ATLN (Excelsa nekretnine d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATLN (Excelsa nekretnine d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

sokole
na istom smo tragu razmišljanja. nakon onog bloka, plavi expert je sa ponedjeljkom čistio sve ponuđeno do 196 kn.ali postoji jedno veliko ALI!!! što ako namjeravaju ostati unutra i glasuju ZA?

sumljam da fond po statutu može ostati u delistiranoj dionici

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table



Imam četveroznamenkasti broj dionica. Ne prodajem dok me ne istisnu silom ili osobno pošalju ponudu za otkup!


Osobno pripadam klubu "četeroznamenkastih" i potpisujem navedeno. Samo još napomena da je ostalo cca 8 kn zadržane dobiti u dividendi koja isto tako pripada vjernim i strpljivim dioničarima za sve duševne boli i živce pogubljene "igrama" tužbi stanara , koncesije i inima,,, pozdrav svim malim dioničarima ma gdje bili
[/quote]

A ovogodišnja dobit, kolega ?

ne moraju oni ništa isplatiti osim tromjesečnog prosjeka

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table

Blok ne ulazi unutra, to je sto posto sigurno, možete si pogledati i primjere unatrag.
Sretno ovima koji ulaze po 180,00 osim ako nisu procijenili da je dobar trenutak za life term ulaz.

@Sokolić
A što ako mirovinci ne mogu biti u delistiranim dionicama pa im Hanfa kaže da moraju van u nekom roku?

Btw, ja ih totalno razumijem, pogledajte zadnje cijenike od SKDD-a i ZSE kakve su sve gluposti nabacali unutra. Firma promijeni temeljni kapital i treba platiti burzi 10.000,00 kn?!?!

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

Pravična naknada dioničarima koji se protive

Zakonodavac u čl. 332. st. 9. ZTK-a definira pravičnu naknadu kao prosječnu cijenu dionica ostvarenu na uređenom tržištu, izračunatu kao ponderirani prosjek svih cijena ostvarenih na uređenom tržištu u zadnja tri mjeseca prije dana objave poziva na glavnu skupštinu u glasilu društva.

Uredivši pitanje pravične naknade na ovaj način zakonodavac je na jasan način zaštitio manjinske dioničare, čiji broj može varirati. Broj tih dioničara može maksimalno biti ¼ udjela u temeljnom kapitalu društva, s obzirom da je većina, potrebna za donošenje odluke skupštine o povlačenju dionica s uređenog tržišta iznosi najmanje ¾ udjela u temeljnom kapitalu zastupljenom na skupštini društva. Kako dionice od dioničara koji su se delistingu otkupljuje društvo, ujedno dolazi i do stjecanja vlastitih dionica. Stoga se postavlja pitanje radi li se o stjecanju vlastitih dionica sui generis, i u kojoj mjeri sa na ovaj oblik stjecanja vlastitih dionica primjenjuje ZTD.
Da se radi o posebnom obliku stjecanja vlastitih dionica govori već i propis prema kojem se čl.233. st. 4. ZTD-a određuje da društvo pri stjecanju vlasititih dionica bilo na temelju odluke skupštine društva bilo na temelju izravne ovlasti uprave zajedno s vlastitim dionicama koje ono već ima ne smije otpasti više od deset posto (10%) temeljnog kapitala društva. Iz prethodno navedenog proizlazi da je pri otkupu dionica dioničara koji se protive izvrštenju s burze, moguće da društvo stekne više od granice dozvoljene ZTD-om. No ZTD uvjetuje dopustivost stjecanja vlastitih dionica okolnošću da je društvo stvorilo propisane rezerve za te dionice tako da neto aktiva društva iskazana u financijskim izvješćima za posljednju poslovnu godinu zbog stjecanja dionica ne postane manja od iznosa temeljnog kapitala i rezervi koje po zakonu ili po statutu ono mora imati, a koje se ne smiju koristiti za isplate dioničarima. Nema razloga da se ova odredba ne primijeni na stjecanje vlastitih dionica prilikom otkupa od dioničara koji se protive delistingu. Kako takvo stjecanje dionica može u konačnici dovesti do smanjenja temeljnog kapitala, glavna bi skupština mogla ovlastiti upravu da povuče vlastite dionice, što je propisano čl. 233. st.2. ZTD-a.

