ATLN (Excelsa nekretnine d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATLN (Excelsa nekretnine d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Točka4: večinski, da je htio, mogao je ovo delistiranje provesti i dok je koncesija visila u zraku, ništa ga u tome nije spriječavalo, niti jedan zakon, dapače. To što nije, samo mu ide u prilog, barem kod mene, znači da mu baš i nije bila namjera izigrati male dioničare. Da je htio, mogao je i ne bi mu mogli ništa u principu …

Njegova namjera je svakome ocita. Delistanje dionice sa burze vodi ka netransparentnošću a vi tu gospodo mozete hvaliti gazdu ili pljuvati on vam igra za svoj dep i nemojte se cuditi ako budete nezadovoljni konacnim ishodom, a usputno imat cemo srece ako se politika ne ukljuci u pljačku ovaj pardon rekonstrukciju kao sto je bio slucaj Agrokora i tvrtkama koje su ne znam po kojim zakonima opljačkane u toj priči ….


Slažem se.
Lukšići nisu postali to što jesu da su dijelili šakom i kapom.
Izgubio sam strpljenje i nažalost u potpunosti izašao iako mi je to bila jedna poveća pozicija koju sam planirao u long long term. Analizirajući cost-benefit procijenio sam da apsolutno nema smisla čekati.
Oni su odlučili izbaciti male i malo po malo će to i realizirati.
Sada tražim bolje prilike.

aleluja aleluja ljudi su progledali

bar smo od trebaju nam hoteli za lokalnu privredu dosli do trebaju nam da bi si kroporacije zaradjivale a mi onda imali sto kupovati I dobar ROI

Bid se dosta razrijedio. Ako se izmakne još i Erste, moglo bi biti nezgodno..

Trolam, hejtam, vrijeđam, ponižavam, omaložavami - mućki Džubrarim.


Nemojte se samo čuditi ako vam ponude oko 179 kn.
191, xx kn – 12 kuna (dividenda). To ima smisla i toliko novca ima u blagajni spremno.

Tkogod očekuje da će se obogatiti na ponudi, mislim da će se jako razočarati. Pa nisu Lukšići milijarderi jer dijele šakom i kapom.

A što se tiče fair perioda kad su objavili ponudu za delistiranje. Neki kažu da su ok što su objavili sada a ne kad je koncesija visila u zraku.

Tu se ne mogu složiti jer su to objavili prije kraja trećeg kvartala i izvješća kada uvjerljivo najviše zarade. Tada bi ATLN bila katapultirana iznad 200 kn. E, taj prosjek su željeli izbjeći.

Ovako na skupšiti možemo ostati golog kur_a i jako razočarani.


Evo, kolega, samo za Vas koji ne vjerujete očito u izračunatu cifru od strane ZSE:
Zakon o tržištu kapitala, član 341. stav 9:
(9) Pravičnom naknadom iz stavka 5. ovoga članka, smatra se prosječna cijena dionica ostvarena na uređenom tržištu, izračunana kao ponderirani prosjek svih cijena ostvarenih na uređenom tržištu u zadnja tri mjeseca prije dana objave poziva na glavnu skupštinu u glasilu društva. Ako se dionicama trgovalo u manje od 1/3 trgovinskih dana unutar zadnja tri mjeseca prije dana objave poziva na glavnu skupštinu u glasilu društva, pravična naknada iz stavka 5. ovoga članka utvrđuje se elaboratom o procjeni fer vrijednosti dionice, revidiranim od strane neovisnog ovlaštenog revizora.
Dakle, minimalna cifra u ponudi biti će 191,8 kn



Nemojte se samo čuditi ako vam ponude oko 179 kn.
191, xx kn – 12 kuna (dividenda). To ima smisla i toliko novca ima u blagajni spremno.

Tkogod očekuje da će se obogatiti na ponudi, mislim da će se jako razočarati. Pa nisu Lukšići milijarderi jer dijele šakom i kapom.

A što se tiče fair perioda kad su objavili ponudu za delistiranje. Neki kažu da su ok što su objavili sada a ne kad je koncesija visila u zraku.

Tu se ne mogu složiti jer su to objavili prije kraja trećeg kvartala i izvješća kada uvjerljivo najviše zarade. Tada bi ATLN bila katapultirana iznad 200 kn. E, taj prosjek su željeli izbjeći.

Ovako na skupšiti možemo ostati golog kur_a i jako razočarani.


Evo, kolega, samo za Vas koji ne vjerujete očito u izračunatu cifru od strane ZSE:
Zakon o tržištu kapitala, član 341. stav 9:
(9) Pravičnom naknadom iz stavka 5. ovoga članka, smatra se prosječna cijena dionica ostvarena na uređenom tržištu, izračunana kao ponderirani prosjek svih cijena ostvarenih na uređenom tržištu u zadnja tri mjeseca prije dana objave poziva na glavnu skupštinu u glasilu društva. Ako se dionicama trgovalo u manje od 1/3 trgovinskih dana unutar zadnja tri mjeseca prije dana objave poziva na glavnu skupštinu u glasilu društva, pravična naknada iz stavka 5. ovoga članka utvrđuje se elaboratom o procjeni fer vrijednosti dionice, revidiranim od strane neovisnog ovlaštenog revizora.
Dakle, minimalna cifra u ponudi biti će 191,8 kn

[/quote] bojim se i maksimalna

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table

Kad vidiš kakvo društvo neznalica ima dionice na ZSE, čudno je da nisu i više podcijenjene.


