DJT DOW JONES TRANSPORTATION AVERAG 5,145.14 4:04pm ET Down 100.56 (1.92%) Components, Chart, More
^DJU Dow Jones Utility Average 514.61 4:06pm ET Down 10.01 (1.91%)

^ATX ATX 4,371.47 11:35AM ET Down 51.00 (1.15%) Components, Chart, More
^BFX BEL-20 3,671.92 12:07PM ET Down 73.46 (1.96%) Chart, More
^FCHI CAC 40 4,933.77 12:21PM ET Down 94.97 (1.89%) Chart, More
^GDAXI DAX 6,944.05 11:45AM ET Down 126.28 (1.79%) Chart, More
^AEX AEX General 478.39 12:08PM ET Down 7.22 (1.49%) Chart, More
^OSEAX OSE All Share 596.27 10:28AM ET Down 7.71 (1.28%) Components, Chart, More
^MIBTEL MIBTel 25,374.00 11:40AM ET Down 282.00 (1.10%) Components, Chart, More
^IXX ISE National-100 91.34 4:16PM ET Down 1.20 (1.30%) Chart, More
^SMSI Madrid General 1,459.23 11:40AM ET Down 27.42 (1.84%) Components, Chart, More
^OMXSPI Stockholm General 322.20 11:44AM ET Down 6.34 (1.93%) Chart, More
^SSMI Swiss Market 7,459.94 11:30AM ET Down 118.09 (1.56%) Chart, More
^FTSE FTSE 100 6,087.30 11:35AM ET Down 94.30 (1.53%)

To je popis nekoliko relevantnih svjetskih brodara, američkih i evropskih indexa na današnji dan, apsolutno svi su down, evo još i malo analize:

Na žalost bilo bi potrebno malo čudo da već u ponedjeljak krenemo gore, puno je veća vjerojatnost u nastavak pada, sve ide tome u prilog.
Ali činjenica je isto tako da je trgovina na burzi čudna i osjetljiva zvjerka koja brzo mijenja raspoloženja i koliko god je evidentno je da će atpl i ne samo ona idući radni dan krenuti s minusom, a dali će ga tako i završiti to je već druga priča…, a možda i nije

[wink]

Upravo tako – na normalnim burzama se kažnjavaju lošiji poslovni rezultati kao što je kod JDPL slučaj (mada se o tome da raspravljat ali nitko ne može poreći da ATPL ima daleko bolji 1Q od JDPL kako god okreneš). Kod nas je očito slučaj da se gleda ATH i koliko je trenutno dionica od njega. Od lošijih izvještaja za 1Q poput ptkm, igh, te horde građevinaca nigdje se izvješće nije kaznilo. Fundamenti imaju možda 20% težine u određivanju, a ostalo je efekt krda. Nisam neki stručnjak, ali ATPL mi se uspoređujući ostale svjetske brodare čini kao bagatela.
[/quote]

[thumbsup]U potpunosti se slažem.
No ima ova dionica jedan plus, vjerovao ili ne zaista se može predvidjeti kretanje i analize, ja ih zadnjih dana lijepim po postu, tako da se da kratkoročno nešto ubosti. Dugoročno gledajući takođe mislim da je ova dionica dobro ulaganje ali pratiti ju u tjednim intervalima može potpuno izludjeti čovjeka jer na zse jedini zakon je zakon krda i tko gleda isključivo fundamente riskira da putem pogubi razum [proud]



Dijagnoza ti je apsolutno tacna-"nema nikakvog razloga". I onda jos dodaj da dionica koja je imala 1Q ubilo padne znacajno vise u % od dionice koja je u Q1 iskazala gubitak (JDPL). I da bi nonsens bio veci obe privredjuju u istoj grani na istom trzistu. [angry] Kazem vam, zakon krda.

Evo, post koji sam morao ocijeniti 100-tkom.
Definitivno je atlantska nebrojeno puta dosad dokazala da je jedna od najboljih tvrtki ali nažalost i jedna od najgorih dionica na ZSE.
Kad priušćuje toliko šokova zbog volatilne cijene onda bi barem trebala isplaćivati solidnu dividendu. Ovako, ili trejdaj ili izađi. Ja sam izabrao ovo drugo.

Puno sreće svima!
Adio [smiley]
[/quote]

Svak je kovac svoje srece pa nek ti je sretan put. Ja jos nemam namjeru vani. Vrijeme sve stavlja na svoje mjesto. Nije zaludu u zadnje vrijeme protrgovano desetcima tisuca dionica.

Na ZSE ima toliko manipulacije da ces vjerovatno imati iste probleme sa dionicom u koju udjes nakon Atlanske. Jednom je jedan forumas napisao da se u samoposluzi uvjek naj sporije krece tvoj red. Prebacis se u drugi i opet se tvoj krece naj sporije. Pomorstvo je barem transparentno. Postoji slavni BDI, analize svjetskih eksperata na internetu, lako je doci do vozarina. Sve to ne mogu kazati za nase kopnene uzdanice koje posluju na Balkanskom trzistu.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"



Dijagnoza ti je apsolutno tacna-"nema nikakvog razloga". I onda jos dodaj da dionica koja je imala 1Q ubilo padne znacajno vise u % od dionice koja je u Q1 iskazala gubitak (JDPL). I da bi nonsens bio veci obe privredjuju u istoj grani na istom trzistu. [angry] Kazem vam, zakon krda.

