ATLN (Excelsa nekretnine d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATLN (Excelsa nekretnine d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Dal radi žičara?

Novi sam u ovoj dionici
Sudeći po cijeni izgleda da je na Srđu kartonska maketa a žičara odavno prodana u staro željezo [wink]
koji je razlog kontinuiranog pada, tj od 6-og mj.?

...''I try to buy stock in businesses that are so wonderful that an idiot can run them. Because sooner or later, one will.''


Novi sam u ovoj dionici
Sudeći po cijeni izgleda da je na Srđu kartonska maketa a žičara odavno prodana u staro željezo [wink]
koji je razlog kontinuiranog pada, tj od 6-og mj.?

Vjerojatno prevelika očekivanja i neumjereni apetiti 😀 . Dionica nije skupa, to svakako, ali nije baš da možemo pričati o nekoj ekstremnoj podcjenjenosti.

Zapravo, ova godina je sasvim jasno pokazala kolike su mogućnosti ATLN sa sadašnjim kapacitetima… Sezona je bila dobra, žičara je fino radila, rezultati za prvih 9 mjeseci su sasvim ok, a četvrti kvartal će sasvim sigurno biti nešto bolji nego prošle godine.

S obzirom na sve kada dođe izvješće, možemo očekivati vjerojatno oko 3,50 kn po dionici, i p/e nesto malo ispod 10 na ovu cijenu… Što bi nam reklo da je dionica trenutno sasvim fer vrednovana u odnosu na tržište.

Treba imati na umu , da ovdje nitko još uvijek nezna kakve su namjere vlasnika vezano za upotrebu dobiti (dividenda ? ), nije sasvim jasan ni budući razvoj (npr. hotel odisej ?? )…

A ono što meni najviše nije jasno i što me ovdje najviše muči – što je s onim novim pravilima burze koja kažu će se maknut iz redovnog tržišta dionice gdje većinski vlasnik ima preko 85% ? To je meni najveći problem, jer dionice u ligi za bedake ipak treba malo drugačije razmatrati.

Ja bih rekao da sa sadašnjim "kapacitetima" dobit ovdje može oscilirati u nekoj manjoj mjeri ovisno turističkoj sezoni i racionalizaciji troškova, ali nekakve veće promjene bez ulaska u neki novi business su teško moguće.

To sve skupa po meni je jako dobro jer smo dobili fer vrednovanu dionicu, vidimo da se žičara pokazala kao jao dobar pogodak, a sada znamo i što to znači u finacijskom smislu.

Sada treba vidjeti kakvi su planovi za budućnost, ako možemo računati da će se neki projekti početi realizirati, tek tada po meni ova cijena izgleda vrlo povoljna.

Nekakav ozbiljan daljnji preokret ovdje sada najviše ovisi o gradu Dubrovniku i Županiji, pošto od 3 stvari koje su meni izgledne da se ovdje dogode u bližoj budućnosti, ATLN može utjecati samo na jednu…

– Projekt Centar Iza Grada koji visi u zraku već dulje vrijeme, nešto se radi, napravljeni su neki idejni projekti… Ali tu još uvijek nije jasno niti koliki je zapravo udio ATLN u zemljištu… Koliko će trajati natezanje grada Dubrovnika i Lukšića teško je reći… Ali ovaj projekt ako se provede u mjeri u kojoj je zamišljen bi vrlo lako mogao za ATLN biti veći i važniji od žičare.

– Hotel Odisej se čini prevelik uteg za ATLN… Tu je dugo bio nekakav "HOLD" u razvoju, kao da nisu znali što bi s njim… Sada kada su Lukšići preuzeli JLH treba vidjeti što će s ovim biti… Odisej je ogroman kapacitet, ali koliko stvarno može zarađivati na mljetu gdje je stvarno jako teško raditi dulje od 2-3 mjeseca…? Meni ne bi bilo nelogično ni da se ATLN na neki nači "riješi" hotela (pošto njegov razvoj u ovoj priči nikako ne vidim) i pripoji ga Excelsa hotelima, što bi bilo izvrsno za ATLN ukoliko ne bi bilo "na štetu" malih dioničara.

– Golf na Srđu, koji će sasvim sigurno doprinjeti poslovanju žičare, prostora na Srđu, kao i budućeg centra iza grada…

@ jotun

hvala kolega, više manje ono što mi se motalo po glavi ovih dana vezano za ovu dionicu ste vi fino iskristalizirali u gornjem postu.
Dobro mi je poznat potencijal zemljišta ATLN-a, iz Dbk-a sam.
Nažalost ništa od uzleta ako politika ne bude blagonaklona projektima koji se direktno tiču ATLN-a, ne da ih ne interesira razvoj -interesira ih radi vlastite trenutne zarade- nego se stalno prenemažu i odugovlače početak bilo kakvih radova, tako da tko zna kada će krenuti realizacije. Ali ja ovdje pribjegavam taktici: strpljen-spašen [pray]

Odisej radi cijelu godinu (hladni pogon od 11og do 5mj) i stvara nezanemariv trošak…. [huh]

...''I try to buy stock in businesses that are so wonderful that an idiot can run them. Because sooner or later, one will.''

Ovaj što prodaje spušta sve niže i niže ,izgleda da mu se žuri.Treba povuči naloge niže na 25 kn.

čemu žurba kolege ,moglo je to i niže [sad]

Stiglo izvješće… Dobit porasla 340% uz smanjenje kratkoročnih i dugoročnih obaveza uz bonuse zaposlenicima za ostvarenu dobit [smiley]

Nadasve perspektivna tvrtka, ali i dionica [thumbsup]

Vaš link

very nice!!! 🙂 🙂

ma kakav cash-r-a, 100% in

odlično izvješće za jednu firmu koja se bavi nekretninama…oko 11% dobiti po dionici, a u budućnosti sjajna perspektiva. Ovo zemljište od 9000 m2 uz samo more, tj bivše Atlasovo brodogradilište je zlatna koka kad se počne graditi…

http://e-izvadak.pravosudje.hr/detalji-uloska.htm?ulozakId=17284870014&sudId=14

Ovdje bi moglo biti zanimljivo


Ovdje bi moglo biti zanimljivo

konkretiziraj malo

I mene to zanima, ništa mi nije jasno…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Izgleda da je ovdje sve špekulante i tradere doslovno izbilo iz cipela i da su dionice prešle u čvrste ruke [thumbsup]

New Report

Close