ATLN (Excelsa nekretnine d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATLN (Excelsa nekretnine d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ja sam ozbiljan….imam 23 godine i počeo sam normalno razmišljat, ne kako cu zaj nekoga ili kako cu pokrast drzavu. Studiram i radim sa strane, i znam sam da necu nikada biti poduzetnik upravo iz razloga jer postoje bolje opcije, kao sta je ulaganje u tvrtke putem dionica, tvrtke koje su ispravne i transparentne….

a jos postoji 2-3 tvrtke u RH koje mogu dati povrat investicije na dionicu u 10 godina….

Kupio maloprije još 207 dionica ATLN jer sve ispod 60kn smatram vrlo jeftinim. [emo_smijesak] [emo_palacg]

tako je meni nazalost neki kapital dolazi tek krajem mjeseca, pa cu jos za 100-200 kom podebljat poziciju, portfelj mi je 50-50 u dvije dionice, znam da nije pametno…al ko zna

prodano 250 kom maistre, kupljeno jos atln-a, nalog na 59

svih 357, 200 je odmah netko pokupio…da vidimo dalje, pre dobro mi sve izgleda da ja to propustim

Ja sa na preko 2500 komada, inace drzim tri dionice, HMST, TUHO i ATLN…

http://dubrovacki.hr/clanak/53796/u-privatnom-smjestaju-za-cetvrtinu-vise-gostiju

Dubrovački turistički djelatnici ne strahuju od srpanjske rupe. Naprotiv, ostvareni rezultati za prva dva tjedna srpnja u Dubrovniku nastavljaju pozitivan trend primjetan od početka 2013. godine.
U prva dva tjedna u Dubrovniku je bilo 60.019 gostiju, što je 4 posto više dolazaka nego u prva dva tjedna srpnja prošle godine, a za 5 posto porastao je i broj noćenja kojih je na dubrovačkom području ostvareno 251.464.

Znam da sam mozda dosadan jel tko mozda primjetio stavku u izvjescu da je povecanje novcanih primitaka od kamata, sa 8000 kn na 133.000 kn…ako to otprilike stavimo da imaju kamatu od 4% na drzanje tolike love u svojoj banci, to bi znacilo da imaju preko 30.000.000 kuna na ziro racunu….ja mislim da je to stvarno impresivno!!!!, ako uzmemo u obzir da su povecali stopu amortizacije, mislim da ce ili isplacivat kompletnu dobit ili moraju ulagat, jer imat na kraju godine, preko 40-50 mil kuna na ziro racunu je nepotrebno…

a zbog samog casha na racunu, ovdje ide jos veca dividenda slijedece godine, jer su rekli povecanje dobiti, a sa cashom neznaju gdje ce pa ce ga isplatiti….ili mozda ko zna prosire djelatnost na hotele, iako u taj scenarij ne vjerujem….
u svakom slucaju, totalni best buy na burzi!!!!, oni imaju sada prije spice sezone, na kraju 3 mjeseca 40 mil na ziro racunu, a isplacuju 15 mil dividende….ostaje ima 25 mil + ova godina, znaci cca 60 mil kuna!!!!
posto su povecali stopu amortizacije, casha ce biti ohooohooo, a zamislite samo kada se oslobode amortizacije na dugotrajnu imovinu(nekretnine), cca jos 3-4 godine, jer im je stopa obracuna 10 godina, pa racunajte koja ce dobit biti….
i prema ovom svemu vi mi recite da ovo nije best buy na burzi!!!!, a nema niti jednog loseg moguceg faktora koji bi utjecao na pad cijene….

i da ti kazem vrijedila je ispod 40 kn, kada je dobit bila 10 mil, sada ce biti ove godine 20 mil., nabroji mi jednu stvar koja lose moze utjecat na rast ove dionice?, a ja cu te lagano dematirat, i zasto je ova dionica pre skupa?

ivanoreskovic
Napisao si više postova nego svi drugi na ovoj temi. Smanji doživljaj. Svojim pisanjem radiš kontraefekt. Zmam si u ovoj dionici sa svim kapitalom, ali da si tako siguran u svoje ulaganje ne bi toliko postova svaki dan naštancao.

samo ljude kao i veliki bloger, navodim na istinu, da svi zajedno imamo povecanje nase imovine….

sta bligeru ne napises da proizvodi kontraefekt, vec 3 godine trubi po istome(iako u nekim slucajevima koristi cistu manipulaciju bez pokrica), a u ovom slucaju ja samo pisem cinjenice o ovoj dionici

Bloger je za ovu dionicu pisao kada je bila na 40kn i kada se bio nakrcao pa se naivcima iskrcao na 60 kn sa 50% zarade. On piše na svom blogu, a ne po forumima kao što je ovaj. Tko ne želi čitati ne mora ići na njegov blog dok je ovdje sasvim druga priča. Jasno je da sad i ti hoćeš navući naivne pa im se iskrcati sa 20-30% dobiti samo što nema velikog igrača da to digne.

New Report

Close