Bid se dosta razrijedio. Ako se izmakne još i Erste, moglo bi biti nezgodno..

Erste se ne bi trebao izmaknuti.
A znate li zašto?

Zato što nisu njihove pare. Pa ti biseri su uletili po najvišim cijenama. Višim od prosj.pond.

“Najlakše je tuđim ku_cem koprive mlatiti”.

Pa i sada kad ih gledate, sve vam je jasno. Bid na 183, oni odmah stave na 186 da ne bi slučajno kupili jeftinije. Zašto po 170 ako može po 190. Oni plaću dobiju izgubili ili zaradili. Biseri


Erste se ne bi trebao izmaknuti.
A znate li zašto?

Zato što nisu njihove pare. Pa ti biseri su uletili po najvišim cijenama. Višim od prosj.pond.

"Najlakše je tuđim ku_cem koprive mlatiti".

Pa i sada kad ih gledate, sve vam je jasno. Bid na 183, oni odmah stave na 186 da ne bi slučajno kupili jeftinije. Zašto po 170 ako može po 190. Oni plaću dobiju izgubili ili zaradili. Biseri

Pa u ovom se slučaju uopće ne slažem !
Na 183 ne bi baš puno pokupili, na 186-187 će nešto i pokupiti, a na 190-191 bi pokupili gotovo sve.
A sve što pokupe do 191,79 im je čista zarada budući da će Excelsa morati otkupiti po 191,80, pod uvjetom da ne plaćaju brokersku naknadu.

I samo zahvaljujući Erste Plavom imamo tako visoku otkupnu cijenu, jer su digli ponderirani prosjek u zadnji čas i napravili uslugu i sebi i nama.
Ja sam im zahvalan.

halfte trinken, halfte Šarcu geben


I samo zahvaljujući Erste Plavom imamo tako visoku otkupnu cijenu, jer su digli ponderirani prosjek u zadnji čas i napravili uslugu i sebi i nama.
Ja sam im zahvalan.

Kako su napravili uslugu sebi ako su uletili po 195 kn da bi prodali za 191?
Molim vas neka mi nitko nikada ne čini takve usluge!
Uostalom napisao sam jasno:
Najlakše tuđim kur_em koprive mlatiti.

Vama su učinili uslugu s tuđim novcima.
Pa sad budite pametni i zaradu uložite u Erste Plavi Ekspert. Nikada ne bih lipu tamo uložio niti ću ikada ikomu savjetovati tamo ulaganje.
Što se mene tiče mogu sutra staviti prvi bid na 200kn. Njima to ništa ne znači ionako, dioničarima masu.

Dobro ako je i zaheb uložili su u pravui tvrtku. Ne može se predvidjeti delistiranje

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table

Ukoliko se ne varam, “experti” su 80% sredstva uložili u RH, i gotovo 47% u HR obveznice. Ježim se od takvih eksperta. Baba Mare sa tržnice je preprodala pome par puta i ostvarila veće prinose. Mislim da je uvijek bolje sam se obrazovati i ulagati nego li davati novce guruima i “expertima”.

P.s. kupio sam nešto sitno ATLN tako da se ne bih bunio da podignu bid na 200 😉

Trolam, hejtam, vrijeđam, ponižavam, omaložavami - mućki Džubrarim.



Erste se ne bi trebao izmaknuti.
A znate li zašto?

Zato što nisu njihove pare. Pa ti biseri su uletili po najvišim cijenama. Višim od prosj.pond.

"Najlakše je tuđim ku_cem koprive mlatiti".

Pa i sada kad ih gledate, sve vam je jasno. Bid na 183, oni odmah stave na 186 da ne bi slučajno kupili jeftinije. Zašto po 170 ako može po 190. Oni plaću dobiju izgubili ili zaradili. Biseri

Pa u ovom se slučaju uopće ne slažem !
Na 183 ne bi baš puno pokupili, na 186-187 će nešto i pokupiti, a na 190-191 bi pokupili gotovo sve.
A sve što pokupe do 191,79 im je čista zarada budući da će Excelsa morati otkupiti po 191,80, pod uvjetom da ne plaćaju brokersku naknadu.

I samo zahvaljujući Erste Plavom imamo tako visoku otkupnu cijenu, jer su digli ponderirani prosjek u zadnji čas i napravili uslugu i sebi i nama.
Ja sam im zahvalan.
,,, i ja sam im zahvalan, a volio bi da i moj ROMF kupi i po 220, kn i više , jer ne kupuju za špekulirati već za ostvatiti siguran prihod u budučnosti na MONOPOLU
[/quote]

Sun Tzu – [b]Umijeće Ratovanja[/b] & George S. Clason - [b]Najbogatiji čovjek u Babilonu[/b] vrijedi pročitati

New Report

Close