ATLN (Excelsa nekretnine d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATLN (Excelsa nekretnine d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Bravo za Lukšiće!! Gospoda…

Mogli su objavit odluku o delistiranju dok je s Gradom bio spor, dok je bila zatvorena žičara i dok nije bila izglasana dividenda…

Ponašanje nepojmljivo prosječnom RVATU

Najkorektniji na svijetu, čim su dobili koncesiju idu se riješiti svih ostalih. Može oklada da uskoro i paket CERP-a rješavaju po nekom diskontu pošto dionica više neće biti na burzi.
[/quote]
Pa do sada sam sudjelovao na 3 delista (CHAG, PVCM i LVCM) i ovo delistiranje je pjesma za nabrojane…
Da su htjeli mogli su i oni odigrat prljavo, ali nisu…delistirat će se po skoro najvećoj cijeni u zadnjih 10 godina uz isplaćenu lijepu dividendu…nije moglo poštenije…

Rastimo zajedno...

Obzorim na hvalospjeve galantnom ponašanju većinskog vlasnika, koje ja ne vidim, a nakon razmišljanja i čitanja literature iznosim svoje viđenje stvari:

1. Ovdje osim delistiranja vidim dodatni problem, a to je da će se delistiranje izvršiti na teret sredstava društva, a ne na teret većinskog vlasnika kojeg dižete u nebesa kao vrlo fer i poštenog. Drugim riječima, značajno će se oslabiti financijska pozicija društva s ciljem povećanja udjela u vlasništvu većinskog dioničara, ili mislite da će Adriatic Investment Group glasati protiv Odluke?
2. Društvo će otkupom od dioničara koji budu glasali protiv Odluke o delistiranju steći vlastite dionice bez prava glasa i bez prava na dividendu. Za očekivati je da će se te dionice poništiti kako bi galantni većinski dioničar bio još veći i kako bi mogao istisnuti preostale dioničare, međutim, sada iz svojih sredstava, ali s bitno manje potrebnog novca.
3. Nakon što većinski vlasnik istisne gotovo sve dioničare, s ciljem daljnjeg smanjenja troškova koje d.d. neupitno ima više nego d.o.o., ali i lakšeg poslovanja i onemogućavanja zabadanja nosa u poslovanje, preoblikovati će d.d. u d.o.o.
3. Prosječna ponderirana cijena od 191,81kn nije posljedica gospodskih postupaka većinskog vlasnika, nego kupca (Erste Plavog) koji je nanjušio situaciju i digao cijenu očigledno znajući što se sprema,
4. Delistiranje se nije moglo odigrati u vrijeme kada je koncesija visila u zraku, jer se do zadnjeg trenutka nije znalo kako i kada će se igra rasplesti, pod kojim će se uvjetima koncesija dogovoriti i koliko sredstava će društvo trebati isplatiti za dugove, parnice ili druge troškove. Već ste zaboravili kakva je to bila neugodna situacija i da je žičara bila zatvorena?

E sad, da li prodati na burzi, da li nekome tko će ići na skupštinu glasati protiv Odluke dati punomoć ili jednostavno čekati delistiranje pa kako Bog da – to još nisam prokljuvio.

halfte trinken, halfte Šarcu geben

@Jubito
U potpunosti se slažem s vama i prilažem svoje razmišljanje.

Moje mišljenje je da je ovo stabilna i dobra firma i bila mi je fascinantna strpljivost malih
dioničara na ovoj dionici dok je trajao spor oko koncesije i dok firma nije imala prihoda,
već samo troškove za zaposlene i ostalo, što nije baš slučaj sa ostalim firmama na burzi
(već na sam nagovještaj problema obično mali dioničari bježe kao zečevi i ruše cijenu
ostalima na burzi). Mali dioničari su i u takvoj situaciji ostali pribrani jer su bili svjesni
kakvu vrijednost posjeduju, te nisu rušili cijenu dionice i izlazili pošto poto. Sada kada
se razriješila situacija sa koncesijom mali dioničari, umjesto da budu nagrađeni za svoju
strpljivost, trud i branjenje firme u nezavidnoj situaciji većinski dioničar, tj. Lukšići ih
nagrađuju delistiranjem dionice sa burze i isplatom pravične naknade samo ako dođeš u
Dubrovnik i glasaš protiv!? Pa zar to nije maltretiranje malih dioničara koji su ionako već
napaćeni na ovoj močvari od burze. Ovo me podsjeća na Pevec i konačnu dobru priču sa
dividendom i ostalim, ali nikoga ne nagovaram na ništa, te neka svatko odluči za sebe, ali
da je sve skupa fer, pa i nije baš. Većinski vlasnik u ovom slučaju misli samo na sebe, te želi onemogućiti male dioničare, da možda na povećanoj vrijednosti dionice sa sadašnjih
189 kn na možda budućih 300 ili više kuna dodatno zarade, već ih se na ovakav
nonšalantan način želi riješiti.

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!




