ATLN (Excelsa nekretnine d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATLN (Excelsa nekretnine d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

https://sudreg.pravosudje.hr/registar/f?p=150:28:0::NO:28:P28_SBT_MBS:090018198

Odluka o delistiranju upisana u sudski registar.

Рінат Ахметов "тільки небо - це межа!"


Lose se “kuzis u situaciju“ pa ti skrecem paznju na to koliko je to ljudi u tih 91% a koliko je ljudi u preostalim dionicama. A omalovazavati one koji su ti pomogli da stanes na noge i dali ti svoje novce i povjerenje i zvati ih buhama je krajnje bezobrazno. No u Hr zivimo pa se ne cudim

Ljubazno te molim da mi objasniš kako smo to ti, ja i ti drugi ljudi pomogli Atlas nekretninama d.d., a potom Excelsa nekretninama d.d. i koliko si konkretno novca dao da stanu na noge?
Evo, ja sam dioničar još od 2013. godine, kupio sam prvih 64 dionice 17.06.2013. godine po 53,71kn i zaista nemam blage veze kako sam ja to njima pomogao da stanu na noge kad sam kupio te dionice?!
Vjerojatno sam pomogao nekom tko je u pretvorbi i privatizaciji stekao dionice Atlas nekretnina d.d, ali kako sam time pomogao samoj firmi, zbilja mi nije jasno!

I druga stvar, recimo da si nasljedio ili na neki način iskemijao da postaneš vlasnik 91/100 djelova neke nekretnine sa stanovima za najam turistima blizu mora i imaš čast i zadovoljstvo da imaš npr. 200 suvlasnika od kojih su neki tvoja rodbina u 9/100 djelova.
Prema tvojem pisanju, ti bi učinio sve da tih 200 suvlasnika sa 9% suvlasništva imaju jednaka prava kao ti, vodio bi posao za nih, dao im njihov dio prihoda od iznajmljivanja, zvao ih kad god nešto zapne da ti pomognu, pitao ih za savjet tako da dobiješ najmanje 100 različitih mišljenja i prijedloga oko iste stvari … nikad ti ne bi palo na pamet da pokreneš postupak razvrgnuća suvlasništva?

Malo morgen što bi mislio o tim svojim suvlasnicima !

halfte trinken, halfte Šarcu geben


Lose se “kuzis u situaciju“ pa ti skrecem paznju na to koliko je to ljudi u tih 91% a koliko je ljudi u preostalim dionicama. A omalovazavati one koji su ti pomogli da stanes na noge i dali ti svoje novce i povjerenje i zvati ih buhama je krajnje bezobrazno. No u Hr zivimo pa se ne cudim

Pa osnova dionicarskog tipa glasova je upravo u tome da je potpuno nebitno koliko “ljudi” ima nego je bitno koliko ti ljudi imaju vlasnistva. Jedino je vlasnicki udio bitan, a ne koliko ljudi stoji iza njih.
I tu je greska u logici koja se ovdje radi, jasno je da je sa stajalista malog dionicara ovo negativan potez za njih, ali sa stajalista kompanije kao takve je ovo dobra odluka jer se firmi olaksava upravljanje i smanjuju troskovi. Dodatni interesi malog dionicara ne moraju nuzno biti poravnati sa interesom poslovanja i razvoja cijele firme i tu treba shvatiti razliku.

@all
Ovdje ste prošli dobro a da očito ne znate ni kako, pa najbolje da poslušate dvoje prethodnih kolega i prestanete ulagati za svoej dobro dok se niste opekli iz neznanja.

Ovo o čemu vi pričate ne funkcionira ni na izborima gdje je jedna osoba jedan glas, s obzirom da bandića i hdz/sdp gledamo već dvvadeset godina.

Niste vi nikakav kapital dali jer ovdje nije nikada nije bilo nikakvog dokapa, samo se postojeće kapital prebacivao na burzi iz ruke u ruke. Jedino čudno u cijeloj priči je da ovo nisu davno napravili dok je cijena bila 50-60 kuna. Delistiranje, spajanje, istiskivianje, pa pa… Za to im možete samo zahvalnicu poslati

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

Dočekali smo… odmah iza blagdana…

https://zse.hr/default.aspx?id=94940

Povlačenje 27.12.2019. godine u 00:01

https://zse.hr/userdocsimages/novosti/rFoodN5Cmls9i5annziBkQ==.pdf

2. Zadnji dan trgovine predmetnim dionicama je 23.12.2019. godine.

valjda burza majbolje zna dokad i otkad se trguje dionicom

https://zse.hr/default.aspx?id=94947

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...