Evo, post koji sam morao ocijeniti 100-tkom.
Definitivno je atlantska nebrojeno puta dosad dokazala da je jedna od najboljih tvrtki ali nažalost i jedna od najgorih dionica na ZSE.
Kad priušćuje toliko šokova zbog volatilne cijene onda bi barem trebala isplaćivati solidnu dividendu. Ovako, ili trejdaj ili izađi. Ja sam izabrao ovo drugo.

Puno sreće svima!
Adio [smiley]
[/quote]

Slažem se samo ja sam izabrao ovo prvo. Predvidiva je u svojoj nezahvalnosti [lol]

Techman, sve stoji što pišeš. Kod nas je puno problema s transaparentnošću općenito, pa tako i na burzi. Znam da ATPL nema veze sa HR osim što se u njoj nalazi i izlistana je na RH burzi, nažalost. I to je dovoljno da bude ovako podcijenjena i, da ne velim, ponižena. Jadno je gledat što se događa s ovom dionicom, a još je teže trpiti udarce zbog toga. Gledati dugoročno? Pa što očekivati od budućnosti kad danas cijelo brodarsko tržište obara rekorde a mi se koprcamo u glibu na 0,6 NAV-a? Ne, ne vjerujem da će u bližoj budućnosti ovdje sjati sunce. Vjerojatno neće ni u jednoj ZSE dionici.


SINO-GLOBAL SHIPPING
Up 7.47 (53.43%)
Vaš link
Svi uzimaju negativne brodare zakaj se mi nebi ravnali po ovom brodaru [lol]

Pa to je taj.



SINO-GLOBAL SHIPPING
Up 7.47 (53.43%)
Vaš link
Svi uzimaju negativne brodare zakaj se mi nebi ravnali po ovom brodaru [lol]

Pa to je taj.
[/quote]

Daj mise 99 informiraj se malo, Sino je u dva dana odradio rast od nekih 100 %, a čovjek je ovo postao jučer kad je rastao nekih 35 – 40 %.

Pomorstvo je barem transparentno. Postoji slavni BDI, analize svjetskih eksperata na internetu, lako je doci do vozarina. Sve to ne mogu kazati za nase kopnene uzdanice koje posluju na Balkanskom trzistu.

Tecman za ovo sam ti dao stotku, upravo jedan od razloga što se na zse gotovo isključivo držim brodara.




SINO-GLOBAL SHIPPING
Up 7.47 (53.43%)
Vaš link
Svi uzimaju negativne brodare zakaj se mi nebi ravnali po ovom brodaru [lol]

Pa to je taj.
[/quote]

Daj mise 99 informiraj se malo, Sino je u dva dana odradio rast od nekih 100 %, a čovjek je ovo postao jučer kad je rastao nekih 35 – 40 %.

Pomorstvo je barem transparentno. Postoji slavni BDI, analize svjetskih eksperata na internetu, lako je doci do vozarina. Sve to ne mogu kazati za nase kopnene uzdanice koje posluju na Balkanskom trzistu.

Tecman za ovo sam ti dao stotku, upravo jedan od razloga što se na zse gotovo isključivo držim brodara.

[/quote]
P vidim piše da je rastao 53,43%, ali radi se o istom brodaru. A sada pada 15% pa je po onome "da nije žalosno bilo bi smješno". A što se tiće pada ili rasta za sada mi je svejedno. Nemam ATPL za sada.

"Three Reasons to Bet on the Shipping Sector"

Ako netko slučajno nije pročitao… [thumbsup]

Bolje živjeti 100 godina kao milijunaš nego 7 dana u bijedi.

Normalna reakcija tržišta. Barem za mene.

Zamisli sebe, kupiš prvi dan trgovanje te dionicu istu za 10-12 dolara, i na kraju dan si opet u plusu nekih 20-30 %, dok sve ostale dionice na tržištu idu strmoglavo dole. Drugi dan ti dionica odradi još nekih 50-60 %, a tržište je opet loše. Treći dan ti dionica odradi još 20 % i dođe do 27 dolara i krene prema dole kao i sve ostale dionice na tržištu, koje zadnja dva dana nisu rasle već strmoglavo padale.

Normalno je da ćeš kapitalizirat, izaći sa 50 ili 100 % dobitka i još imaš priliku ući u neku drugu dionicu koja ti se sada nudi po prihvatljivim cijenam.

A kad bi se ATPL tamo izlista, iako smo mali, mislim da bi imali manje, više, istu priču.

Nažalost, još uvijek smo izlistani u močvari kako kaže Techman.

dobro vece
vec duze vrijeme pratim sa zadovoljstvom vase debate na ovoj stranici i moram priznati da bi se sa dosta likova mogao poistvojetiti.buduci da moje znaje iz podrucja dionica se moze svesti hm ,barem si ja utvaram na pozitivnu nulu ove debate pratim vise iz radoznalosti kao mali dionicar.pratim ovu stranicu vise da vidim kako ljudi dišu pa bih molio da mi neko od cijenjenih kolega moze reci da li imam dobar dojam da na ovoj dionici opet slijedi kockarsko doba
unaprijed hvala
srdacno vaš
pofuk

New Report

Close