ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 17:23
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,05
45.458
946
47,60
48,80
-2,06%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Kolega Mrzljak ne dajte se vi smesti, ali da vas pitam kakve veze imaju kontejnerski brodovi sa Atlantskom plovidbom?

Zar neki brodovi Atlanske plovidbe ne mogu prevoziti i kontejnere?

All shipping lanes lead to China.

Gern geschehen, Herr Ententinis. Keine Ursache! [smiley2]
Wissen Sie, dass habe ich mir gedacht, dass Sie der deutschen Sprache mächtig sind. [smiley2] (…und noch manches Miglied dieses Thema…). Vielleicht könnten wir ein internationales Forum gründen, wo wir die österreichischen und deutschen Investoren dazu bewegen würden, in Atlanska plovidba zu investieren. Oder z. B. ein IPO / SPO für ATPL in Deutschland veranstalten? Da liegt das Geld !!! [smiley2]

P.S.
Und was die Eigennützigkeit betrifft, ein Professor von mir sagte einmal:
“Die wahren Egoisten – kooperieren!
[smiley2]

P.P.S. Možda da se ipak prebacimo na domaći jezični izražaj dok nas ne izbace s foruma [smiley2]…u svakom slučaju, dobro nam ponekad dođe baciti pogled i na to što rade i kako razmišljaju njemački brodari i tržište, kao što su kolega Techman i neki drugi več činili…


ententinis: ” Kolega Mrzljak ne dajte se vi smesti, ali da vas pitam kakve veze imaju kontejnerski brodovi sa Atlantskom plovidbom? ” Zar neki brodovi Atlanske plovidbe ne mogu prevoziti i kontejnere?

Atlantska Plovidba ne posjeduje kontejnerske brodove.
Što se tiče toga da li neki od njihovih brodova teoretski mogu prevoziti kontejnere vjerujem da mislite na heavy lift brodove u vlasništvu Atlantske.
Mislite zato što imaju vlastite dizalice?
Koliko ja znam nikad nisu korišteni za kontejnerski prijevoz jer bi uostalom morali proći i određene modifikacije za to.
Pošto Atlantska ima dugogodišnje ugovore sa Exxon-om vjerujem da se ovi brodovi koriste uglavnom za prijevoz specijalnih tereta korištenih za potrebe eksploatacije nafte.
Ako netko ima neki insider info u vezi toga volio bih ga čuti.
Pozdrav

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE


Gern geschehen, Herr Ententinis. Keine Ursache! [smiley2] Wissen Sie, dass habe ich mir gedacht, dass Sie der deutschen Sprache mächtig sind. [smiley2] (…und noch manches Miglied dieses Thema…). Vielleicht könnten wir ein internationales Forum gründen, wo wir die österreichischen und deutschen Investoren dazu bewegen würden, in Atlanska plovidba zu investieren. Oder z. B. ein IPO / SPO für ATPL in Deutschland veranstalten? Da liegt das Geld !!! [smiley2] P.S. Und was die Eigennützigkeit betrifft, ein Professor von mir sagte einmal: “Die wahren Egoisten – kooperieren! [smiley2] P.P.S. Možda da se ipak prebacimo na domaći jezični izražaj dok nas ne izbace s foruma [smiley2]…u svakom slučaju, dobro nam ponekad dođe baciti pogled i na to što rade i kako razmišljaju njemački brodari i tržište, kao što su kolega Techman i neki drugi več činili…

Kolega Strawinsky nam je demonstrirao upravo maestralno poznavanje njemačkog jezika,
tako da sad znamo koga ćemo maltretirati kad nam zatreba pomoć oko prijevoda.
[smiley1]
Ja se ne mogu pohvaliti ni približnim znanjem, ali u osam godina učenja njemačkog u školi
ipak se nešto i naučilo.
Što se tiče Vašeg prijedloga Herr Strawinsky, o internacionalnom forumu gdje bi upoznali njemačke i austrijske investitore sa Atlantskom plovidbom te možda i upriličili kakav SPO ili IPO,
ja sam uvijek za.
A znam da bi naišli na ogroman odaziv.
Ulaganje u brodarski sektor je hit u svijetu, a evo izgleda da i mi Hrvati nismo imuni na trendove.
Pozdrav

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE


Sad znamo koga ćemo maltretirati kad nam zatreba pomoć oko prijevoda. [smiley1]

[smiley2] Haha, vražji ste, kolega Ententinis, vražji, teško mogu zamisliti da Vas itko može preveslati. [smiley2]
Što se tiče pomoći oko prijevoda, naravno, učinit ću sve što je u mojoj moći. Pogotovo ako je u interesu boljeg funkcioniranja ovog foruma i novih saznanja u vezi poslovanja brodara.


