ATLN (Excelsa nekretnine d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATLN (Excelsa nekretnine d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Može, ali ne mora (nužno). [wink]

Najjeftinije za drustvo, no ujedno i najjgora solucija za daytradere: AUDIO podijeli/otpusti dionice ATLN braniteljim, HRVI i ljudima kojima je imovina konfiscirana za vrijeme 2. svj rata ili u proslom drustvenom rezimu.

Velika vjerojatnost da ce dobar dio njih prodavati na burzi (odmah).No, naravno za to ne postoji garancija. Osoba koja obavlja kupnju za trezor neka kontaktira dotične, u slučaju da žele prodati dionice po trenutnoj tržišnoj cijeni.

Trezor sakupi/pokupi/plati manju cijenu za veću količinu, nego da je kupovao izravno dionice i dizao si ljestvicu bespotrebno.

Dionice prelaze u čvrste ruke u dogledno vrijeme. Svi zadovoljni osim malih dioničara koji su kupovali dionice direktno na burzi.

Kolika je vjerojatnost da se dogodi ovakav scenarij, ne znam, ali znam da je to jedna od najjeftinih solucija za samo drustvo. U krajnju ruku, svima je to u interesu.

@matrix90

dobro iskomobinirano,ali zar to nije u suprotnosti sa AD-6 1.b) "Uprava je obvezna stjecanje vlastitih dionica Društva činiti putem organiziranog tržišta vrijednosnih papira".

ako se ne varam,to što si ti opisao,nije organizirano?eventualno,ako bude dražba na Burzi,onda se to može smatrat "organiziranim tržištem".

i ja mislim da će kupovati na burzi. idući tjedan ćemo vidjeti

ATLN dobro posluje, ima većinskog vlasnika i dionice su relativno nelikvidne. Je li moguć i realan scenarij da SIA samom sebi dodjeli dionice kroz nadzorni odbor (budući da ih oni postavljaju)? Pitam jer sam u prošlosti uočio neke (po navedenim stvarima) slične firme koje su (za male dioničare) nažalost bile delistirane (neke idu i prema squeeze-outu), pa me zanma zašto bi to većinski vlasnik napravio (jeftino pokupi pa sebi veću dividendu?), kolika je vjerojatnost da se slično dogodi ovdje, i kojim načinima bi to mogao postići.


ATLN dobro posluje, ima većinskog vlasnika i dionice su relativno nelikvidne. Je li moguć i realan scenarij da SIA samom sebi dodjeli dionice kroz nadzorni odbor (budući da ih oni postavljaju)? Pitam jer sam u prošlosti uočio neke (po navedenim stvarima) slične firme koje su (za male dioničare) nažalost bile delistirane (neke idu i prema squeeze-outu), pa me zanma zašto bi to većinski vlasnik napravio (jeftino pokupi pa sebi veću dividendu?), kolika je vjerojatnost da se slično dogodi ovdje, i kojim načinima bi to mogao postići.

Sve je moguće. Ovo je ZSE. Ovo je Hrvatska.

Da SIA ima u planu velike projekte (tipa golf terene Srđ ili Belvedere ili da se ima u planu javiti na vise natjecaja za privatizaciju turističkih kompleksa) možda bi napravila sljedeće:

1.) Drustvo ne bi kupovalo dionice za trezor.

2.) Ukoliko bi postojale cvrste garancije za prvotno navedne projekte, onda bi se na jedan tih i zakonit nacin islo na dobrovoljnu javnu ponudu, s neznatnom premijeom u odnosu na tromjesecni prosjek.
Osobno ponudio bi BVPS.
Vjeojatno bi prije cijelog tog procesa podijelio/otpustio dionice od AUDIO, ali neznantnu količinu, cisto da smirim lokalnu javnost i kontroliram cijenu dionice, sve u dogovoru s upravom drustva.

Vjeroajtno bi vecina u TOP 10 cekala istiskivanje kako i odreden broj malih. Samo istiskivanje napravio bi +9 mjeseci nakon lokalnih izbora, nakon formiranja nove/stare gradske vlasti. Podupirao bi promjenu vlasti kalkulirajući da će Šuica u koaliciji s nekime pobjediti na iduci lokalnim izborima.

Vecinu kvalitetnih nekretnina u svom vlasnistvu koje su van funkcije,u samom gradu Dubrovniku, dao bi u dugorocni najam jakim inozemnim igracima ( da mi ne rade probleme u dvoristu) ili bi dao besplatno (simboličan najam) svoj prostor udrugama koje bi mi mogle raditi problema u slucaju raspisivanja ponovnog natjecaja za golf terene na Srđu ili hotel Belvedere.

Tu prije svega mislim na zelene i sl. Za to vrijeme napravio bi sve potrebne studije koje se traze za takve pothvate.

Vuk sit ovce na broju.

Ostalo bi bila samo formalnost. Dobivanje natjecaja. Svi uvjeti zadovoljeni. Raja se ne buni – zaposljavanje mladih sa ACMT…

Projekt bi napravio u suradnji s poslovnim bankama i lokalnim građevinarima ( firmu Vlahušićevog brata uključio bi u projekt nadzora/gradnje u projektu, kako ne bi oporba minirala cijeli projekt).

