ATLN (Excelsa nekretnine d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATLN (Excelsa nekretnine d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Sto mislite kakve su sanse da ATLN ode u poseban rezim trgovanja (PRT) zbog prilicno niske likvidnosti?

ima kakvih vijesti o dozvoli za zicu i iznosu gradskog reketa, cekam da se to rascisti za ponovni ulaz?


ima kakvih vijesti o dozvoli za zicu i iznosu gradskog reketa, cekam da se to rascisti za ponovni ulaz?

Ja isto o tome razmisljam, ali ako bi ulazio, definitivno ne po ovim cijenama, s obzirom na razvoj situacije oko donje postaje i cifre koje ce morati placati a koje direktno utjecu na dobit, realno negdje oko 30-35kn…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.



ima kakvih vijesti o dozvoli za zicu i iznosu gradskog reketa, cekam da se to rascisti za ponovni ulaz?

Ja isto o tome razmisljam, ali ako bi ulazio, definitivno ne po ovim cijenama, s obzirom na razvoj situacije oko donje postaje i cifre koje ce morati placati a koje direktno utjecu na dobit, realno negdje oko 30-35kn…
[/quote]

in your dreams

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

To je samo moja projekcija, i cijena po kojoj bi ja kupovao, ako ne dođe na tu razinu neću ni kupovati…

U zadnjih 5 mjeseci je već pala za 10kn, nego, napisali ste da se ne slažete, pa nebi bilo loše da se to malo i obrazloži zašto!?

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

cijena će svakako padati – grobex pada, dividenda nije kao lani, koncesija će uzeti netto oko 15 post (vrlo vjerovatno će excelsa koncesiju pokušati amortizirati povišenjem cijene i širenjrem poslovanja, ali to neće moći u potpunosti – recimo 20 posto koncesija, pa povišenje cijene do neto od 10 posto prihoda), ali sumnjam da će ikada više cijena tamo gdje je bila prije dividende. dividenda ide, poslovanje je sve bolje, čak ni na grobexu to ne može proći nezapaženo. ali do 40 kn bi mogla dogurati, tu se slažem

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


cijena će svakako padati – grobex pada, dividenda nije kao lani, koncesija će uzeti netto oko 15 post (vrlo vjerovatno će excelsa koncesiju pokušati amortizirati povišenjem cijene i širenjrem poslovanja, ali to neće moći u potpunosti – recimo 20 posto koncesija, pa povišenje cijene do neto od 10 posto prihoda), ali sumnjam da će ikada više cijena tamo gdje je bila prije dividende. dividenda ide, poslovanje je sve bolje, čak ni na grobexu to ne može proći nezapaženo. ali do 40 kn bi mogla dogurati, tu se slažem

Šta je sa onih 3000 m2 zemljišta koje su kupili za parking?
Do kuda je to stiglo? Petpostavljam da se projekt može vrlo brzo realizirati,
možda već ove godine?



cijena će svakako padati – grobex pada, dividenda nije kao lani, koncesija će uzeti netto oko 15 post (vrlo vjerovatno će excelsa koncesiju pokušati amortizirati povišenjem cijene i širenjrem poslovanja, ali to neće moći u potpunosti – recimo 20 posto koncesija, pa povišenje cijene do neto od 10 posto prihoda), ali sumnjam da će ikada više cijena tamo gdje je bila prije dividende. dividenda ide, poslovanje je sve bolje, čak ni na grobexu to ne može proći nezapaženo. ali do 40 kn bi mogla dogurati, tu se slažem

Šta je sa onih 3000 m2 zemljišta koje su kupili za parking?
Do kuda je to stiglo? Petpostavljam da se projekt može vrlo brzo realizirati,
možda već ove godine?
[/quote]

ne morate vi brinuti za poslovanje, vole lukšići kunu više no beba dudu. ali za cijenu trebate brinuti jer poslovanje i cijena nisu linearne veličine. tako da tko nema živaca neka proda ili još bolje jednostavno nek ne gleda

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Dividenda: 2,25 kn. Bruto. Nije kao prošle godine. Puno je manja, ali nije ni loše.
http://zse.hr/userdocsimages/novosti/tPl1jzhVG9va2fmzIA7qFQ==.pdf

Trolam, hejtam, vrijeđam, ponižavam, omaložavami - mućki Džubrarim.

većina voli dividendu, ja ne. 10 milja uloženo u dizanje prihoda više vrijedi od 10 milja isplaćeno dioničarima. dioničari samo troše, lukšići slažu kunu na kunu.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

slažem se investimire. tih deset milja će stvarati novu vrijednost, dok se isplaćena sredstva dioničarima u velikoj većini slučajeva ne vračaju na burzu. što je i logično. npr imaš 500 kom, dobiješ cca 1000 kn. to sigurno neće nitko reinvestirati.

meni je jasno da grobex reagira samo na dividendu ili neku divlju stečajušu. pratiti poslovanje i dokupljivati ako ide nabolje ili iskrcavati ako ide naniže, tj razmišljati duže od jednog kvartala, to se većini ne da. izdašna dividenda bila bi dobra vijest, izdašno reinvestiranje također je dobra vijest. pa kako tko voli

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

New Report

Close