ATLN (Excelsa nekretnine d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATLN (Excelsa nekretnine d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ZABA jasno kasni, ali dvd isplata u lipu.

Povecanje broja putnika u ZLD za mjesec kolovoz 9,32%!
http://www.airport-dubrovnik.hr/index.php/en/about-us/statistics

Рінат Ахметов "тільки небо - це межа!"

Koliko je bila dividenda ove godine?

https://www.glasistre.hr/hrvatska/dubrovnik-ostvario-tri-milijuna-nocenja-pet-dana-ranije-nego-lani-569217

“Samo tijekom kolovoza na području Dubrovačko-neretvanske županije ostvareno je nešto više od 426 tisuća dolazaka i oko 2,17 milijuna noćenja, što je porast za 5 posto u dolascima i 1 posto u noćenjima u odnosu na kolovoz prošle godine. (Hina)”

Bit će ovo još jedna rekordna godina.

Po mojim računicama ako uzmem u obzir rast cijene karte od 10 kn (cca. 7%), rast putnika od konzervativnih 5% te rast od najma po stopi od 5%, prihodi bi na kraju godine trebali premašiti 68 milijuna.

Uz uračunatu koncesiju EBITDA marža će se kretati oko 75%, što daje preko 51 milijun EBITDA, te nešto više od 46 milijuna EBIT-a.

Neto dobit bi se prije dividende od Jadranskih luksuznih hotela trebala kretati oko 38 milijuna kn, a s dividendom oko 42 milijuna.

Ako dividendu izbacimo iz dobiti, tada P/E ispada 14,65, a obzirom da je u zadnjem izvještaju bili cca 91 milja neto casha, kada se na to zbroji dividenda dolazimo do neto cash pozicije od 95 milijuna.

Ako bi ovaj iznos oduzeli od tržišne kapitalizacije tada P/E ispada oko 12,18.

Nakon ovog kvartala bi EV/EBIT trebao biti 460M/46,2M=9,95, a EV/EBITDA 460M/51,3M=8,97.
Za 2019. bi EV/EBIT trebao biti oko 8,8, a P/E ako oduzmemo net cash poziciju oko 10,58.

A što ti to vrijedi, kad se dionica gotovo i ne trguje i likvidnost odnosno free-float joj je nikakav. Tko će to kupovati? Cijela je burza u banani. Sve je stalo.

Pa to nije dobro za burekdžije i špekulante, a dobro je za dugoročne vlasnike.

Zamisli da nekom vlasniku firme za prodaju umaka od čilija koja raste preko 10% godišnje, ima NPM 50% s 0% duga i generira enorman cashflow kažeš “a što će ti to, takve firme se uopće ne trguju, samo je jedna takva u državi, kako ćeš do podne prodati dovoljno udjela da kupiš burek…??”
Ne zvuči baš pametno, jelda? 😀


A što ti to vrijedi, kad se dionica gotovo i ne trguje i likvidnost odnosno free-float joj je nikakav. Tko će to kupovati? Cijela je burza u banani. Sve je stalo.

Slično stanje na burzi je bilo i u kolovozu 2014. godine kad sam ovu dionicu počeo kupovati.

Tada je Hrvatska imala dvanaest uzastopnih padajućih kvartalnih BDP-a.

U to vrijeme se dionica trgovala između 50 i 60 kn, a tko je od tada držao skupio je poprilično i u dividendama.

Sve ovo se dogodilo unatoč letargiji na burzi, bijednom rastu BDP-a, iseljavanju i sl., jer je ovo praktički kao izvozna kompanija na koju hrvatski fundamenti nemaju toliki utjecaj.

Pošto su i za žičaru i za nekretnine manje-više poznati troškovi, nije teško napraviti DCF i vidjeti koliko bi profitabilnost trebala rasti u narednim godinama, a sukladno s profitom vjerojatno i cijena.

Ali sve i da cijena ne raste mislim da dioničari mogu očekivati kontinuirani rast dividende.

http://www.portaloko.hr/clanak/velike-guzve-godinama-isti-prizori-na-plocama-evo-koje-su-dvije-mogucnosti/0/101600/

“Opcija B bilo bi iznalaženje rješenja unutar buduće javne garaže, tzv. Centra iza Grada, koja se planira graditi na prostoru sadašnjeg parkinga ispod žičare. Do sada su na ovu temu održana dva sastanka s predstavnicima Excelsa nekretnina i vjerujemo da bi smo u rujnu mogli imati dogovor oko budućeg Centra. U ovom bi se slučaju pretovarna zona smjestila u prizemlje garaže.”

Do kraja rujna – više informacija o projektu “Centar iza Grada”!

Рінат Ахметов "тільки небо - це межа!"


Super da su pristali na 15%.
Sad će im prema toj računici naplatiti unazad do 2006.
30-50 milijuna. Krasno.

Izgleda da je uhljebima “prošla baba s kolačima!

“Nisam potpisao ugovor s Excelsa nekretninama jer nisam dobio suglasnost Državnog odvjetništva. Problem je dio novca kojeg je država odnosno carina trebala naplatiti od ove tvrtke. Nastupila je zastara i oni sad vode sudsku parnicu. Sljedeći tjedan ćemo imati sastanak u Odvjetništvu i nadam se da će nam dozvoliti da taj ugovor potpišemo”, odgovorio je gradonačelnik na pitanje Mara Kristića o još nepotpisanom ugovoru za koncesiju za žičaru.

http://mobile.dubrovniknet.hr/novost.php?id=63838#.W5kJmXoj7xM

Рінат Ахметов "тільки небо - це межа!"

Ipak je nama direktor kvalitetni odvjetnik, očigledno sposobniji od svih ovih političara i ljudi iz carine zajedno… Samo koji su to novci, znam da je prije bilo govora o koncesiji od potpisa načelnog dogovora 2016 do dana potpisa pravog ugovora koje bi išle gradu, a naknadno se prije par mjeseci pojavila vijest i da carina pokušava naplatiti i prije toga za državu koncesiju na znam po kojim osnovama kada nije bilo zakona. Ovo prema gradu je rezervirano, a ovo prema državi za prije 2016. koliko znam nije i ne zna se ni koliko bi bilo.
I neće biti prvi put da država/grad izgubi novce zbog inaćenja nekoga službenika. Mogli su već dvije godine naplaćivati koncesiju da se nisu zainatili i išli promijeniti uvjete nakon dogovora.

Tko izgubi dobitak dobije gubitak


Ipak je nama direktor kvalitetni odvjetnik, očigledno sposobniji od svih ovih političara i ljudi iz carine zajedno… Samo koji su to novci, znam da je prije bilo govora o koncesiji od potpisa načelnog dogovora 2016 do dana potpisa pravog ugovora koje bi išle gradu, a naknadno se prije par mjeseci pojavila vijest i da carina pokušava naplatiti i prije toga za državu koncesiju na znam po kojim osnovama kada nije bilo zakona. Ovo prema gradu je rezervirano, a ovo prema državi za prije 2016. koliko znam nije i ne zna se ni koliko bi bilo.
I neće biti prvi put da država/grad izgubi novce zbog inaćenja nekoga službenika. Mogli su već dvije godine naplaćivati koncesiju da se nisu zainatili i išli promijeniti uvjete nakon dogovora.

Koliko sam upuen i ovaj dio koji je ovrsen biti ce predmet daljnjeg postupka iz razloga sto se ATLN zalio posto ugovor o koncesiji nije sklopljen to jest u prijevodu ne postoji dokument po kojemu se određuju uvjeti koncesije!

Рінат Ахметов "тільки небо - це межа!"

New Report

Close