Zar neki brodovi Atlanske plovidbe ne mogu prevoziti i kontejnere?

Naravno da mogu samo je pitanje kolika bi bila cijena transporta a da ATPL i nesto zaradi. Nije realno.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


Možda da se ipak prebacimo na domaći jezični izražaj dok nas ne izbace s foruma [smiley2]…u svakom slučaju, dobro nam ponekad dođe baciti pogled i na to što rade i kako razmišljaju njemački brodari i tržište, kao što su kolega Techman i neki drugi več činili…

Zaboga ne prekidati. Sutra sam u Hamburgu i reklamirati cu vas kod mojih iz komerciale. Mogli bi sta i nauciti.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


Gern geschehen, Herr Ententinis. Keine Ursache! [smiley2] Wissen Sie, dass habe ich mir gedacht, dass Sie der deutschen Sprache mächtig sind. [smiley2] (…und noch manches Miglied dieses Thema…). Vielleicht könnten wir ein internationales Forum gründen, wo wir die österreichischen und deutschen Investoren dazu bewegen würden, in Atlanska plovidba zu investieren. Oder z. B. ein IPO / SPO für ATPL in Deutschland veranstalten? Da liegt das Geld !!! [smiley2] P.S. Und was die Eigennützigkeit betrifft, ein Professor von mir sagte einmal: “Die wahren Egoisten – kooperieren! [smiley2] P.P.S. Možda da se ipak prebacimo na domaći jezični izražaj dok nas ne izbace s foruma [smiley2]…u svakom slučaju, dobro nam ponekad dođe baciti pogled i na to što rade i kako razmišljaju njemački brodari i tržište, kao što su kolega Techman i neki drugi več činili…

Poziva na osnivanje svjetskog foruma na kojemu će se privući investitori da ulažu u ATPL, a po mogućnosti i u Njemačku.
To je ukratko plus pohvala u vezi znanja njemačkog jezika…….[smiley2]

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Ima ATPL 3 mala broda obalne plovidbe koji prevoze kontejnere. Makar se tako sjecam iz zadnjeg Bulletina.

Kad ovako nesto dobijes na PM onda zaista mozes kazati kao i Oliver na svom zadnjem albumu “Vridilo je” iako mi zena i djeca satima gledaju ledja, poslovi za Njemce cekaju……

Quote
Ovo što ti i još par ljudi na ovoj temi radite je iznimka od pravila da se na raznoraznim forumima ne može naći korisne informacije. Čak bih rekao da ste rame uz rame sa legendom Presvetlim i starom ekipom sa foruma “mojnovac”.
Unquote

Zahvaljujem posiljatelju u ime Strawinskog, Hogara, Toknezova, Bosuna , Sakaia, Ententinisa (koji pomaze da ne budu samo suhoiparni podatci) i ostalih kolega da koga ne preskocim koji daju ton diskusijama na temama brodara.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Kad već nabrajaš nemoj zaboraviti Alama za kojeg mi se čini da je također čovjek sa nemalim znanjem o brodarstvu. Ma nezahvalno je nabrajati jer ćeš UVIJEK nekog zaboraviti, a kad ga zaboraviš može se naći uvrijeđenim. Moj savjet: zahvaljuj(te) generalno, ne poimence.

Tko kog da ti je to poslao napomenuo bih da ipak ja Presvetlom i nekima bivšima s MN nisam ni do dokoljenice… Techman, kad bi uparili tebe i Znalca s MN… Joj… ka-ching

Dost ušupkivanja

All shipping lanes lead to China.

…BigBoss, asl, fazan, zgubidan itd. itd. itd…

Naravno, Alamo se definitivno može svrstati u brodarske experte i znam da bi kolega Toknezev raspravljao najradije isključivo o usko brodarskim temama i da ga kretanja cijene, ponuda, TOP 10 i slične stvari ni najmanje ne zanimaju jer ne utječu na samo poslovanje poduzeća, međutim, na ovom forumu se ne radi isključivo o ekspertima nego o cjelini i zajedništvu. Pa čak i o šali. Svatko od nas ima svoju struku (ili struke) i čini najviše što može za ovaj forum, daje svoj doprinos da se dobro i informirano osjećamo. Neki su više, neki manje eksponirani, ali svi daju svoj doprinos na svoj način. Evo, Toknezev, ja sam glazbenik, Hogar je pravnik, Zgubidan spava do 12 sati u podne itd. [smiley2]

New Report

Close