ATLN (Excelsa nekretnine d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATLN (Excelsa nekretnine d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Uostalom, pogledajte što se desilo s ALH. Firma normalno posluje, isplaćuje dividendu, izdaje izvještaje koji su transparentni isto kao i da je na burzi…
A dionice se mogu kupiti/prodati na OTC-u recimo kod Hite ili negdje drugdje.

Naravno, likvidnost je manja nego što bi bila na burzi i to nije dobra stvar.
Pogotovo ako morate prodati dionicu svaki tjedan da bi imali za burek.

Ja ću ovdje pričekati ili istiskivanje po boljoj cijeni od ovih na kojima sad istresaju strašljivce, a ne bi mi bilo mrsko ni držati ovo sljedećih 5, 10 ili više godina…


da li si kad gledao istiskivanje? dionica se umrtvi i ponderirani prosjek bude puno niži. da ne dužim probaj sad izaći iz himr. ja izašao na 810. ovi krimosi iz mirovinskih fondova se više i ne skrivaju. kad gledam šta rade prosto mi žao npr. mamića. on je ipak imao i svijetlih trenutaka u svom životu. zahebo je državu ali je pomogao mnogima. upravitelji fondova su štetočine koje su u stanju za večeru uništiti milone.

who dares, wins

Ovdje ima hrpa malih dioničara, velika većina s 0.05% dionica i manje.
Većinski ima 85%.
Zar stvarno misliš da su ljudi koji toliko dugo drže tu dionicu kroz sve one zavrzlame oko koncesije, tužbe stanara i ostalo (a to su isti ljudi, iz niskih prometa je jasno da nije bilo velike promjene vlasničke strukture) toliki bedaci da sad u bescjenje daju Lukšiću 10% firme, koliko mu je potrebno za istiskivanje?

Da bi došli do istiskivanja, dalek je put, i treba puno love potrošiti za skupiti preostalih 9,2%. Drugo, ne znam za slučaj da su Lukšići negdje odigrali prljavo na štetu malim dioničarima, ako jesu, molim prosvjetlite me. Tako da toga se ne bojim … sad da li ćemo svi biti zadovoljni ponuđenim, to je stvar svakog ponaosob. Tko bude zadovoljan će izaći, tko ne, ostati će unutra i ubirati dividendu, koja će biti svake godine izdašna, jer očito da trenutno nema projekata u najavi, pa neznaju kamo sa parama … uostalom, da su htjeli izbaciti male dioničare iz firme, mogli su malo pomalo dokapitalizirati firmu i povećavati svoj udio, a kako vidimo nisu … moje iskustvo sa Lukšićima kaže da su uvijek ispali gospoda, pa tako očekujem i ovdje …


Tko bude zadovoljan će izaći, tko ne, ostati će unutra i ubirati dividendu, koja će biti svake godine izdašna,

Ili će samo primjerom SMNS otići na sud i uzeti vam dionice.

Samo što je SMNS globalna firma pa joj ne treba loš imidž tako da su pošteno to platili dioničarima… ali i njih su mali dioničari kolektivnom tužbom morali prije toga ganjati po sudu.

Trolam, hejtam, vrijeđam, ponižavam, omaložavami - mućki Džubrarim.

Imam četveroznamenkasti broj dionica. Ne prodajem dok me ne istisnu silom ili osobno pošalju ponudu za otkup!

ako blok ne ulazi u prosjek onda smo na cca 180 kn. sa blokom 192 kn. nema mi smisla da jučerašnji kupci igraju na 4-6% zarade na rok 5-6 mjeseci na maloj količini. ako igraju na 192 kune, to već ima smisla. ili se očekuje izdašna ponuda?


