ATLN (Excelsa nekretnine d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATLN (Excelsa nekretnine d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ma pusti ti to. To je ravno utaji porez jer je to fiskalni namet. Svugdje se to može naknadno naplaćivati i naplatiti. Iako, ne znam detalje, pa ne mogu tvrditi. O tome neka odluče nadležni.

Pitanje je zašto uprava ATLN ne želi sjesti za stol i dogovoriti se?

Znaš zašto, jer su se ranije dogovarali sa Zagrebom, a sad kad je Zageb stao iza Dubrovnika nemaju vise s kime razgovarati.

Ni Todorić nije plaćao koncesiju za Janu pa to nije bio problem dok se garnitura nije promijenila. Sad kad se garnitura promijenila, opet je sve po starom… samo “starog” vise nema. Nema tu pravice, ni pravde. Samo interesi.

Nije da nisam ovdje u više navrata zaradio ali mogao sam napraviti puta četiri-pet da sam bio cijelo vrijeme unutra. Imao sam toliko oportunitetnog troška izlazeći van i ponovno ulazeći kad se rješenje činilo izglednim, sve zbog nesigurnosti neriješene koncesije i izloženosti privatnog biznisa proizvoljnoj volji vlasti. Ovdje se lokalna vlast potpuno odljepila, panj se ponaša kao Roy Bean i u ovom času izgleda kao da im nitko ništa ne može iako je možda već sve dogovoreno. Pokratio sam dosta, ako završe s 30% na prihod tanka će tu biti dobit i vrijeme povrata na sadašnju cijenu dionice predugo.

Duboko sam siguran da tvrtka neće potpisati 30%.

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table


Duboko sam siguran da tvrtka neće potpisati 30%.

Grad ima vremena čekati. Imaju li ga i oni?

Ignore: KressoM, delux



Duboko sam siguran da tvrtka neće potpisati 30%.

Grad ima vremena čekati. Imaju li ga i oni?
[/quote]
Oni imaju samo 90m kuna na računu i čak 17 zaposlenih.
I nekretnine koje donose 25% prihoda.
Dobro si ti to primijetio, nema vremena za čekanje, oni moraju voziti da bi se prehranili.


Zašto žičara nebi bila privatna? Na svom zemljištu su i dolje i gore. koncesije za luku nema preko 5%, , ina za naftu plaća par posto, nikakva koncesija u državi ne postoji preko 5%, a ovdje gdje poduzetnik na svojoj imovini napravi investiciju tu bi trebalo plaćati 30% prihoda? I to retroaktivno?

grad slobodno neka citira član zakona koji mu to omogućava. 30% retroaktivno? najobičniji reket. pa toliko ne naplaćuju ni susjedni kotorani (škavčani i kavčani). još nam samo fale njihovi argumenti i metode. naravno da će se nekom nešto morati i platiti. da li državi, hdz-u ili gradu ali jedno sam siguran stanovnici samog grada od toga neće dobiti ni lipe.

who dares, wins

Kako neće dobiti, ako je to prihod gradu odnosno županiji?

Ne ide to u džep gradonačelniku niti županu.

kolega vi ko da živite na mjesecu. naći će oni način da većinu toga preusmjere na privatne firme i preko njih u svoje džepove. čak ne treba dobiti ni kune u kešu. dovoljno mu je da mu ta firma nešto besplatno napravi.
p.s. rasprava s vama mi je gubljenje vremena jer se vidi da ste se logirali iz nekog gradskog ureda samo da bi tu trolali bez veze. korak si do ignore.

who dares, wins

lijepo kaže naimxs ;
” Ma pusti ti to. To je ravno utaji porez jer je to fiskalni namet. Svugdje se to može naknadno naplaćivati i naplatiti. Iako, ne znam detalje, pa ne mogu tvrditi.,,,,
da ne zna detalje što je očito iz njegove komunikacije na forumu. Mudro je ne pametovati o materiji za koju ne znaš detalje.
Kad čitam naimxsa i novusa osobno pomnožim sve što su napisali sa nulom ( 0 ).

Sun Tzu – [b]Umijeće Ratovanja[/b] & George S. Clason - [b]Najbogatiji čovjek u Babilonu[/b] vrijedi pročitati


kolega vi ko da živite na mjesecu. naći će oni način da većinu toga preusmjere na privatne firme i preko njih u svoje džepove. čak ne treba dobiti ni kune u kešu. dovoljno mu je da mu ta firma nešto besplatno napravi.
p.s. rasprava s vama mi je gubljenje vremena jer se vidi da ste se logirali iz nekog gradskog ureda samo da bi tu trolali bez veze. korak si do ignore.

Nemojte se ljutiti ali mi nismo kolege. Umjesto da realno sagledate situaciju, vi pisete fantazije kao da će se sve rijesiti s litrom whiskeya, kutijom Bajadera i Franckovom ciglicom. Koliko je kriza duboka svjedoci to sto žičara još uvijek ne radi i očito postoji ozbiljan problem u gledištima i funkcioniranju te žicare, a sada i Atlas nekretnina. Bez žicare ATLN nisu polovina te firme u smislu prošlogodišnjih prihoda, a u smislu profitabilnosti ni trećina. Dakle, nemojte banalizirati i klevetati komentatore koji pokusavaju ozbiljno sagledati situaciju i ne misle da će se sve rijesiti sitnom mitologijom i zajedničkim svečanim ručkom.


Imate stetu jer je većinski vlasnik i upravljač neodgovorno postupao i nije godinama plaćao nikakvu naknadu. Kad su ga pritisnuli i prekinuli rad žicare, svi dionicari najednom imaju problem. Kako to nisu imali problem dok su ekstra zarađivali neplačajuci nikome ništa za koncesiju?

A koliko biste Vi da ste na mjestu Ruskovića dosad uplatili koncesijske naknade (odgovorno)!
Ne zaboravite da imate u rukama samo jedan prijedlog ugovora o koncesiji (pravno neregularnog jer nije dobro određen rok “do 50 godina”).
I sad vas retroaktivno ovršuju, a čak im se i razdoblja naknade naplate države i grada djelomično preklapaju!

Ono što znam je da nema niti jedna zakonska obveza ove države (porez, …) koju excelsa nije platila ili izbjegla platiti!

Tko je tu neodgovoran!? Grad, država ili poduzetnik?

Čovjek mora biti dovoljno velik da prizna svoje pogreške, dovoljno pametan da od njih ima koristi i dovoljno jak da ih ispravi.


Imate stetu jer je većinski vlasnik i upravljač neodgovorno postupao i nije godinama plaćao nikakvu naknadu. Kad su ga pritisnuli i prekinuli rad žicare, svi dionicari najednom imaju problem. Kako to nisu imali problem dok su ekstra zarađivali neplačajuci nikome ništa za koncesiju?

Živila rvacka, živija Adeze !

halfte trinken, halfte Šarcu geben

New Report

Close