Bravo za Lukšiće!! Gospoda…

Mogli su objavit odluku o delistiranju dok je s Gradom bio spor, dok je bila zatvorena žičara i dok nije bila izglasana dividenda…

Ponašanje nepojmljivo prosječnom RVATU

Najkorektniji na svijetu, čim su dobili koncesiju idu se riješiti svih ostalih. Može oklada da uskoro i paket CERP-a rješavaju po nekom diskontu pošto dionica više neće biti na burzi.
[/quote]
Pa do sada sam sudjelovao na 3 delista (CHAG, PVCM i LVCM) i ovo delistiranje je pjesma za nabrojane…
Da su htjeli mogli su i oni odigrat prljavo, ali nisu…delistirat će se po skoro najvećoj cijeni u zadnjih 10 godina uz isplaćenu lijepu dividendu…nije moglo poštenije…
[/quote]

Baš super primjeri… Poanta je da ne bi ni ulagali u povećanje udjela da ne znate da li će vam se nastaviti posao dalje, zar ne? Zato oni nisu radili delistiranje prije, a ne zato što su čekali da cijena ode na pa da vam daju više.

Izračunajte koliko ima treba do 95% po tih 191 a koliko po 160 ili čak i niže da su prije radili. NE znam koji je još mogući trigger osim koncesije da baš sada to rade?

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

Ne vidim svrhu ovih rasprava o tome jesu li se ponijeli pošteno ili nisu, jedino bitno pitanje ovdje su rizici delistiranja i mogući scenariji u budućnosti.

Delistiranje sigurno nije dobra stvar, ali rekao bih da većina ljudi ima pretjerano negativnu reakciju na to, jer delistiranje povezuje s firmama izbačenima s burze, gubitašima, većinskima koji su lopovi, bezvrijednim dionicama, a to ovdje nije slučaj.


Ne vidim svrhu ovih rasprava o tome jesu li se ponijeli pošteno ili nisu, jedino bitno pitanje ovdje su rizici delistiranja i mogući scenariji u budućnosti.

Delistiranje sigurno nije dobra stvar, ali rekao bih da većina ljudi ima pretjerano negativnu reakciju na to, jer delistiranje povezuje s firmama izbačenima s burze, gubitašima, većinskima koji su lopovi, bezvrijednim dionicama, a to ovdje nije slučaj.

Pa ja sam u TSHC, KOTR i SPNV podebljao poziciju prije delistiranja, i nije mi zao.
Nisam prodao ni HMDN prije delistacije



Ne vidim svrhu ovih rasprava o tome jesu li se ponijeli pošteno ili nisu, jedino bitno pitanje ovdje su rizici delistiranja i mogući scenariji u budućnosti.

Delistiranje sigurno nije dobra stvar, ali rekao bih da većina ljudi ima pretjerano negativnu reakciju na to, jer delistiranje povezuje s firmama izbačenima s burze, gubitašima, većinskima koji su lopovi, bezvrijednim dionicama, a to ovdje nije slučaj.

Pa ja sam u TSHC, KOTR i SPNV podebljao poziciju prije delistiranja, i nije mi zao.
Nisam prodao ni HMDN prije delistacije
[/quote]

Ni ja nisam prodao KOTR prije delistanja očekujući urednu dividendu. Neka stoji. ATLN ne namjeravam u cijelosti prodati, možda skratiti na pola. Što mislite što bi se moglo dogoditi u tom slučaju ako ne odemo na skupštinu i ne prodamo? Ako nas izbace, po kojoj cijeni bi to moglo biti?

Pozdrav ekipa
Mene zanima slijedeća stvar da li ako glasam protiv povlačenja s burze dolazim u obvezu plaćanja poreza na kapitalnu dobit s obzirom da sam dio dionica kupio unutar dvije godine?

@KAMA3
Svejedno je kako se dionice otuđe, prodajom na burzi ili otkupom od strane tvrtke, obavezni ste platiti porez na kapitalnu dobit na razliku na kraju godine ako ne pokrijete sa nekom prodajom sa gubitkom.

Tko izgubi dobitak dobije gubitak


Pozdrav ekipa
Mene zanima slijedeća stvar da li ako glasam protiv povlačenja s burze dolazim u obvezu plaćanja poreza na kapitalnu dobit s obzirom da sam dio dionica kupio unutar dvije godine?
[/quote

skupština je 05.11., pa upis u sudski registar, pa tek onda isplata u roku 90 dana..mislim da isplata neće biti ove godine. dakle, imaš vremena.

ako smijemo malo sanjati zna tko – sto kazu druga zakonodagstva – je li mali dionicar po boljom zastitom npr u dabnskoj ili taliji

inacde, pravilčna nsaknsada je tak iritantan pojam

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


ako smijemo malo sanjati zna tko – sto kazu druga zakonodagstva – je li mali dionicar po boljom zastitom npr u dabnskoj ili taliji

inacde, pravilčna nsaknsada je tak iritantan pojam

uz duzno postovanje, dugo se poznajemo preko foruma, poceli ste gluposti piskarati…

New Report

Close