Da bi došli do istiskivanja, dalek je put, i treba puno love potrošiti za skupiti preostalih 9,2%. Drugo, ne znam za slučaj da su Lukšići negdje odigrali prljavo na štetu malim dioničarima, ako jesu, molim prosvjetlite me. Tako da toga se ne bojim … sad da li ćemo svi biti zadovoljni ponuđenim, to je stvar svakog ponaosob. Tko bude zadovoljan će izaći, tko ne, ostati će unutra i ubirati dividendu, koja će biti svake godine izdašna, jer očito da trenutno nema projekata u najavi, pa neznaju kamo sa parama … uostalom, da su htjeli izbaciti male dioničare iz firme, mogli su malo pomalo dokapitalizirati firmu i povećavati svoj udio, a kako vidimo nisu … moje iskustvo sa Lukšićima kaže da su uvijek ispali gospoda, pa tako očekujem i ovdje …

Pa bome nisu odigrali ni na korist dionicara. Eto, već ide 5 godina kako su preuzeli Istraturist odnsono njihova Plava laguna pa nisam vidio ni squeez ni veliku naknadu za isti. Dakle, nema tu ni G od gospode, ima samo P od pasivnosti i stava “I don’t care”.

https://www.mojedionice.com/trg/IzvDionicariPromjene.aspx?sifSim=ISTT-R-A

Firma na 11xSales i15xEVEBITDA sigurno nije jako jeftina i ne vidim način da kada nije na burzi, dionicari dobiju vise novaca nego sto im nudi “burzovni prosjek”. Osim možda ako budu jako, jako dugo dionicari, a dividenda izdašna… al opet, pitanje je isplati li se kockati sa takvim scenarijem jer nosi poprilične rizike nečijih odluka koje su van kontrole manjinskih dionicara.

Sutra spoje tu firmu s nekom drugom, malo nastelaju prosjek i isplate te u necem trećem koje ne mora biti Bog zna sto niti isplacivati dividendu.

Jednostavno ne treba ostajati u firmama sa tako malenim freefloatom i čekati. Ima jako puno recentnih primjera da se to nikako nije isplatilo. Sjetimo se samo SNHO i njegovih satelita…

Kolega, dajte se malo informirajte o ISTT (koji više ne postoji, btw), nemojte baratati sa informacijama starim dvije godine …. uostalom, to što Vam je izvor informacija mojedionice, dovoljno govori …

Je, pripojena je, al dionicari nisu ništa bolje prošli nego da su prodali dionice.

Ja osobno nikad ne bih ostao u ovakvoj prici jer ionako na kraju postaneš dionicar PLAG-a ili te pripoje Luksuznim hotelima ili necem trećem i moguće razvodne pa se možeš slikati sa potencijalima i vrijednošću.

Firma i cijena su odradili svoje. Za 10 godina od danas sigurno neće biti dvostruko vise turista u DU niti prijevoza žičarom. To je bilo to.

Ponavljam, ja osobno ne bih ni sekunde dvojio da pokupim lovu i uložim negdje drugdje. A vi svi skupa, kako hoćete.

@mjanko
Nisu ništa bolje prošli? Cijena za koju su mogli prodati PLAG kada su ih pripojiliji je bila oko 360 kn po dionici Istraturista, a dobrovoljna ZABA-ina ponuda je bila 156. Nije loše za 5 godina, tako da ne bi rekao da su loše prošli oni koji su ostali u Istraturistu.

Tko izgubi dobitak dobije gubitak


Imam četveroznamenkasti broj dionica. Ne prodajem dok me ne istisnu silom ili osobno pošalju ponudu za otkup!


Osobno pripadam klubu “četeroznamenkastih” i potpisujem navedeno. Samo još napomena da je ostalo cca 8 kn zadržane dobiti u dividendi koja isto tako pripada vjernim i strpljivim dioničarima za sve duševne boli i živce pogubljene “igrama” tužbi stanara , koncesije i inima,,, pozdrav svim malim dioničarima ma gdje bili

Sun Tzu – [b]Umijeće Ratovanja[/b] & George S. Clason - [b]Najbogatiji čovjek u Babilonu[/b] vrijedi pročitati

ne vjerujem da će Lukšići preveslati fond koji je blok transakcijom nedavno ušao i to čini mi se preko 195 kuna. Očekujem pravičnu naknadu najmanje po cijeni po kojoj je erste fond ušao.

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table

New Report

Close