ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

vlad1111, 22.05.2008. u 18:17
=Alien[/b]]




sve ide PARALELNO!

samo tko će na kraju platiti račun???!!


Ovi sto se voze autima, kamionima, avionima itd…
[/quote]

Ne bi islo. Oni ce dici svoje cijene, pa cemo na kraju racun platiti svi mi kao i svaki puta do sada jer rast cijena energenata pogadja sve lancanom reakcijom.
[/quote]
Tako je … mislio sam naglasiti kako ce shipping zauvijek ostati najjeftiniji oblik prijevoza robe
[/quote]

Nece ni to. Jednog dana ce izmislit teleportiranje pa ce sav ovaj transport koji danas poznamo postati history [wink]
[/quote]

alien-teleportiranje
že normal.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

Još jedna nova vijest, a naročito za one nevjerne Tome, koji mene i još neke kolege optužuju da širimo optimizam i postamo netočne podatke.
Pa, evo,nove vijesti govore o brojki od 29 novogradnji koje su naručene ovaj tjedan,
od kojih su 18 bulkeri.
To je fantastična brojka koja dovoljno govori o povjerenju u brodarsko tržište.
U privitku imate dokazni materijal, a u njemu stoji i podatak da imamo hrvatskog kupca handy-a
od 30 dwt iz 1983 pod imenom Kuiseb.
Pozdrav

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

DRYS je u minusu skoro 10%!!!

[bye]

Even if it's free, you can always buy it cheaper.

Veselim se što ću se ovih dana, kako sada stoje stvari lokalno i globalno, opet vratit među vas, u dionicu petoljetke.
Iskreno, nisam slutio da bi to moglo biti tako brzo… [thumbsup]

hate red



Beta, kažeš? Da je bar ove godine beta bila 20 bilo bi mi još draže.

Beta 20?! [lol]
[/quote]

Priznajem da se ne razumijem u izračun bete, znam da je ona mjera rizika koja uspoređuje kretanje dionice sa kretanjem cijelog tržišta, odnosno tržišnog indeksa i to mi je zasad dovoljno. Ali poanta nije ni bila u broju 20, već u distanciranju od Crobex-a, što vjerujem da si shvatio, al eto..

Nadao sam se da se ATPL neće kretati poput cijelog tržišta, žargonom bete govoreći, da će beta biti čak i negativna, svojevrsno utočište u ovom razdoblju s obzirom da poslovanje bulkera trenutno jako malo ovisi o Americi kao odredištu, a imaju dovoljno jaku pregovaračku snagu da mogu prevaliti inflatorni porast troškova na kupce, te im profit nije ugrožen, naprotiv raste.

Gledano unazad s ove pozicije ispao sam naivan nadajući se da ATPL neće (toliko) pasti, ali opet gledano od početka godine uz ß=1 (Crobex) današnji povrat iznosi -23%, dok s ATPL iznosi -15%. Gledano od ATH Crobex je -26%, a ATPL -21,5%.. Kao što rekoh, ne razumijem se u točan način izračuna ß, ali ako ćemo se našalit.. samo po ovim podacima gledano ispada da je ATPL ß<1, što znači da je manje rizična od Crobexa, hehe. [tongue]

E da mi je znati kako bi se ATPL kretala da nije bilo onog torpediranja BDI-a na početku godine, a koje nije bilo uzrokovano američkom krizom ni padom potražnje, već poremećajima u ponudi željezne rude i ugljena, a kasnije i godišnjim pregovorima. Baš šteta šta se to podudarilo s američkom krizom.. trebo sam kupit Belišće [cry]

napokon da sam jednom dobro prodo! [lol]


Veselim se što ću se ovih dana, kako sada stoje stvari lokalno i globalno, opet vratit među vas, u dionicu petoljetke.
Iskreno, nisam slutio da bi to moglo biti tako brzo… [thumbsup]

Nisi jedini [wink]


…..

Nece ni to. Jednog dana ce izmislit teleportiranje pa ce sav ovaj transport koji danas poznamo postati history [wink]

Za jednog Aliena jako si staromodan.. na TA očit je trend koji nas vodi prema materijalizaciji misli.. Zamišljeno – učinjeno. Jedino što me brine, može li se to i dematerijalizirati? Ako ne može, začas pun svijet svakakvog smeća, a ako može, ostadoše teenageri bez roditelja [undecid]

Ljepo sam napisao da ocekujem korekciju na BDI i nakon toga rast i napad na 13000 bodova.

SAM PROTIV SVIH



Baltic Exchange Dry Index 11648 DOWN 123
BCI Baltic Exchange Capesize Index 18051 DOWN 77
BPI Baltic Exchange Panamax Index 10866 DOWN 381
BSI Baltic Exchange Supramax Index 6743 UP 34
BHSI Baltic Exchange Handysize Index 3407 UP 10

Baš zanimljivo da ti objavljuješ ovakvu vijest.
[/quote]

Prijasnji post je odgovor na tvoj ovaj.A sto bi trebali skrivati kada padne?

SAM PROTIV SVIH

@ Nagus

S obzirom koliko je narastao u zadnji mjesec dana to i nije cudno. Naravno nitko nije sretan da mu dionica ide dolje. Vec sam pisao o anomaliji koja se dosta puta desavala a to je da je rast DRYS obrnuto proporcionalan kretanju NASDAQ. Danas NASDAQ u zeleno a DRYS se crveni. Ostalo je 2.5 sata trgovanja pa ce mo vidjeti finalni rezultat. Trenutno je -8.5%.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

S padom Drys i Bdi javili se odmah petokolonaši..
Svi bi opet Atpl po 2500
Neće moći ovaj puta!!!

New Report

Close