Na jednom mjestu imas i jedne i druge i treće. [wink]

Možda će zvučati primitivno, no ništa im drugo u tom slučaju ne preostaje, nego pustiti pjesmu: https://www.youtube.com/watch?v=zo_hk0UcwbY&feature=related

[thumbsup]

Mene zanima kad će se jednom više prijedlozi odluka i usvojene odluke za GS prestati koristiti u smislu drukanja? [lol]

Onima koji malo detaljnije prate poslovanje DDova, dnevne redove skupština i slično, kao i poznaju ZTD, mogu znati da slične "Odluke o stjecanju dionica…" postoje u velikom broju dioničkih društava i redovito se usvajaju po isteku 2/4/kolikovećgodišnjih razdoblja nakon prestanka važenja protekle slične odluke.
To je pravo/"obveza" koje priostiče iz ZTD-a i uopće ne mora značiti da će se konzumirati. Dapače, većina od tih DDova koje to usvajaju uglavnom to i ne prakticiraju.
A i ako prakticiraju – osim ako nemate veze s članovima UO ili NO – nemate pojma u kojoj će situaciji i u kakvoj praksi to uopće koristiti. [smiley]

Ovako, na svakoj dionici možete pisati isto i bajati bajke o primjeni tog pravila vama u korist, dok je jedino jasno da će to Uprava koristiti u smislu vlastite koristi.
Hint (iako nema veze sa stjecanjem dionica za trezor): prodaja VIRO dionica, nedavno. I sve će biti jasno…

‘Centar iza Grada’ kreiraju španjolski arhitekti – ‘Lukšić grupa’ partner

Rečeno je da će se u listopadu ove godine u Dubrovniku održati radionica u suradnji Grada Dubrovnika te arhitektonskih fakulteta iz Zagreba i Barcelone. Time se nastavljaju aktivnosti koje bi trebale dovesti do potpune promjene izgleda i načina korištenja toga gradskog predjela. Grad Dubrovnik je, u suradnji s Europanom Hrvatska, proveo javni međunarodni anonimni natječaj za izradu idejnog urbanističko-arhitektonskog rješenja područja Centar iza Grada, a pobijedio je prijedlog “Povratak građanima − Back to the citizens” skupine španjolskih arhitekata.

Nagrađena ideja predviđa stvaranje višenamjenskog javnog prostora, uz naglasak na odmicanje automobila od povijesne jezgre te stvaranje pješačke kontaktne zone. Elementi tog rješenja koristit će se za međunarodni natječaj za projekt Centra iza Grada te će se uvrstiti u izmjene i dopune GUP-a Grada Dubrovnika. Centra iza Grada trebao bi se graditi na zemljištu koje se nalazi ispod polazne postaje za žičaru na Srđ, na kojemu je sada parkiralište, a u svim razgovorima o budućnosti tog prostora nezaobilazan su partner “Excelsa nekretnine”, odnosno “Lukšić grupa”.

Ta je tvrtka, naime, vlasnik oko 3000 četvornih metara, odnosno polovice zemljišta uključenog u projekt Centra, dok je vlasnik druge polovice Grad. “Lukšić grupa” zemljište je, uz niz drugih vrijednih nekretnina u Dubrovniku, ali i drugim gradovima, stekla kupnjom putničke agencije “Atlas”. Gradu Dubrovniku, Županiji i državi nudili su 2006. da kupe zemljište za 5.313.600 eura, no oni nisu imali toliko novca.

http://www.slobodnadalmacija.hr/Dubrovnik/tabid/75/articleType/ArticleView/articleId/182847/Default.aspx

E, baš morate sve odati a ja sam još na bidu…sad sumnjam da će u ponedjeljak biti ispod 40 kn.
Znate li tko je bio zvijezda burze 1998.g.? Villa Argentina iz Dubrovnika, mislim da me sjećanje dobro služi. Sve mi miriše na to da bi to sada mogla biti atln..samo će na vrijeme trebati znati izaći, tamo negdje na 300-500 kn a ako će biti opet balona na zse onda i više.

P:S. O kakvom istiskivanju govorite, pa kako će skupiti 95%. Od ovih po 0,0x %!!!??? Pa audio ima samo cca 1 %, to NB kupi u jednom nalogu. Kupovao bi on ovih dana al sa par sto komada mora dići cijenu 50 %.
Ovo je raketa, vežite se, polijećemo. [thumbsup]
A možda i nećemo, ovo je ZSE.

Lojtra ne laprdaj. Nece se nista dogoditi. Tko god krene kupovat mali cemu se iskrcavat, tako to ide.
Vec videno. Velika je vjerojatnost da ce na zimu/proljece AUDIO ponovno otpustati dionice. Tada treba skupljat, a ne sada bespotrebno dizati prosjek. Ova dionica je na duge staze, jer ima dosta nekretnina, koje su u krizi podcijenjene.

Investicijski ciklus tek dolazi, a žičara jos nije pokazala svoje najbolje dane. Oni tek dolaze. [cool]
A ako krene priča ili kombinacija za Srđ… ma onda su teta Maradona i mali Messi goli gjurac za ovo.

A ne laprdaj za Villu Argenitinu, jer znam ljude koji su dignuli lovu na njoj [wink]

Ovako rade gospari Lukšić. Pripremite se u datom trenutku na ovaj scenarij. AUDIO bi ovdje mogao posluziti za obuzdavanje burzovne letargije. Nisu gospari Lukšić ludi da dijele profit sa drugima.

Znaju oni odigrati, rundu šaha, u pravo vrijeme! [thumbsup] [cool]

http://liderpress.hr/tvrtke-i-trzista/poslovna-scena/luksic-nudi-8993-kune-za-dionice-excelsiora-300-kuna-za-bellevue/

New Report

Close