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Blok transakcija tehnički ne spada pod uređeno tržište u smislu trgovanja, a sve ispod boldanog je nebitno i u teoriji i u praksi. I da skupe 20% u trezor nikome neće pasti dlaka s glave

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche


Blok ne ulazi unutra, to je sto posto sigurno, možete si pogledati i primjere unatrag.
Sretno ovima koji ulaze po 180,00 osim ako nisu procijenili da je dobar trenutak za life term ulaz.

@Sokolić
A što ako mirovinci ne mogu biti u delistiranim dionicama pa im Hanfa kaže da moraju van u nekom roku?

Btw, ja ih totalno razumijem, pogledajte zadnje cijenike od SKDD-a i ZSE kakve su sve gluposti nabacali unutra. Firma promijeni temeljni kapital i treba platiti burzi 10.000,00 kn?!?!

Pa to sam i rekao, mislim da mirovinci ne mogu ostati unutra i da će prihvatiti pravičnu ili “pravičnu” naknadu već kakva bude

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table


Je, pripojena je, al dionicari nisu ništa bolje prošli nego da su prodali dionice.

Ja osobno nikad ne bih ostao u ovakvoj prici jer ionako na kraju postaneš dionicar PLAG-a ili te pripoje Luksuznim hotelima ili necem trećem i moguće razvodne pa se možeš slikati sa potencijalima i vrijednošću.

Firma i cijena su odradili svoje. Za 10 godina od danas sigurno neće biti dvostruko vise turista u DU niti prijevoza žičarom. To je bilo to.

Ponavljam, ja osobno ne bih ni sekunde dvojio da pokupim lovu i uložim negdje drugdje. A vi svi skupa, kako hoćete.


U strahu su velike oči.
Ne treba gledati ono što se može desiti, nego ono što je vjerojatno da će se desiti.

Izvrštenje se ponekad računajući na pasivnost diončara može koristiti kao uvertira za istiskivanje manjinskih dioničara, jer glavni dioničar mora za primjenu tog instituta ostvariti prag od 95% temeljnog kapitala društva. Kriteriji za pravičnu naknadu dioničarima koji se protive izvrštenju prema ZTK-u egzaktniji su od kriterija za primjerenu otpremninu u novcu koja se manjinskim dioničarima koji se istiskuju iz društva ima isplatiti prema ZTD-u. No ako se ima u vidu da se ZTK prvenstveno odnosi na uvrštena društva, a ZTD na sva dionička društva jasno je da se primjerena otpremnina u novcu ne može vezivati za tržišnu cijenu dionica (kao što je to slučaj prema ZTK-u) kada odnosno dioničko društvo ne mora biti uvršteno. Prema Barbiću, za određivanje otpremnine pri istiskivanju manjinskih dioničara prema ZTD-u nije važna samo trenutačna cijena dionica na tržištu, već treba imati na umu da se dioničare lišava dionica od kojih bi oni i u budućnosti mogli imati koristi.

halfte trinken, halfte Šarcu geben




Kakvo crnjacenje bez veze…
1. Ako blok transakcija ulazi u izracun minimalna cijena je 192 kn (i jos ste dobili dividendu). Ako blok ne ide onda je oko 180 kn i nije bajno. Iako mi nema nikakvog smisla da blok ne ulazi u prosijek

blok ne ulazi u prosjek
[/quote]
Nije da Vam ne vjerujem, ali imate li kakav izvor…cisto da znam za u buduce
[/quote]

Pošalji upit Zagrebačkoj burzi ako želiš jedini ispravan odgovor.

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Što više razmišljam, nekako mi se čini da će na kraju ovog procesa, koji je tek započeo, kroz nekoliko godina Exscelsa nekretnine biti d.o.o., a ne d.d.

halfte trinken, halfte Šarcu geben

New Report

Close