ATLN (Excelsa nekretnine d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATLN (Excelsa nekretnine d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ja se nacelno mogu složiti da takva firma treba isplacivati sve u dividende, ali nikad ne znate, dok ne vidite sto zapravo spremaju. Mogu nešto kupovati, seliti novce sa računa na račun, napraviti novu investiciju, ili kao sto napisah dati nekome jednu ili vise pozajmica. Da li će isplacivati natprosječnu dividendu, to će ovisiti o većinskom vlasništvu. No, oni mogu isplatiti nešto vise od 32,8 milijuna kuna jel toliko imaju zadrzane dobiti uvećano za raspoloživi dio prošlogodišnje dobiti. Obzirom da nisu rezervirali sredstva za sporove, bilo bi logično da svu likivdnost ne isplate dionicarima. Dakle, vise od 60-tak milijuna kuna ne bi mogli isplatiti.




Obično isplaćuju oko 60% EPS, pa bi to moglo biti 7 ili 8 kn.

Mislim da bi ove godine mogli isplatiti svemu zadrzanu dobit + dobit iz 2018

malo proucite sto su Luksici napravi sa drugim drustvima, tako ce isto i sa ovime…lova na tekucem, a ne vise u banci vam je i vise nego dovoljan znak

moja racunica je izmedu 18-20 kn
[/quote]
Imaš pravo, sasvim mi je promaklo u Q4 izvještaju da su povukli sve sa depozita i sad imaju 94.7m kuna na tekućem računu.
[/quote]

Tekuci racun imaju fizicke osobe. A i takvi su u banci.
Pravne imaju ziro racun.
Drugo, kamate na orocenje su toliko niske da destimuliraju takvu vrstu usluge i zapravo prisiljavaju tvrtke da sredstva drze na racunu, odnosno A vista. Da nejdem sad jos dodatno u detalje.
Ne kazem da dividenda nece biti u toj visini ali ovo sto navodite, nije razlog. Nazalost, krivi smjer.

Ako sam dobro izračunao, kad se odbije porez na dobit za 2018, biti će oko 72 mil. kn zadržane dobiti u bilanci, što čini cca 21,5 kn po dionici … mislim da će ATLN isplatiti barem 10 kn, inače ne vidim razlog zšto bi novac bio na računu, a ne u nekim depozitima. Da će ga posuditi nekoj svojoj kompaniji koja će plaćati veće kamate nego banka, sumnjam, prvo to nije poslovno opravdano a drugo, Lukšići se nisu nikad tako ponašali (kao Adris-Maistra) … tako da po meni je vjerojatnija isplata, samo je pitanje koliko … love im ionako ne fali a likvidnost ovdje nikad nije bila upitna ….

Novac je na računu jer je pitanje trenutka kad će ih ovršiti grad ili država. Već je to država jednom odradila. Nažalost sumljam da će dividenda biti nešto posebno veća nego inače. Osim toga u planu imaju i nove investicije, neće sebe ostaviti bez keša

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table





Obično isplaćuju oko 60% EPS, pa bi to moglo biti 7 ili 8 kn.

Mislim da bi ove godine mogli isplatiti svemu zadrzanu dobit + dobit iz 2018

malo proucite sto su Luksici napravi sa drugim drustvima, tako ce isto i sa ovime…lova na tekucem, a ne vise u banci vam je i vise nego dovoljan znak

moja racunica je izmedu 18-20 kn
[/quote]
Imaš pravo, sasvim mi je promaklo u Q4 izvještaju da su povukli sve sa depozita i sad imaju 94.7m kuna na tekućem računu.
[/quote]

Tekuci racun imaju fizicke osobe. A i takvi su u banci.
Pravne imaju ziro racun.
Drugo, kamate na orocenje su toliko niske da destimuliraju takvu vrstu usluge i zapravo prisiljavaju tvrtke da sredstva drze na racunu, odnosno A vista. Da nejdem sad jos dodatno u detalje.
Ne kazem da dividenda nece biti u toj visini ali ovo sto navodite, nije razlog. Nazalost, krivi smjer.
[/quote]
Pažljivije čitati, pernare


Novac je na računu jer je pitanje trenutka kad će ih ovršiti grad ili država. Već je to država jednom odradila. Nažalost sumljam da će dividenda biti nešto posebno veća nego inače. Osim toga u planu imaju i nove investicije, neće sebe ostaviti bez keša

koje investicije?, nisu investiciju napravili 6 godina i neće i dalje jer je za njih sve trenutno skupo
na temelju čega će ih tko ovršiti???






Obično isplaćuju oko 60% EPS, pa bi to moglo biti 7 ili 8 kn.

Mislim da bi ove godine mogli isplatiti svemu zadrzanu dobit + dobit iz 2018

malo proucite sto su Luksici napravi sa drugim drustvima, tako ce isto i sa ovime…lova na tekucem, a ne vise u banci vam je i vise nego dovoljan znak

moja racunica je izmedu 18-20 kn
[/quote]
Imaš pravo, sasvim mi je promaklo u Q4 izvještaju da su povukli sve sa depozita i sad imaju 94.7m kuna na tekućem računu.
[/quote]

Tekuci racun imaju fizicke osobe. A i takvi su u banci.
Pravne imaju ziro racun.
Drugo, kamate na orocenje su toliko niske da destimuliraju takvu vrstu usluge i zapravo prisiljavaju tvrtke da sredstva drze na racunu, odnosno A vista. Da nejdem sad jos dodatno u detalje.
Ne kazem da dividenda nece biti u toj visini ali ovo sto navodite, nije razlog. Nazalost, krivi smjer.
[/quote]
Pažljivije čitati, pernare

[/quote]
Recimo, varijanta je da ATLN isplati dividendu vlasniku, a onda vlasnik legitimno pozajmi novac ATLN-u po većoj kamati nego što je u banci …. eto, recimo, razlog zašto bi se mogla isplatiti divka u cjelosti … ionako neznaju šta će sa lovom, jer centar iza grada u trenutnoj konstelaciji snaga u gradskom vijeću vjerojatno je još na dugom, dugom štapu, a kad i ako bude, do tada će oni zaraditi još hrpetinu love ….

Ode…[/url]

koji je Kralj ovi Anto Rusković… cilu državu zavlači 9 godina…..

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/carinska-uprava-u-petak-ujutro-obustavlja-rad-zicare-u-dubrovniku-nakon-niza-sporova-oko-koncesije-sve-je-izglednije-zatvaranje-popularne-atrakcije/8693579/

bome – dogorilo do nokata

mozdac je i bolje tako – sad ce mnogi i turisfti i poduzetnici bijesni zakucatibpotesratu na vrata – mnogi sju vezani nazicaru

sjesti i dogovoriti koncesij7 a stari spotovi nek idu svojim tijekom

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

ja bi to zatvorio bar na godinu dana. trpim ja, trpe svi pa da vidimo tko će duže izdržati. u i onako jadnoj ponudi turisti nek idu u carinarnicu na kavu.

who dares, wins

sve cemo mi to svi zajedno(porezni obveznici) s kamatama na kraju platiti….

pa nisu Luksici od jucer, ljudi su teski milijarde….i svaku kunu 5 puta okrenu

a nasi politicari, to vise nitko ni ne prica, oni zive samo radi sebe…

New Report

Close