@all

Niste vi nikakav kapital dali jer ovdje nije nikada nije bilo nikakvog dokapa, samo se postojeće kapital prebacivao na burzi iz ruke u ruke. Jedino čudno u cijeloj priči je da ovo nisu davno napravili dok je cijena bila 50-60 kuna. Delistiranje, spajanje, istiskivianje, pa pa… Za to im možete samo zahvalnicu poslati

Volio bih takve gluposti cuti u nekoj drzavi gdje se primjenjuju zakoni. Vi bi draga gospodo vase velike srcedrapajuce teorije mogli sijati jedino u zatvoru. No na zalost tu smo di jesmo i slozit cu se sa vama da ste u pravu … sretno vam sa vasim postenim radom.



Pa osnova dionicarskog tipa glasova je upravo u tome da je potpuno nebitno koliko "ljudi" ima nego je bitno koliko ti ljudi imaju vlasnistva. Jedino je vlasnicki udio bitan, a ne koliko ljudi stoji iza njih.
I tu je greska u logici koja se ovdje radi, jasno je da je sa stajalista malog dionicara ovo negativan potez za njih, ali sa stajalista kompanije kao takve je ovo dobra odluka jer se firmi olaksava upravljanje i smanjuju troskovi. Dodatni interesi malog dionicara ne moraju nuzno biti poravnati sa interesom poslovanja i razvoja cijele firme i tu treba shvatiti razliku.
[/quote]

Ovdje u Hr nije bitno koliko si ljudi pregazio jel tako ? Bitno je samo koliko si kuna ukasirao. Takoder nije bitno da li si za svoje zaradene kune ostetio drustvo, drzavu obitelj, najbitnije da si zaradio. Isto tako nije bitno i da si se o zakon ogriješio ionako ce te braca spasiti dok god su na sisi. Kasnije ce sve biti kao sto se odvija situacija u Agrokoru. Jel tako ? Pa zar vas je lova toliko pomutila ????




Ljubazno te molim da mi objasniš kako smo to ti, ja i ti drugi ljudi pomogli Atlas nekretninama d.d., a potom Excelsa nekretninama d.d. i koliko si konkretno novca dao da stanu na noge?
Evo, ja sam dioničar još od 2013. godine, kupio sam prvih 64 dionice 17.06.2013. godine po 53,71kn i zaista nemam blage veze kako sam ja to njima pomogao da …

Malo morgen što bi mislio o tim svojim suvlasnicima !
[/quote]

Pomogao si tako da tvrtka nije poput tvrtki koje su bile vezane uz Agro dozive kolaps. Pomogao si tako da si pokazao da osim lopva koje gledaju samo na mulj i blato postoje i ulagači kojima nije interes ubi za kunu. Pa sto je vama ljudi ?? Vi smatrate bitne samo vas kriminalce ???

@All

Čini se da ste generalno ogorčeni što u ovoj zemlji i nije previše čudno, ali ajmo se držati teme. A ovo što vi pišete u zadnja tri posta nema nikakve veze sa ATLN delistiranjem niti poslovanjem kompanije niti odnosom prema malim dioničarima. Dapače, da ste otišli na barem jednu skupštinu u Dubrovnik vidjeli bi da je Rusković osoba koju želite na čelu svake kompanije u koju ulažete. Iz perspektive tvrtke i vlaćinskog vlasnika ne postoji niti jedan jedini razlog zbog kojeg bi im uvrštenje na ZSE bilo oportuno i zanimljivo.

Možda se može pričati o davnoj privatizaciji, podjeli društva na turistički i nekretninski dio, prodaji potonjeg Lukšićima… Ali za to sve vam je davno prošao voz, plus također nije tema za ovaj forum..

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

Ja isto nisam bio, ali vidi se iz izvještaja i iz ove situacije s koncesijom da je Rusković takva osoba.

New Report

Close