ATLN (Excelsa nekretnine d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATLN (Excelsa nekretnine d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Osim toga, broj dolazaka na aerodromu: https://www.airport-dubrovnik.hr/index.php/hr/o-nama/poslovne-informacije/statistika

Rast od 22.5% u listopadu i 120% u studenom!

znači od danas nema više trgovanja…

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Statistike ionako pokazuju da su investitori sam sebi najveći neprijatelj, tj. da previše trguju i da većina rasproda u točno krivo vrijeme kad je panika u bescjenje, i slične bihevioralne greške.

Dakle, imati odličnu dionicu s kojom ne možete impulzivno trgovati je blagoslov.

ima puno istine u tvojim riječima, ali je prilično nezgodno ako ti na brzaka slučajno zatreba lova.


ima puno istine u tvojim riječima, ali je prilično nezgodno ako ti na brzaka slučajno zatreba lova.

Da, na to je big bos i ciljao. Prvo sto vise nece morati davati “izvjestaje“ a drugo najvjerojatnije zeli otkupiti cim vise dionica.



@All

Čini se da ste generalno ogorčeni što u ovoj zemlji i nije previše čudno, ali ajmo se držati teme. A ovo što vi pišete u zadnja tri posta nema nikakve veze sa ATLN delistiranjem niti poslovanjem kompanije niti odnosom prema malim dioničarima. Dapače, da ste otišli na barem jednu skupštinu u Dubrovnik vidjeli bi da je Rusković osoba koju želite na čelu svake kompanije u koju ulažete. Iz perspektive tvrtke i vlaćinskog vlasnika ne postoji niti jedan jedini razlog zbog kojeg bi im uvrštenje na ZSE bilo oportuno i zanimljivo.

Možda se može pričati o davnoj privatizaciji, podjeli društva na turistički i nekretninski dio, prodaji potonjeg Lukšićima… Ali za to sve vam je davno prošao voz, plus također nije tema za ovaj forum..

Nisam generalno ogorcen nego govorim činjenice. Iz Jamnice i Leda sam izasao na vrijeme, ali sto da nisam ???? Znas pogada me kada se pacerski potezi poput ovog sa atln trpaju pod normalno …. Nije mi jasno kako mi Hrvati mozemo takva stvari gledati kao nesto normalno ??? Pa zasto su izlazili na burzu opce ako im nije bio potreban.kapital ???


Pa zasto su izlazili na burzu opce ako im nije bio potreban.kapital ???

Isti razlog zašto je 90% drugih firmi, nakon privatizacije su po sili zakona izlistane.

Tko izgubi dobitak dobije gubitak


Nisam generalno ogorcen nego govorim činjenice. Iz Jamnice i Leda sam izasao na vrijeme, ali sto da nisam ???? Znas pogada me kada se pacerski potezi poput ovog sa atln trpaju pod normalno …. Nije mi jasno kako mi Hrvati mozemo takva stvari gledati kao nesto normalno ??? Pa zasto su izlazili na burzu opce ako im nije bio potreban.kapital ???

Jel ti uopće znaš što znači izraz “pacerski potez”?
Jer ovo nije bio takav.
Sigurno je bio nepovoljan za male dioničare, ali svatko je imao priliku procijeniti isplati mu li se ostati pod novim uvjetima ili izaći po dosta dobroj cijeni (u odnosu na ono što se moglo dobiti na tržištu, ne u odnosu na stvarnu vrijednost), pa ne vidim smisao ovakvom kukanju i jaukanju.



Nisam generalno ogorcen nego govorim činjenice. Iz Jamnice i Leda sam izasao na vrijeme, ali sto da nisam ???? Znas pogada me kada se pacerski potezi poput ovog sa atln trpaju pod normalno …. Nije mi jasno kako mi Hrvati mozemo takva stvari gledati kao nesto normalno ??? Pa zasto su izlazili na burzu opce ako im nije bio potreban.kapital ???

Jel ti uopće znaš što znači izraz "pacerski potez"?
Jer ovo nije bio takav.
Sigurno je bio nepovoljan za male dioničare, ali svatko je imao priliku procijeniti isplati mu li se ostati pod novim uvjetima ili izaći po dosta dobroj cijeni (u odnosu na ono što se moglo dobiti na tržištu, ne u odnosu na stvarnu vrijednost), pa ne vidim smisao ovakvom kukanju i jaukanju.

[/quote]

Pacerski potez je pozvat male dionicare da ti pomognu i onda kad udu a ti dodes do novaca im objasnis ko vas j … meni gazdi je do jos par kuna i zato cu vas odj …. sad ja imam novce i ja sam car. Kodeks ne postoji jer zivimo u mulju



Jel ti uopće znaš što znači izraz "pacerski potez"?
Jer ovo nije bio takav.
Sigurno je bio nepovoljan za male dioničare, ali svatko je imao priliku procijeniti isplati mu li se ostati pod novim uvjetima ili izaći po dosta dobroj cijeni (u odnosu na ono što se moglo dobiti na tržištu, ne u odnosu na stvarnu vrijednost), pa ne vidim smisao ovakvom kukanju i jaukanju.

[/quote]

Sad mi je sinulo. Mozda ne shvacas. Osnovao sam tvrtku sa dva inzinjera koji su za ne bas preveliku placu utrli put zajedno sa mnom. Sad kad tvrtka dise i kad mozemo imati adekvatnu placu trebao bih bit poslovan kao sto predlazes i otpustiti ih i uzet nova dva nova za duplo manju placu i otkantat zasluzne za to sto jesmo trenutno i bio bih car poput tog tvog idola ??

