ATLN (Excelsa nekretnine d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATLN (Excelsa nekretnine d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


343, da ne misle ljudi da navlacim bez pokrica, ali takoder preporucujum uz ovu dionicu, maistru, neka se samo pogledaju javne stvari, a i bio sam i vidio to sve…

Da ne bi ispalo da navlačiš bez pokrića obrazloži zašto vrijedi baš 343 kn ili jedno P/B 5-6 onako od oka…

"Only dead fish swim with the stream"

Mislim da se to ne odnosi na 343kn, već na 343 dionice koje je kupio jučer (skinuto s ASK-a).

Ako smijem prognozirati..Ide rast do 24.7. do 80kn, nakon toga korekcija od 2 dividenda na cca 72 kn. Nakon objave izvješća za 3Q ide na 100 kn.


Ako smijem prognozirati..Ide rast do 24.7. do 80kn, nakon toga korekcija od 2 dividenda na cca 72 kn. Nakon objave izvješća za 3Q ide na 100 kn.

Ako smijem primijetiti……

Nedavno si ustvrdio da idemo natrag na 45.

Zato….mozda ti je bolje da ne prognoziras vise. [emo_smijeh]

Ne znam zašto ali meni se čini da se na ovoj temi(i ne samo na ovoj doduše)prilično lupeta[emo_smijeh]
Da se razumijemo:ATLN je solidna dionica i već sam je uspoređivao sa PLAG kad je bila na 55 i prognozirao da ima osnove da i dalje raste.
Ali prognoze bez osnove ide to na… su bezveze,dionica trenutno nije jeftina ali ne mora biti ni skupa,dosta će ovisiti o budućoj dobiti za koju vjerujem da će još rasti i naravno o politici isplate dividende,jer ipak je ovo prva velika,pitanje je da li će tako biti i sljedeće godine.

"Only dead fish swim with the stream"


Ako smijem prognozirati..Ide rast do 24.7. do 80kn, nakon toga korekcija od 2 dividenda na cca 72 kn. Nakon objave izvješća za 3Q ide na 100 kn.

Na temelju kojih informacija?

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

ide na sto lojtra vidi šta i ja vidim a ja ću još dodati da dionica će iduće godine vrijediti 150kuna

Ja mislim da će na 1000 kn,ne pitajte zašto,prekomplicirano je…[emo_smijesak]

"Only dead fish swim with the stream"

Ovako brz rasplet iskreno nisam ocekivao….

Nikako….svaka cast svim drzateljima dionice

Dionica je isključivo raste zbog dividende 4,66 kn,ali treba imati u vidu da je to dividenda većim dijelom iz zadržane dobiti predhodnih godina a ne 2013.
Pitanje je kolika će dividenda biti iduće godine i da li su prognoze o rastu utemeljene treba dobro razmisliti o kupnji na ovoj cijeni, jer je rast odrađen.


Dionica je isključivo raste zbog dividende 4,66 kn,ali treba imati u vidu da je to dividenda većim dijelom iz zadržane dobiti predhodnih godina a ne 2013.

Kolega, mogli su samo od dobiti iz prošle godine dati i veću dividendu nego li 4,66kn. Odlučili su se prvenstveno za isplatu iz zadržane dobiti kako bi dioničari bili oslobođeni plaćanja poreza.
Kako su najavili, očekuju rast prihoda 20-ak %, pa sad vi sami odlučite da li je utemeljen rast, te da li će dobit biti u rangu proše godine.

Istina što zborite, ali ipak za I Kv iskazan gubitak i ukupan prihod kao jednog manjeg dućana

New Report

Close