ATLN (Excelsa nekretnine d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATLN (Excelsa nekretnine d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




Kada trebaju objaviti pravičnu naknadu? Možda kao na Istraturistu bude i dobrovoljna ponuda prije… Planira li tko na skupštinu ako ima koja dobra duša da skupi punomoći za nas, možda Lukšić i odriješi kesu 🙂

Ako sam dobro skužio na skupštini treba glasati protiv odluke
o povlačenju sa uređenog tržišta da bi dobio pravičnu naknadu
[/quote]

točno

tko ne glasa sam ili po opunomoćeniku – ništa od isplate

shranje
[/quote]

Hmm, a u slucaju da ne glasamo (poprilicno izgledno jer nam bas i nije blizu Dubrovnik), kakve su nam opcije?
dali ce slati ponudu nekakvu svima za otkup, a i u slucaju da se maknu sa burze, kakve su mogucnosti raspolaganja sa tim ‘dionicama’ i dali to postaje ‘mrtvi’ kapital….

iznenadilo me i zateklo, pfff

@mjanko5

da, sada treba smisliti najpametniji nacin izlaska…. a sa ovakvim stvarima bas i nemam iskustva :/


Budući se dionicama trgovalo u više od 1/3 trgovinskih dana unutar zadnja tri mjeseca prije dana objave poziva na glavnu skupštinu minimalna cijena je 192 kune po dionici (prosječna ponderirana cijena u posljednja tri mjeseca).

Nisam siguran računa li se ona Blok transakcija. Bez nje je prosjek 180 kn…

Tko izgubi dobitak dobije gubitak

Decki moji ova burza je postala lutrija. Vise nema veze kakva je firma.

i Jadranski luksuzni hoteli su izvan burze i čini mi se da nisu istisnuli male dioničare, isplaćuju dividendu.

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table

Šta Gažićka veli na ovo? A da… plaća ide…

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

Ako se nikako drugačije sa nekim ne dogovorim, ja mislim dole na skupštinu (iz Zagreba). Ako ima više zainteresiranih, možda da skupimo punomoći i dogovorimo da ode netko sa tim punomoćima.

@ mjanko5
Slažem se.

Ovo možda nije dobra stvar jer će ionako neefikasno tržište postati još manje efikasno, ali mene ne zabrinjava previše.
Da ste vlasnik jedinog hotela u Dubrovniku, bi li vas zabrinjavalo što taj hotel nije izlistan na burzu da u svakom trenutku svaki burekdžija može licitirati za njega?
Vjerojatno ne.
Ne vidim zašto bih se zabrinjavao oko burze ako sam dugoročni vlasnik, što je možda i način rezoniranja Lukšića.

Ne bih rekao da su se odlučili povući s burze da bi mogli muljariti i tunelariti uz manju transparentnost, već sad imaju 85% vlasništva i ne bi se puno okoristili od malih dioničara.

Što se tiče prodaje dionica, ne treba vam za to burza, postoje OTC tržišta kod brokera i drugi kanali.
Istina, ljudi to smatraju nekakvim tržištem smeća jer se smeće tamo uglavnom prodaje, ali sad će se i to očito promijeniti.


@ mjanko5
Slažem se.

Ovo možda nije dobra stvar jer će ionako neefikasno tržište postati još manje efikasno, ali mene ne zabrinjava previše.
Da ste vlasnik jedinog hotela u Dubrovniku, bi li vas zabrinjavalo što taj hotel nije izlistan na burzu da u svakom trenutku svaki burekdžija može licitirati za njega?
Vjerojatno ne.
Ne vidim zašto bih se zabrinjavao oko burze ako sam dugoročni vlasnik, što je možda i način rezoniranja Lukšića.

Ne bih rekao da su se odlučili povući s burze da bi mogli muljariti i tunelariti uz manju transparentnost, već sad imaju 85% vlasništva i ne bi se puno okoristili od malih dioničara.

Što se tiče prodaje dionica, ne treba vam za to burza, postoje OTC tržišta kod brokera i drugi kanali.
Istina, ljudi to smatraju nekakvim tržištem smeća jer se smeće tamo uglavnom prodaje, ali sad će se i to očito promijeniti.

Tvrtke koje su na burzi duzne su davati idredene izvjestaje, a posto zivimo u Hr …


Što se tiče prodaje dionica, ne treba vam za to burza, postoje OTC tržišta kod brokera i drugi kanali.
Istina, ljudi to smatraju nekakvim tržištem smeća jer se smeće tamo prodaje

Ne samo da se samo smeće tamo prodaje, nego uopce nema trgovine.

Regularna burza je smece, pa sad zamislite tek kakva je situacija van burze. Pa necete valjda prodavati dionice preko njuskala i onda se muciti s prijepisom kod javnog biljeznika. Nalaziti tko zna gdje i s kim.

Kakva sprdačina od burze. Bas me zanima ideja fonda sta je kupio na vrhu.

Trolam, hejtam, vrijeđam, ponižavam, omaložavami - mućki Džubrarim.

Dubrovnik je navodno lijep i u studenome + cijene su pristupačnije. Da li je netko primijetio da su se počele kupovati veće količine upravo iz razloga da bi se zaradilo na pravičnoj naknadi.

Рінат Ахметов "тільки небо - це межа!"



Što se tiče prodaje dionica, ne treba vam za to burza, postoje OTC tržišta kod brokera i drugi kanali.
Istina, ljudi to smatraju nekakvim tržištem smeća jer se smeće tamo prodaje

Regularna burza je smece, pa sad zamislite tek kakva je situacija van burze. Pa necete valjda prodavati dionice preko njuskala i onda se muciti s prijepisom kod javnog biljeznika. Nalaziti tko zna gdje i s kim.
[/quote]
Naravno, pa nećete valjda prodavati/kupovati vilu u Dubrovniku preko oglasnika i onda se mučiti s prijepisom kod javnog bilježnika. I nalaziti se tko zna gdje i s kim.
Opće je poznati da iz gore navedenih razloga uopće ne postoji tržište nekretnina u Hrvatskoj, kamoli da netko trguje i da cijene rastu.
Osobno, također čekam da se stanovi i kuće počnu trgovati na burzi, a do tad živim pod mostom. Pa neću se valjda nalaziti tko zna gdje i tko zna s kim, i onda se mučiti kod javnog bilježnika!

New Report

Close