Kolega, ne možete uspoređivati situaciju koju ste opisali (osnujem firmu i kad stane na noge isplatim suvlasnike) sa slučajem ATLN, što Vam je kolega What pokušao objasniti, ali očito ne razumijete ili ne želite razumjeti pa tupite po svome ….
ATLN je na burzi izlistana po sili zakona, nakon privatizacije. Svi mi koji smo stekli dionice ATLN nismo ulagali svoj kapital radi potreba poslovanja već kupovali dionice od dioničara koji su ih stekli u privatizaciji i iz nekog razloga odlučili prodati. Što znači da ATLN nikad nije emitirala dionice radi povećanja temeljnog kapitala iako je u više navrata povećan temeljni kapital bez emitiranja novih dionica (primjer imate ovdje https://zse.hr/userdocsimages/novosti/1SpIxkBuu43YqzdjBQ1IZw==.pdf a koliko se sjećam bilo ih je još, ali mi se neda tražit). Da je htio, gazda nas je i tu mogao ‘izveslat’ …. ali nije, kako vidite …
E sad, mali dioničar (recimo ja, a ima nas još poprilično) koji je kupovao dionice 2012 godine recimo, kupovao je po prosječnoj cijeni od 35-40 kn. Do danas je cijena narasla na otkupnu 191,8 kn (a moglo se prodati desetak dana i po 195 kn), u međuvremenu smo dobili dividendu u iznosu od 37,41 kn (u periodu od 2013-2019 godine), znači dionica je uglavnom (ovisi o ulazu) platila samu sebe i još nam ostane čiste love 191,8 kn. Pa sad Vi meni recite kolega gdje je tu zaheb ?
A da je htio, gazda nas je sve mogao odavno izvozat, još dok je dionica bila na 40 kn recimo. Uvali 10-15 mil. kn u dokapitalizaciju (što mali ne bi mogli pratit), izda nove dionice, pređe prag od 95%, squeeze-out i čiča miča, gotova priča. A nije, kao što se vidi iz priloženog, očito je htio sa ima riješenu koncesiju i čist obraz, makar ga to više koštalo. Kad bi na svakoj dionici koju imam u portflelju zaradio kao na ATLN, nitko zadovoljniji od mene. Zato, budite ljubazni pa prestanite sa tim Vašim ljevičarskim pamfletima odnosno prije se informirajte nego što nastavite sa nebulozama. Sretna Vam bila 2020 i puno uspjeha u daljnjem investiranjju na ZSE želim …


Kolega, ne možete uspoređivati situaciju koju ste opisali (osnujem firmu i kad stane na noge isplatim suvlasnike) sa slučajem ATLN, što Vam je kolega What pokušao objasniti, ali očito ne razumijete ili ne želite razumjeti pa tupite po svome ….
ATLN je na burzi izlistana po sili zakona, nakon privatizacije. Svi mi koji smo stekli dionice ATLN nismo ulagali svoj kapital radi potreba poslovanja već kupovali dionice od dioničara koji su ih stekli u privatizaciji i iz nekog razloga odlučili prodati. Što znači da ATLN nikad nije emitirala dionice radi povećanja temeljnog kapitala iako je u više navrata povećan temeljni kapital bez emitiranja novih dionica (primjer imate ovdje https://zse.hr/userdocsimages/novosti/1SpIxkBuu43YqzdjBQ1IZw==.pdf a koliko se sjećam bilo ih je još, ali mi se neda tražit). Da je htio, gazda nas je i tu mogao 'izveslat' …. ali nije, kako vidite …
E sad, mali dioničar (recimo ja, a ima nas još poprilično) koji je kupovao dionice 2012 godine recimo, kupovao je po prosječnoj cijeni od 35-40 kn. Do danas je cijena narasla na otkupnu 191,8 kn (a moglo se prodati desetak dana i po 195 kn), u međuvremenu smo dobili dividendu u iznosu od 37,41 kn (u periodu od 2013-2019 godine), znači dionica je uglavnom (ovisi o ulazu) platila samu sebe i još nam ostane čiste love 191,8 kn. Pa sad Vi meni recite kolega gdje je tu zaheb ?
A da je htio, gazda nas je sve mogao odavno izvozat, još dok je dionica bila na 40 kn recimo. Uvali 10-15 mil. kn u dokapitalizaciju (što mali ne bi mogli pratit), izda nove dionice, pređe prag od 95%, squeeze-out i čiča miča, gotova priča. A nije, kao što se vidi iz priloženog, očito je htio sa ima riješenu koncesiju i čist obraz, makar ga to više koštalo. Kad bi na svakoj dionici koju imam u portflelju zaradio kao na ATLN, nitko zadovoljniji od mene. Zato, budite ljubazni pa prestanite sa tim Vašim ljevičarskim pamfletima odnosno prije se informirajte nego što nastavite sa nebulozama. Sretna Vam bila 2020 i puno uspjeha u daljnjem investiranjju na ZSE želim …

Ok branite gazde i dalje i budite sretni sto ste investirali u nesto gdje vas nisu izvozali kako kazete, ako niste jedan od “postenih“ gazda koje spominjemo. Sve vise napredujete sa desnicarsko ljevicarskim teorijama i uskoro cemo biti najbolja drzava na svijetu ako to vec i nismo. Takoder sve najbolje !

New Report

Close