ATLN (Excelsa nekretnine d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATLN (Excelsa nekretnine d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Izvješće je brutalno, keš mašina jaše bolje nego ikad ….
http://zse.hr/UserDocsImages/financ/ATLN-fin2018-4Q-NotREV-N-HR.pdf
ali kakva nam je ZSE, ako sad ne rikne cijena bar jedno 20% … pogledati samo Valamar kao primjer, rezultati nikad bolji a cijena roni li roni …

Nece ovdije biti vecih prometa sve do perioda od pocetka do sredine petoga mjeseca kada se formira nova cijena karte u sezoni. Isto tako predvidjam dividendu na razini one koja je isplacena u 2018…

Рінат Ахметов "тільки небо - це межа!"

Čestitke svima….top
Bilanca ko bebina guza….

http://zse.hr/userdocsimages/financ/ATLN-fin2018-4Q-NotREV-N-HR.pdf

Je, al pročitati svakako točku VII, događaji nakon datuma izvješćivanja.

Nego, mene zanima zašto lani nisu obračunali i platili nikakav porez na dobit, a godinu dana ranije, jesu?

Jesu li nešto pripajali ili što slično? Misli, izvješće je nekonsolidirano, ne vidim druge subjekte pa je to pomalo čudno…. a radi se o poreznoj obvezi od cca 8,42 milijuna kuna.

@naimxs
ma uzet će oni to, država će im još i kamate morati platiti….nisam vidio da je država 1 spor ikada dobila protiv ikoga, tako da, dobro kaže CEO, čovjek gotovo 100% siguran da nemaju šanse

Možda će i uzeti, ali će sad to trebati rezervirati pa pretpostavljam da ovaj kvartal neće biti dobiti, a vjerojatno ni sljedeći jer je “prvi” uglavnom “mrtav” sto se tiče poslovnih aktivnosti.

Mene vise zanima zašto u izvjescu nije iskazana porezna obveza od najmanje 8,4 milijuna kuna? Zna li netko?

Zato što je to kvartalni, a ne godišnji izvještaj. Kao i svake godine.

Inače, neto profit možeš otprilike dobiti jednom krajnje složenom matematičkom operacijom; uzmeš dobit prije poreza i pomnožiš je s 0.82.

@naixms
38 milja dobit
pe 11,6
100 milja na tekucem

tamo jos od 2015 mi nije bilo u fokusu, bome sada se vraca….sad bi Buffet izracunao na kolikoj vrijednosti(ulozenoj u zicaru) oni zaraduju svake godine….kupio bi je da ne trepne, da zna da postoji

Ako je dobit 38 mil onda je p/e 14,22

Ignore : renči


Ako je dobit 38 mil onda je p/e 14,22

sorry, u pravu si…
EPS je ovo gore…
umor, j…..


Zato što je to kvartalni, a ne godišnji izvještaj. Kao i svake godine.

Inače, neto profit možeš otprilike dobiti jednom krajnje složenom matematičkom operacijom; uzmeš dobit prije poreza i pomnožiš je s 0.82.

Ma daj a prošle godine nisu bili “lijeni” pa su iskazali taj porez?!

Zato sam i naveo to njihovo nekonzistentno ponašanje odnosno izvještavanje. Nije korektno da takav izvještaj prodje njihov interni kontroling kao korektan. Al dobro… još malo pa ćemo sami računati i ostale stavke pa će biti dobiti koliko i dionicara… izvješća moraju biti direktno usporediva, zato se i navode podaci qoq ili yoy radi usporedbe.


Ako je dobit 38 mil onda je p/e 14,22

P/E je 11.6 nakon što se oduzme cash (ne računajući ovih nekoliko rezervacija).
Nema smisla računati P/E s cashom na računu, pogotovo u vrijeme niskih kamata dok zarađuje valjda 0.2%.

New Report

Close