ATLN (Excelsa nekretnine d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATLN (Excelsa nekretnine d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

tu nema razloga za brigu, mali free flot, dionica daje dividendu oko 6-7%…15 godina povrat ulozenog + dobit od rasta cijene….

nice sutra potpisujem da imam jos kapitala al imam 23 godine pa ima vremena i za mene

ht – pb 1,24, pe 9, , prinos 12 % isplaćuje dividendu redovno, ali trend izvjesno padajući
atln – pb 1,12, pe 12,94 isplacuje dividendu prvi pur, ali zato prihodi i dobit izvjesno rastuci

kesovina, marže i ostalo obje tvrtke u samom hr vrhu

još uijek primsamljivo, ali daleko od jeftino. dividende če vjerovatno biti i sljedeće godine, ali teško iznad 5 posto. e da sam ranije bio pametan ko prto sam sada.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Zasto iduce godine dividenda ne bi bila barem kao i ove, kuda ce sa svim tim parama….

govorim postotno – cijena će izvjesno rasti, tako barem svi ovdje govore i očekuju, a taj rast pretpostavljivo će ipak biti brži od rasra dividende uslijed rasta dobiti. ne zaboravimo, ovo je dividenda od tri godine, ne od jedne. sve je to jaš jako atraktivno, samo mislim da ne treba samo gledati dividendu ma koliko svi mi nju volimo, a vidimo kakvo djelovanje ima na dionicu – zapaljivo. nije isto 5 posto yield ili 10 posto yield, to sam htio podvući.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

E moj lotto ja se igram dioničara još od 1985.g.- a na ovoj dionici sam od početka-na ovoj dionici neki će zaraditi puno novaca a ti i takvi želite je kupiti po 45kuna ali ta su vremena gotova! Investimir dividenda iduće godine će biti u razini ove jer za 2013 profit će biti preko 20000000 kuna a zadržane dobiti ima 8000000 kuna ili negdje 9 kuna po dionici(ukupno).

tako je samo treba citat novine, gazda je sam rekao 20-25% povecanje prihoda ove godine….sto znaci da i kada uzmemo vecu stopu amortizacije idemo do 20 mil kuna dobiti!!!

svaka čast ako bude, ako lukšiči žive samo da usreće male dioničare. ht jedini je isplaćivao svu dobiti, ali ista pada, pa pogledajte što se događa s ht. ovdje je kapnula jedna dividernda i već ekipa govori bit će to 100, 150, 200. da ali onda će pb biti 2 ili 3, pe 30 ili 40. tko voli, nek izvoli

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

što kažete na komentar gurua sa bloga:

“čini mi se kao da je na ATLN i JDRA prešla trejderska ekipa s Ingre, Dalekovoda i Diokija, što je super za njih – napokon nešto gdje je puno teže izgubiti skoro sav ulog), a sve bazirana na jednom ili dva ‘atraktivna’ parametra, koji gledano izolirano mogu biti prilično zavaravajući”

Guru je jako pametan covjek…to morate znati, i koristi sve metode manipulacije i metode lijevka…posto nam je trziste takvo kakvo je ima i odlicne rezultate…

ja mu se osobno divim…svaka mu cast,

Više se ne bojim da će pasti na 55, nego na 50. Naravno da će se vratiti na ovu cijenu ( u listopadu valjda) ali tko hoće može zaraditi na razlici.


Zasto iduce godine dividenda ne bi bila barem kao i ove, kuda ce sa svim tim parama….

A zašto bi isplatili cijelu dobit?Kod PLAG to nije slučaj,a isti je vlasnik.

"Only dead fish swim with the stream"

cijelu dobit isplaćivati nije racionalno jer bez dobiti jedini izvor novca ostaje dug, a dug lukšići manje vole nego vrag tamjan. pa i povećanje kapitala zadržanom dobiti je neka vrsta dividende, samo što raja više voli kad kapne keš na račun nego tamo nekakvi unosi u sudski registar i sl.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

New Report

Close